شبیه سازی شبکه با NS3

شبیه سازی با NS3 را از ما بخواهید:

فرم ثبت سفارش

معرفی نرم افزار شبیه ساز NS3:
نرم افزار شبیه ساز NS3 یک ابزار قدرتمند در زمینه شبکه و نسخه جدید شبیه ساز NS2 برای شبیه سازی شبکه های کامپیوتری است که یک پروژه منبع باز و در حال توسعه می باشد که از سال ۲۰۰۶ شروع شده است. نرم افزار شبیه ساز NS3 برای پلتفرم های شبیه سازی شبکه باز قابل توسعه بوده و ارائه شده به منظور پژوهش و آموزش در حوضه شبکه می باشد. شبیه ساز NS3 مدل کار بسته های اطلاعاتی شبکه را ارائه داده و یک موتور شبیه سازی قوی را برای انجام آنالیز های شبیه سازی فراهم می سازد. پروژه NS3 به عنوان یک سیستم کتابخانه نرم افزار که با یکدیگر کار می کنند ساخته شده است. برنامه های کاربر می تواند به این کتابخانه ها لینک (یا import) شود. برنامه های کاربر همچنین می تواند در زبان برنامه نویسی ++C و یا Python نوشته شود.

نرم افزار NS3 به عنوان کد منبع توزیع شده:
شبیه ساز NS3 به عنوان کد منبع توزیع شده می باشد به این معنی که سیستم هدف نیاز به یک محیط توسعه نرم افزار برای ساخت کتابخانه برای اولین بار، سپس ایجاد برنامه کاربر می باشد. شبیه ساز NS3 ممکن است در اصل به عنوان کتابخانه های از پیش ساخته شده برای توزیع سیستم های انتخاب شده باشد و در آینده نیز ممکن است به همان طریق توزیع شود، اما در حال حاضر، بسیاری از کاربران در واقع کار خود را با ویرایش شبیه ساز NS3 انجام می دهند، بنابراین داشتن کد منبع برای بازسازی کتابخانه مفید می باشد.

برای کاربران NS2:
نرم افزار NS3 برای کسانی که با NS2 (یک ابزار محبوب قبل از شبیه ساز NS3) آشنا هستند، یک تغییر ظاهری قابل رویت در انتخاب زبان برنامه نویسی است. نرم افزار شبیه ساط NS2 در OTcl اسکریپت شده و نتایج شبیه سازی با استفاده از انیماتور شبکه قابل مشاهده می باشد. اجرای یک شبیه سازی در شبیه ساز NS2 از ++C (به عنوان مثال، به عنوان یک main() بدون هیچ گونه OTcl) امکان پذیر نمی باشد.

برخی از اجزای نرم افزار شبیه ساز NS2 در ++C و برخی دیگر در OTcl نوشته شده است. در شبیه ساز NS3 ، شبیه ساز به طور کامل در ++C و با ساختار Python اختیاری نوشته شده است. در نتیجه اسکریپت شبیه سازی می تواند در ++C و یا در Python نوشته شود. انیماتورها و ویژوالایزر های جدید در نسخه در حال توسعه موجود می باشند. از آنجا که NS3 ، بسته ردیابی فایل PCAP را در شبکه تولید می کند، دیگر ابزار های کاربردی می توانند از آن برای تجزیه و ردیابی استفاده کنند.

شباهت هایی هم وجود دارد (به عنوان مثال هر دو مبتنی بر شی ++C و همچنین برخی از کد های NS2 در حال حاضر به شبیه ساز NS3 منتقل شده اند). سوالی که ما اغلب می شنویم این است که “من باید هنوز از NS2 استفاده کنم یا شروع به استفاده از شبیه ساز NS3 کنم؟” به نظر ما، استفاده از شبیه ساز NS3 به دلایل ریز سازنده تر خواهد بود.

دوره آموزش مجازی (ویدئو + رفع اشکال آنلاین) شبیه سازی شبکه با NS3 ،   ” دکتری مهندسی کامپیوتر ” …

دوره آموزش مجازی (ویدئو + رفع اشکال آنلاین) آموزش NS3 – شبیه سازی شبکه با NS3  
در این بخش برای شما کاربران گرامی مطالب مربوط به پروژه های شبیه سازی شده با NS3 را قرار داده ایم که در ادامه می توانید آنها را مشاهده کنید.
Jun 6, 2017 – کتاب آموزش شبیه ساز NS3 را به زبان فارسی و به صورت PDF آماده کردیم که ترجمه شده کتاب مرجع و معرفی شده در وب سایت خود نرم افزار NS3 است.
WhatsApp chat