آموزش نرم افزار LISREL
مارس 29, 2018
آموزش شبیه سازی مهندسی نرم افزار
مارس 29, 2018

آموزش شبیه سازی طراحی کاربردی

آموزش شبیه سازی طراحی کاربردی

آموزش مدلسازی پروژه طراحی کاربردی

گرایش طراحی کاربردی درمهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین و متنوع ترین حرفه های مهندسی است. این موضوع در نمونه کارهای فعلی در بخش مهندسی مکانیک ، که در دهه گذشته به سرعت در حال گسترش است، منعکس شده است.

این بخش تمرکز خود را در پنج زمینه مهم زیر قرار داده است:

  • آکوستیک و ارتعاشات
  • دینامیک سازه
  • ساخت وتولید
  • NEMS , MEMS
  • ابزار دقیق، دینامیک و کنترل

مهندسی مکانیک موضوع جامعی است که از نیاز به طراحی و تولید هر چیزی  که مربوط به  قطعات و دستگاه­های در مقیاس بسیارکوچک (مانند سنسورهای میکروسکوپ) تا سیستم­های با ابعاد بسیار بزرگ (به عنوان مثال، فضاپیماها و مته حفاری)  را در برمی­گیرد. نقش یک مهندس مکانیک این است که یک محصول را از یک ایده به بازار فروس برساند. برای رسیدن به این هدف، طیف وسیعی از مهارت ها مورد نیاز است. مهندس مکانیک نیاز به کسب مهارت و دانش خاص دارد. او نیاز به درک نیروها و محیطی دارد که یک محصول، قطعات آن یا زیر سیستم هایش با آن مواجه خواهند شد. آنها را برای کارکرد، زیبایی شناسی و توانایی مقاومت در برابر نیروها و محیط حرارتی که تحت آن قرار می گیرند، طراحی کنند؛ و برای تعیین بهترین راه برای ساخت آنها و اطمینان از آنها بدون شکست کار خواهد کرد. شاید یکی از مهارت هایی که دامنه منحصر به فرد مهندس مکانیک است، توانایی تجزیه و تحلیل و طراحی اشیاء و سیستم های دارای حرکت است.

شبیه سازی نرم افزاری

 

طراحی کاربردی

از آنجایی که این مهارت­ها برای تقریبا همه چیز مورد نیاز است،

مهندسی مکانیک شاید بزرگترین و متنوعترین رشته­ مهندسی باشد.

مهندسان مکانیکی در صنایع مانند خودرو (از شاسی خودرو گرفته تا  سنسورهایش) نقش مهمی ایفا می کنند؛ هوافضا (هواپیما، موتور هواپیما، سیستم های کنترل هواپیما و فضاپیمای)؛ بیوتکنولوژی (ایمپلنت ها، دستگاه های پروتز، سیستم های حامل دارو)؛ کامپیوتر و الکترونیک (دیسک های درایو، پرینتر، سیستم های خنک کننده، ابزار نیمه هادی)؛ سیستم های میکرو الکترومکانیکی، یا MEMS (حسگرها، محرک ها، میکرو ژنراتورها)؛ تبدیل انرژی (توربین های گاز، توربین های بادی، انرژی خورشیدی، سلول های سوختی)؛ کنترل محیط زیست (سیستم تهویه مطبوع، تهویه مطبوع، تبرید، کمپرسور)؛ اتوماسیون (روبات ها، داده ها و تصویر گرفتن، شناخت، کنترل)؛ تولید (ماشینکاری، ماشین آلات، نمونه سازی، ساخت میکرو سازه ها).

تحلیل پروژه های نرم افزاری طراحی کاربردی

مدلسازی و شبیه سازی پروژه طراحی کاربردی

طراحی و مدلسازی پروژه طراحی کاربردی

مهندسان مکانیک علوم مختلفی در مورد مکانیک موادجامد و مایع، ترمودینامیک، انتقال حرارت، کنترل، ابزار دقیق، طراحی و ساخت برای درک سیستم های مکانیکی یاد می گیرند. موضوعات تخصصی مهندسی مکانیک عبارتند از: بیومکانیک ، تبدیل انرژی، پردازش مواد با لیزر، احتراق، MEMS یا سیستمهای میکروالکترومکانیکی، مکانیک شکست، نانومکانیک، مکانیزم، تولید میکروموسی، tribology (اصطکاک و سایش) و ارتعاشات. انجمن آمریکایی مهندسان مکانیک (ASME) در حال حاضر ۳۶ بخش فنی را از سیستم های پیشرفته انرژی و مهندسی هوافضا به مهندسی مواد جامد فهرست کرده است.

آموزش مدلسازی و شبیه سازی تحلیل تنش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat