آموزش شبیه سازی محاسبات ابری با Cloudsim کلادسیم

انجام پروژه مهندسی کامپیوتر
می 6, 2018
آموزش نگارش سمینار مهندسی کامپیوتر
می 7, 2018

آموزش شبیه سازی محاسبات ابری با Cloudsim کلادسیم

استفاده از Cloudsim برای مدلسازی و شبیه سازی محیط رایانش ابری

 

cloudsim چیست؟آشنایی با cloudsimآموزش cloudsimآموزش پردازش ابری با cloudsim آموزش پردازش ابری با کلودسیم آموزش شبیه ساز cloudsim آموزش کار با کلودسیم آموزش کلود سیم آموزش کلودسیم آموزش کلودسیم cloudsimآموزش نرم افزار cloudsimآموزش نصب cloudsim آموزش نصب کلودسیم اموزش نرم افزار cloudsimدانلود آموزش کلودسیم دانلود رایگان نرم افزار cloudsimدانلود کتاب شبیه سازی محاسبات ابری دانلود کلودسیم دانلود نرم افزار شبیه ساز cloudsim دانلود نرم افزار کلودسیم دوره آموزش cloudsimدوره آموزش پردازش ابریدوره آموزش پردازش ابری با cloudsimدوره آموزش پردازش ابری با کلودسیم دوره آموزش کلودسیم فیلم آموزش کلودسیم کتاب آموزش cloudsimکلودسیم چیست؟نصب کلود سیم در ویندوز نصب کلودسیم

 

در آینده، محاسبات ابری در توسعه­ ی خدمات اینترنتی به یک تکنولوژی مهم تبدیل خواهد شد. ارائه دهندگان خدمات  اینترنتی قصد دارند، به منظور برآوردن نیاز کاربران، برخی تنگناهای سیستم محاسبات ابری را حذف کنند و به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی، آنها به اعمال مکانیسم جدید بهره وری انرژی و مشاهده­ ی اثرات آن بر دیتاسنتر نیاز دارند. آزمایش مکانیسم­ های جدید در محیط واقعی محاسبات ابری، مشکل است و محققان اغلب نمی­ توانند در یک محیط ابری واقعی تحقیق کنند، پس شبیه سازی برای مدل کردن مکانیسم و ارزیابی نتایج ضروری می­ باشد. شبیه سازی یک دیتاسنتر، از صرف زمان جلوگیری و برای پیکربندی و تست یک محیط واقعی، تلاش می­ کند. علاوه بر این، از ماشین­ های واقعی برای اهداف تست استفاده نمی ­شود و قدرت محاسباتی آن­ها را می­ توان به کاربردهای مهم اختصاص داد.

این مقاله یک چارچوب شبیه سازی به نام Cloudsim را معرفی میکند، که شبیه سازی، قدرت مدیریت خدمات و مدل سازی زیر ساختهای ابری را فراهم میکند و ما نیز در مورد چگونگی گسترش Cloudsim برای شبیه سازی مکانیسم پیشنهادی شما در محاسبات ابری بحث میکنیم.

 

انجام پروژه با نرم افزار کلودسیم CLOUDSIM

نرم افزار کلودسیم نرم افزاری است که به منظور شبیه سازی در رایانش ابری مورد استفاده قرار می گیرد.نرم افزار CLOUDSIM در پلت فرم جاوا ایجاد شده است و همچنین افزونه های پیشرفته ای از جمله سیم جاوا و گریدسیم در آن به کار رفته است.نرم افزار کلودسیم توانایی تجزیه و تحلیل مشکلات خاص حوزه ی رایانش ابری را بدون در نظر گرفتن جزییات مربوط به سرویس های مبتنی بر کلود و زیر ساخت ها را به کاربر می دهد.

شرکت هایی مانند مایکروسافت ، آمازون ، فیسبوک و گوگل برای ایجاد سرویس های کلود نیازمند چندین مرکز داده با تعداد بسیار بالایی سرور توزیع شده بر مبنای توزیع جفرافیایی هستند.ارائه کننده کلود ، به منظور برآوردن نیازهای کاربران بایستی ضمن بررسی مشکلات خدمات کلود و پایبندی به تواقفنامه ی سطح خدمات که فی مابین مشتری و ارائه کننده ی سرویس کلود منعقد گردیده است ، یک محیط ابری را ارائه نماید.پس برای جلوگیری از بروز هرگونه نارسایی خدمات ارائه شده بایستی از قبل مورد بررسی و آزمایش قرار بگیرند.

از ﺳﻮی دﯾﮕﺮ، ﺳﺮورﻫﺎ در دﯾﺘﺎﺳﻨﺘﺮﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺨﺶ ﺑﺰرﮔﯽ از ﻫﺰﯾﻨﻪﻫﺎی ﮐﻠﯽ اﻧﺮژی IT ، با زیرساخت های شبکه ، مانند سوئیچ ها و روتر هستند.راه حل های کارامد انرژی ، که از منبع انرژی سبز مانند انرژی خورشیدی و بادی برای بهینه سازی سخت افزار ، نرم افزار و طراحی سیستم برای بهره وری انرژی استفاده می کنند ، مهم به نظر می رسد.همچنین توسعه یک مکانیسم جدید بهره وری انرژی و مشاهده ی اثرات آن بر روی یک دیتاسنتر به صورت تکراری و کنترل شونده دشوار است.محققان برای مدلسازی مکانیسم و ارزیابی نتایج ، از شبیه سازی استفاده می کنند.شبیه سازی یک دیتاسنتر ، از صرف زمان جلوگیری و برای پیکربندی و تست یک محیط واقعی تلاش می نماید.علاوه بر این از ماشین های واقعی برای اهداف تست استفاده نمی گردد و قدرت محاسباتی آنها را می توان به کاربردهای مهم اختصاص داد.

نرم افزار کلود سیم برنامه شبیه سازی برای دو هدف مذکور می باشد.نرم افزار CLOUDSIM قادر است بدون مشکل ، شبیه سازی و محیط محاسبات ابری و سرویس های برنامه کاربردی را به منظور انجام پروژه مهندسی کامپیوتر آزمایش نماید و همچنین نتیجه ی زمان ، قدرت و مصرف ترافیک را نشان دهد.

 

Cloudsim چیست؟

Cloudsim در واقع یک پکیج نرم افزاری حاوی یک سری کلاس و مثال های از پیش آماده شده جهت شبیه سازی محاسبات ابری می باشد. برای اجرا و استفاده از این فایل‌ها نیاز به نرم افزارها یا کامپایلرهای خاصی مانند Netbeans، Eclips، Apache Ant می باشد. با استفاده از این ابزار ها می‌توان فایل های محتوی ( کلاس ها و مثال ها) را  بسته به نیاز کاربران تغییر داد و یا به طور کلی امکانات جدیدی به این پکیج اضافه کرد.

 

دانلود و نصب کلودسیم

برای دانلود نرم افزار کلودسیم کافی است از طریق لینک دانلود زیر، فایل مربوط به شبیه ساز کلودسیم را دانلود و طبق فیلم آموزش نصب Cloudsim که لینک دانلود آن هم در باکس دانلود زیر قرار گرفته، کلودسیم را روی سیستم ویندوز نصب و استفاده نمایید.

دانلود نرم افزار یا شبیه ساز کلودسیم (Cloudsim)

 

مخاطبین دوره

با توجه به اینکه محتوای دوره شبیه ساز Cloudsim ، کاملاً کاربردی و پروژه محور است، برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، متخصصین حوزه شبکه و فعالان حوزه IT، بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.

در ضمن، شرکت ها و ارگان های خصوصی و دولتی که نیاز به آموزش سازمانی شبیه ساز Cloudsim برای کارکنان دارند، می توانند با ما تماس حاصل کنند، و در رابطه با شرایط مناسب و تخفیف های ما برای ثبت نام های گروهی یا آموزش اختصاصی برای سازمان ها، اطلاعات لازم را کسب نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat