آموزش شبیه سازی IoT
می 9, 2018
اینترنت اشیا یا IoT – internet of things قابلیت تعامل اشیا
می 9, 2018

آموزش شبیه سازی شبکه با NS2

NS2 چیست؟

یک شبکه کامپیوتری یا مخابراتی، شامل یک سری تجهیزات و زیرساخت است که اجرای آن در مقیاس تجاری، معمولاً با هزینه های زمانی و مالی چشمگیری همراه است.

بنابراین لازم است قبل از اجرای واقعی شبکه، یک مدل سازی و آنالیز قبلی در مورد شبکه مورد نظر صورت گیرد و مشکلات احتمالی شبکه، شناسایی و برطرف گردد. برای این کار نیاز به ابزاری داریم که تجهیزات و ارتباطات شبکه را برای ما مدل سازی و شبیه سازی کند.

NS2 یا Network Simulator 2 محیط نرم افزاری است که اکثر شرکت ها و تیم های پژوهشی، دانشجویان و محققین حوزه شبکه برای مدل سازی، شبیه سازی، Emulation و تحلیل و ارزیابی کارآیی شبکه و پروتکل های شبکه از آن استفاده می کنند.

NS2 اکثر پروتکل های متداول شبکه را پوشش می دهد. با استفاده از شبیه سازی شبکه با NS2 می توان یک شبکه را قبل از پیاده سازی واقعی، مدل سازی نموده و پارامترهای مختلف شبکه را در شبیه سازی تغییر داد و نتایج حاصل از شبیه سازی ها را مورد ارزیابی و مقایسه قرار داد.

پس از هر شبیه سازی شبکه با NS2 می توان یک سری آماره یا Statistic را از نتایج شبیه سازی استخراج نمود. آماره ها در واقع پارامترهایی هستند که با انجام شدن هر شبیه سازی، مقدار آنها مشخص می شود.

برای مشاهده مطالب بیشتر در رابطه با آموزش NS2 ، می توانید مقاله آموزش جامع NS2 را مطالعه نمایید.

 

معرفی دوره های NS2

مجموعه دوره های آموزشی شبیه ساز NS2 ، مربوط به آموزش شبیه سازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از شبیه ساز NS2 می باشد.

ما دوره های آموزش شبیه ساز NS2 را به چند دوره مجزا تقسیم کردیم تا شما دانش پژوهان محترم بتوانید با صرف زمان و هزینه کمتر ، به صورت جداگانه به یادگیری موضوعات مورد نیاز خود بپردازید.

تقسیم بندی دوره های آموزش NS2 به صورت زیر  می باشد:

  1. دوره آموزش مقدماتی شبیه ساز NS2 
  2. دوره آموزش پیشرفته شبیه ساز NS2

 

مخاطبین دوره

دوره شبیه سازی شبکه با NS2 ، مربوط به آموزش شبیه سازی و مدل سازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از نرم افزار NS2 می باشد و با توجه به اینکه محتوای دوره، کاملاً کاربردی و پروژه محور است، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، متخصصین حوزه شبکه و فعالان حوزه IT ، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

ضمناً شرکت ها و ارگان های خصوصی و دولتی که نیاز به آموزش سازمانی شبیه سازی شبکه با NS2 برای کارکنان دارند، می توانند با ما تماس حاصل نموده و در رابطه با شرایط مناسب و تخفیف های ما برای ثبت نام های گروهی یا آموزش اختصاصی برای سازمان ها ، اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 


دموهای رایگان دوره آموزش شبیه سازی شبکه با NS2 در این قسمت قابل مشاهده می باشد. چنانچه دموی جدیدی از این دوره، ارائه شود، در همین قسمت درج خواهد شد. همچنین شما می توانید از طریق “ثبت نام در وب سایت” دموهای جدید این دوره را به محض ارائه شدن، از طریق ایمیل دریافت نمایید. امیدواریم این دوره را بپسندید و از این آموزش لذت ببرید.

شبکه چیست؟

  • مفهوم لایه بندی در شبکه
  • مفهوم پروتکل
  • مدل مرجع OSI و TCP/IP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat