انجام پایان نامه مهندسی مکانیک تمامی گرایش ها
فوریه 26, 2017
آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری
فوریه 26, 2017

آموزش مکانیک سیالات عددی(CFD)

مکانیک سیالات عددی

مکانیک سیالات عددی موضوع بسیار مهمی در علم آیرودینامیک و پیشرانش هست.چون اکثر مسائل واقعی که مهندس هوافضا باهاش روبرو میشه بسیار پیچیده تر از مطالب و روشهای تحلیلی هست که در کتاب ها و در کلاس درس یاد گرفته شده است. به عبارت دیگه خیلی از این مسائل رو نمیتونیم با روشهای تحلیلی حل کنیم و نیاز به تحلیلهای عددی داریم. اینجاست که مکانیک سیالات عددی ما را نجات می دهد.

از صحبت بالا مشخص میشه کسیکه میخواد در آینده آیرودینامیک یا پیشرانش رو دنبال کنه از یاد گرفتن این مبحث نباید غافل بشه….مکانیک سیالات عددی شامل کدها و فرمولهاییه که با اونا جریان رو میشه حل کرد… اما از اونجایی که ارزش نداره برای هر مسئله ای یه طومار برنامه نوشت و کد نویسی کرد٬ نرم افزارهایی برای سهولت کار تولید شدند که این کدها و فرمولها رو در دل خودشون دارن…. یکی از معروفترین نرم افزارها در این زمینه فلوئنت هست . در کارهای مربوط به CFD نیاز هست تا کاربر اطلاعات خوبی از مکانیک سیالات و آنالیز عددی(محاسبات عددی) داشته باشد و اشتباه در کار موقعی رخ می دهد که کاربر یکی از این دو را به خوبی فرا نگرفته باشد.به دلیل اینکه افراد مختلف دیدگاه های مختلفی نسبت به آنالیز عددی دارند و برای جلوگیری از سردرگمی شما یک فایل صوتی و یک پاورپوینت برای دانلود گذاشته شده است . در فایل صوتی توضیحات استاد عزیز دکتر پرهیزگار (دکترای دانشگاه امیرکبیر) رو میتونید بشنوید که از روی فایل پاورپوینت که توسط خودشون تهیه شده تدریس می کنن و مکانیک سیالات عددی رو از سطوح ابتدایی شرح میدن.

لینک دانلود صوت اول

لینک دانلود صوت دوم

لینک دالنود پاورپوینت

یارآموزان، یار آموزشی شما همین حالا سفارش دهید !

 

گروه تخصصی یارآموزان با داشتن دپارتمان تخصصی انجام پایان نامه مهندسی مکانیک در کنار شماست. این دپارتمان انجام پایان نامه و پروپوزال در رشته مهندسی مکانیک در گرایش های مختلف را پشتیبانی می کند.  گروه تخصصی یارآموزان با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع دکتری از دانشگاه های برتر ایران، آماده ارائه مشاوره به دانشجویان سراسر ایران و راهنمایی آن ها جهت انجام پایان نامه دکتری و کارشناسی ارشد، نوشتن پروپوزال با کیفیت بهتر است.

فرم ثبت سفارش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *