انجام پایان نامه امنیتی و حفظ حریم خصوصی در اینترنت اشیاء

آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری
فوریه 26, 2017
انجام پایان نامه مهندسی پزشکی
فوریه 26, 2017

انجام پایان نامه امنیتی و حفظ حریم خصوصی در اینترنت اشیاء

امنیتی و حفظ حریم خصوصی در اینترنت اشیاء

در دهه گذشته، اینترنت اشیاء در مرکز توجهات و تحقیقات قرار داشته است. امنیت و محرمانه بودن، مسائل مهمی برای کاربردهای IOT بوده و همچنان با چالش های بزرگی مواجه است. به منظور تسهیل این حوزه از موارد ظهورکرده، ما به طور خلاصه به بررسی روش تحقیق IOT پرداخته و به مقوله امنیت توجه می کنیم. با استفاده از تحلیل عمیق معماری امنیت و ویژگی های آن، نیازمندی های امنیت ارائه شده اند. بر مبنای این تحقیقات، ما وضعیت تحقیقات در تکنولوژی های اساسی را شامل مکانیزم رمز نگاری، مخابرات امن، حفاظت از داده سنسور و الگوریتم های رمزنگاری را بحث کرده و به طور خلاصه، نمای کلی چالش ها را بیان می کنیم.

عبارت اینترنت اشیاء(IOT) که مربوط به وسایل، اشیاء و نمایش مجازی در یک ساختار شبه-اینترنتِ قابل شناسایی یکتا می باشد، برای اولین بار در سال 1998 پیشنهاد شد(1).در سالهای اخیر، مفهوم اینترنت اشیاء بوسیله  برخی از کاربردها مانند خواندن الکتریکی هوشمند، بیان خانه های سبز، نطارت درمانی از راه دور و حمل و نقل هوشمند، معروف شده است. عموماً، IOT دارای چهار مولفه اصلی شامل حس کردن، دسترسی ناهمگن، پردازش اطلاعات و برنامه های کاربردی و خدمات و علاوه بر آن، مولفه هایی مانند حریم شخصی و امنیت نیز است.

امروزه، IOT به صورت گسترده به عنوان یک عبارت نامفهوم شناخته می شود. کاربردهای صنعتی ثانویه مربوط به IOT برای سیستم های حمل و نقل سایبری، سیستم های فیزیکی سایبری و مخابرات دستگاه به دسنگاه، استفاده می شود(2).

به منظور برآورده کردن مسئله امنیت، IOT با چالش های بیشتری مواجه است. دلایل زیر برای این موضوع وجود دارد: 1) IOT از طریق اینترنت سنتی، شبکه موبایل و شبکه سنسور و … توسعه داده می شود 2) بسیاری از اشیاء به این نوع از اینترنت متصل می شوند 3) این اشیاء با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در نتیجه، یک مشکل امنیتی و حریم خصوصی جدید، بُروز می کند. توجهات بیشتری برای قابلیت اعتماد، تشخیص و تلفیق داده در IOT باید انجام بگیرد.

در این سطح، هوش محیطی و کنترل مستقل، بخشی از مفهوم اصلی IOT نمی باشد. با توسعه روش های پیشرفته شبکه و کنترل چندعاملی و محاسبات ابری، انتقالی بین مفاهیم IOT و کنترل مستقل در تحقیقات M2M جهت تولید یک سیر تکاملی در M2M در شکل CPS ایجاد شده است.  به طور کلی بر روی هوشمند سازی تعامل ها، برنامه های تعاملی، کنترل بلادرنگ توزیع شده، بهینه سازی سطح مقطع، بهینه سازی حوزه سطحی و … تمرکز دارد. در نتیجه، برخی از تکنولوژی ها و روش های جدید، باید جهت برآورده کردن نیازمندی های بیشتر بر حسب قابلیت اطمینان، امنیت و حریم خصوصی، توسعه داده شود(3).

در IOT،  لایه شبکه و لایه برنامه کاربردی به صورت بسیار نزدیک به یکدیگر متصل می شوند که در نتیجه باید از روش های انتها به انتها و اتصال نزدیک استفاده شود، می توانیم تنها لینک هایی که نیاز به محافظت دارد را محافظت می کند، زیرا در لایه شبکه، می توانیم آن را به تمامی تجارت ها اعمال کنیم که سبب ایجاد پیاده سازی امن برنامه های کاربردی مختلف می شود. در این روش، مکانیزم امنیت در برنامه های تجاری واضح بوده که سبب راحتی کاربر نهایی می شود. در این روش، این حالت سبب ایجاد ویژگی هایی در حالت by-hop مانند تاخیر اندک، بازدهی بالا، هزینه پایین، و … می باشد. با این حال، به سبب عملیات رمزگشایی در گره ارسال، استفاده از روش by-hop در هر گره می تواند به پیام اصلی رمز منجر شده که در نتیجه سبب ایجاد قابلیت اعتبار بالا در گره های ارسال می شود(5).

متن کامل مقاله را از اینجا دانلود کنید.

 

 

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر اینترنت اشیا IOT

گروه آموزشی پژوهشی یارآموزان با گردآوری متخصصین حوزه های مختلف مرتبط با کامپیوتر و فناوری اطلاعات IT که از اساتید دانشگاه های برتر می باشند، آماده ارایه خدمات مشاوره در انجام شبیه سازی و مشاوره انجام پایان نامه می باشند.

فرم ثبت سفارش

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *