آموزش شبیه سازی محاسبات ابری با Cloudsim

شبیه سازی کامپیوتری رشته مهندسی فناوری اطلاعات و کامپیوتر
دسامبر 1, 2017
شبیه سازی با Arena
دسامبر 3, 2017

آموزش شبیه سازی محاسبات ابری با Cloudsim

 آموزش شبیه سازی محاسبات ابری با Cloudsim


 
سطح دوره: مقدماتی تا پیشرفته
مخاطبین: دانشجویان ارشد و دکتری شبکه و کامپیوتر، پژوهشگران حوزه شبکه
پیش نیاز دوره: برنامه نویسی شیء گرا در جاوا و اصول محاسبات ابری
نرم افزار مورد استفاده: Netbeans ، JDK ، Cloudsim

Cloudsim چیست؟

Cloudsim در واقع یک پکیج نرم افزاری حاوی یک سری کلاس و مثال های از پیش آماده شده جهت شبیه سازی محاسبات ابری می باشد. برای اجرا و استفاده از این فایل‌ها نیاز به نرم افزارها یا کامپایلرهای خاصی مانند Netbeans، Eclips، Apache Ant می باشد. با استفاده از این ابزار ها می‌توان فایل های محتوی ( کلاس ها و مثال ها) را  بسته به نیاز کاربران تغییر داد و یا به طور کلی امکانات جدیدی به این پکیج اضافه کرد.

دانلود و نصب کلودسیم

برای دانلود نرم افزار کلودسیم کافی است از طریق لینک دانلود زیر، فایل مربوط به شبیه ساز کلودسیم را دانلود و طبق فیلم آموزش نصب Cloudsim که لینک دانلود آن هم در باکس دانلود زیر قرار گرفته، کلودسیم را روی سیستم ویندوز نصب و استفاده نمایید.

cloudsim, آموزش انجام پروژه cloudsim,

آموزش شبیه سازی انجام پروژه کلودسیم,

آموزش شبیه سازی

انجام پروژه کلودسیم,

آموزش شبیه سازی

پروژه های کلودسیم

اگر در انجام پروژه با کلودسیم cloudsim خود نیاز به راهنمایی دارید پروژه های کلودسیم خود را به ما بسپارید تا مجریان ما مشاور و پشتبان شما از ابتدا تا انتهای پروژه باشند

گروه یارآموزان با ارائه مشاوره در آموزش شبیه سازی نرم افزار کلودسیم آمادگی دارد شبیه سازی با کلود سیم را برعهده گرفته و با بالاترین کیفیت تحویل شما عزیزان بدهد

کلود سیم چیست ؟

نرم افزارکلودسیم برای شبیه سازی محیط ابر برای استفاده محققین و دانشجویان فراهم شده است.

تعداد زیادی کلاس بصورت آماده با استفاده از زبان جاوا نوشته شده است که بر اساس آن، افرادی که نیاز به شبیه سازی الگوریتم خود دارند بایستی این کلاسها را در ابتدا خوانده و براساس نیاز خود آن را تغییر دهند. پیش زمینه مورد نیاز برای استفاده از این شبیه ساز، برنامه نویسی زبان جاوا می‌باشد.

نکته بعدی این کهCloudSim  هیچ محیط گرافیکی برای ارتباط با کاربر ندارد و فقط از چند کلاس پایه تشکیل شده است. به عنوان مثال: کلاس ماشین مجازی و مرکز داده از این کلاس­ها هستند. ابزارCloudSim  یک پکیج است که با جاوا نوشته شده است و در هر کدام از محیط­های برنامه­نویسی جاوا می­توان آن را اضافه و از آن استفاده کرد.

زمان انجام پروژه کلودسیم:

زمان انجام  پروژه کلودسیم با توجه به حجم سنگینی پروژه و زمان تعیین شده توسط دانشجو اعلام میشود ولی همیشه سعی شده است در مناسب زمان ممکن پروژه کلود سیم شما  تحویل دانشجو شود.

دانلود نرم افزار یا شبیه ساز کلودسیم (Cloudsim)

فیلم آموزش نصب نرم افزار یا شبیه ساز کلودسیم (Cloudsim)


در این دوره آموزش آنلاین که به آموزش شبیه سازی محاسبات ابری از طریق Cloudsim اختصاص دارد، ابتدا با کاربردها و قابلیت‌های CloudSim آشنا خواهید شد. سپس به معماری و اجزای تشکیل دهنده Cloudsimمی‌پردازیم. در ادامه به بررسی کلاس‌های CloudSim ، قوانین و چارچوب های حاکم بر آن خواهیم پرداخت. همچنین طریقه استفاده از CloudSim را در نرم افزار NetBeans همراه با مثال های موجود در آن، به طور کامل شرح می دهیم. در پایان چند الگوریتم را در این شبیه ساز پیاده سازی می کنیم.

فرم ثبت سفارش

cloudsim چیست؟آشنایی با cloudsimآموزش cloudsimآموزش پردازش ابری با cloudsimآموزش پردازش ابری با کلودسیمآموزش شبیه ساز cloudsimآموزش کار با کلودسیمآموزش کلود سیمآموزش کلودسیمآموزش کلودسیم cloudsimآموزش نرم افزار cloudsimآموزش نصب cloudsimآموزش نصب کلودسیماموزش نرم افزار cloudsimدانلود آموزش کلودسیمدانلود رایگان نرم افزار cloudsimدانلود کتاب شبیه سازی محاسبات ابریدانلود کلودسیمدانلود نرم افزار شبیه ساز cloudsimدانلود نرم افزار کلودسیمدوره آموزش cloudsimدوره آموزش پردازش ابریدوره آموزش پردازش ابری با cloudsimدوره آموزش پردازش ابری با کلودسیمدوره آموزش کلودسیمسید رضا پاکیزهفیلم آموزش کلودسیمکتاب آموزش cloudsimکتاب شبیه سازی محاسبات ابری توسط مهندس سید رضا پاکیزهکلودسیم چیست؟نصب کلود سیم در ویندوزنصب کلودسیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *