آموزش رفرنس نویسی به شیوه اندنوت

آوریل 4, 2018
آموزش تخصصی نرم افزار متلب
آوریل 4, 2018

آموزش رفرنس نویسی به شیوه اندنوت

آموزش رفرنس نویسی به شیوه اندنوت

در اکثر پایان نامه‌ها و مقالات از منابع انگلیسی استفاده میشود. نوشتن منابع این مطالب به‌صورت دستی علاوه‌بر این‌که موضوعی وقت‌گیر است، ممکن است دانشجویان دچار اشتباهات تایپی شوند؛ یا این‌که نحوه‌ی رفرنس‌ دهی منابع مختلف با هم متفاوت باشد و افراد را دچار سردرگمی کند. ساده‌ترین روش برای رفرنس‌ دهی استفاده از نرم‌افزار Endnoteمی باشد
نرم افزار اندنوت یکی از بهترین و جامع ترین نرم افزار های مدیریت اطلاعات و رفرنس دهی در روند پژوهش است که امروزه به طور گسترده توسط پژوهشگران مورد استفاده قرار می گیرد. ابزار هایی چون Endnote کمک چشمگیری در زمینه مدیریت استنادها و رفرنس دهی، نوشتن مقالات علمی و نشر علمی بر اساس استاندارد های مختلف ناشرین بین المللی می کند. این نرم افزار به دلیل اعتبار و جامع بودن مورد استفاده پژوهشگران و دانشگاه های معتبر مورد استفاده قرار می گیرد.
در اینجا با ارائه توضیحاتی شما را با این نرم افزار اشنا میکنیم.

اندنوت(End note)

اندنوت یکی از کامل ترین نرم افزار های مدیریت اطلاعات است شما می توانید از این نرم افزار برای مدیریت منابع استفاده کنید. EndNote محصولی از شرکت Thomson است این نرم افزار شامل دو نسخه نسخه وب و رومیزی و یک نرم افزار کاربردی در مدیریت اطلاعات شخصی و کتاب شناختی می باشد.با این ابزار می توان کتابخانه شخصی ساخت و نتایج جستجو را برای همیشه در آن ذخیره و این نرم افزار قابلیت جستجوی مقالات در پایگاه ها و ذخیره کردن اطلاعات مورد نیاز در فایل شخصی را فراهم می کند. در این نرم افزار می توان تصاویر، جداول، چارت ها، و سایر اطلاعات از جمله متن کامل را ذخیره و این نرم افزار به عنوان یک ویرایشگر کمکی برای پردازشگر word عمل کرده و فرایند مقاله نویسی را تسهیل و فایل هایی که توسط این نرم افزار تولید می شود با پسوند enl ذخیره می گردند. نرم افزار اندنوت برنامه ای که اطلاعات کامل کتاب شناختی منابع و ماخذ پژوهشی را در نرم افزار word ذخیره میکند و امکان تغییر فرمت منابع در زمان بسیار کم امکان پذیر است.
امروزه جهت بازنماندن از رقابت فعالیت های پژوهشی و دانشگاهی، یکی از نرم افزارهایی که مورد استفاده در نگارش وویرایش متون علمی می شود، نرم افزار EndNote می باشد. شما در هر مقطعی از دوران تحصیل خود باشید جهت نگارش پایان نامه خود و ویرایش منابع، به این نرم افزار نیاز پیدا خواهید کرد. در صورت آشنایی با این نرم افزار می توانید تمامی منابع را به صورت منسجم شده و بر اساس سبک های نگارشی ژورنال ها و دانشگاه محل تحصیل خود وارد نمایید.
نرم افزار Endnote یکی از نرم افزارهایی است که می توان منابع را مدیریت و در متن ارجاع دهی نمود. همچنین با استفاده از این نرم افزار می توان منابع موجود در مقالات و پایان نامه ها را بر اساس سبک نگارشی ژورنال های داخلی و خارجی، مجلات علمی – پژوهشی و کنفرانس ها انطباق داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat