مشاوره پایان نامه کامپیوتر امنیت
ژوئن 2, 2019
ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals)
ژوئن 2, 2019
Show all

واحد آموزش مقاله نویسی

لیست مجلات ISI

لیست مجلات ISI موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information): بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن…

ارسال مقاله (سابمیت کردن مقاله)

ارسال مقاله پس از در نظر گرفتن معیارهای ذکر شده در قسمت معیارهای انتخاب مجله مناسب ، جهت ارسال مقاله…

ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals)

ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals) ژورنال های جعلی ژورنال هایی هستند که با نام و اعتبار برخی…

نگارش مقاله ISI

برای نگارش مقاله ISI دو چیز، مهم و اساسی است. اول تسلط بر زبان انگلیسی به‌ویژه توانایی خواندن مقالات انگلیسی و درک مطالب و نیز توانایی ترجمه آن‌ها. دوم شناخت چهارچوب کلی مقالات. مورد اول نیاز به دانش پایه‌ای در خصوص زبان انگلیسی دارد و برای ارتقاء این دانش می‌توانید لغات کلیدی رشته خود را یاد بگیرید. اساساً گفته می‌شود برای نوشتن، باید بسیار خواند. برای نگارش مقاله نیز باید مقالات زیادی را مطالعه کنید. به‌مرور که مقالات مرتبط با رشته خود را مطالعه کنید مفاهیم جملات را درک خواهید کرد و نیز می‌توانید با بخش‌های مختلف مقاله آشنا شوید. مثلاً وقتی پژوهشی را آغاز می‌کنید متوجه خواهید شد که برای قسمت‌های دیگر آن نیز قرار است چه مطالبی را بنویسید. لازم به ذکر است که اساساً در کارهای پژوهشی، ۹۰ درصد موارد نوشته‌شده مربوط به مطالب پژوهش‌های دیگر است و می‌توان گفت تنها بخش مربوط به جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، جزء مطالبی است که توسط نویسنده نگارش می‌شود.

برای آغاز کار می‌توانید از مطالعه مقالات فارسی شروع کنید. سایت‌هایی مانند مگیران مقالات فارسی را ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید در گوگل سرچ کنید و مقالات مرتبط با عنوان خود را بیابید. برخی از این مقالات به‌صورت رایگان در اینترنت قرار داده‌شده‌اند.

در این سایت در مطالب مربوط به نگارش مقاله سعی شده است قسمت‌های مختلف مقالات به‌صورت کامل توضیح داده شود. همچنین مفاهیم مربوط به مقالات مانند پییرریویو، سایتیشن، سابمیت، اکسپت و غیره نیز به‌طور کامل آورده شده است.

ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals)

ژورنالهای جعلی(Fake) یا هایجک شده ( hijacked journals)
ژورنال های جعلی ژورنال هایی هستند که با نام و اعتبار برخی ژورنال های معتبر کار می کنند ولی در واقع ارتباطی با آن ژورنال ها ندارند. عمدتا افراد سودجو به سراغ ژورنال هایی می روند که به صورت پرینتی در حال فعالیت هستند. این افراد با ساخت یک وب سایت با نام و مشخصات ژورنال اصلی شروع به کلاهبرداری از محققین نموده و با دریافت مبالغ بالا مقالات آنها را چاپ می کنند. متاسفانه در سالهای اخیر حجم زیادی از مقالات چاپ شده در این ژورنال های جعلی (Fake) و به سرقت رفته (hijacked journals) به ایرانیان تعلق دارد.

ژورنالهایی همچون Jökull با ضریب تاثیر(Impact Factor) برابر ۱٫۶، Bothalia Journal با ضریب تاثیر(Impact Factor) برابر ۱٫۰، ژورنال ISI به نام WULFENIA با ضریب تاثیر(Impact Factor)برابر ۰٫۲ و … از این دسته ژورنالها هستند. در این قسمت لیستی از این ژورنال ها در اختیار شما قرار می گیرد تا محققین گرانقدر کشورمان قبل از ارسال مقالاتشان به ژورنال ها با در نظر گرفتن این ژورنالها از اعتبار ژورنال های مورد نظر خود اطمینان یابند. کارشناسان بخش مقالات موسسه شریف یار تلاش می کنند این لیست را به روز رسانی کنند.

۱- Archives des Sciences
ژورنال Archives des sciences یک ژورنال معتبر و مشهور مربوط به انجمن فیزیک و تاریخ طبیعی ژنو است که به صورت آنلاین هایجک (سرقت) شده است. دو وبسایت مرتبط با این ژورنال وجود دارد که یکی از آنها جعلی و دیگری واقعی می باشد. تا چندی پیش وقتی در گوگل نام این ژورنال را جستجو میکردید متاسفانه وبسایت مرتبط با ژورنال جعلی اول ظاهر می شود. وبسایت مرتبط با ژورنال واقعی توسط SPHN منتشر می شود و آدرس آنSociété de Physique et d’Histoire Naturelle می باشد. تاکنون انتشارات SPHN شماره های چندانی را به صورت آنلاین منتشر نکرده است.

وبسایت Société de Physique et d’Histoire Naturelle
وبسایت واقعی ژورنال Archives des science

آدرس وب سایت جعلی این ژورنال www.archiveofscience.com می باشد که به طور منظم در ازای دریافت مبالغی (حدود ۵۵۰ دلار) مقالاتی در ارتباط با رشته های مختلف را چاپ می کرد که البته در حال حاضر این وبسایت مسدود می باشد.

۲- Bothalia Journal
این ژورنال توسط انسیتو ملی تحقیقات گیاه شناسی آفریقای جنوبی و از سال ۱۹۲۱ در این کشور به چاپ می رسد و Impact Factor آن ۰٫۸۵ می باشد. این ژورنال که در حوزه مطالعات گیاهان، مطالعات زیستی و کشاورزی آفریقا فعالیت دارد جزء ژورنالهای معتبر در این زمینه می باشد. ژورنال Bothalia همچون بسیاری از ژورنال های معتبر دیگر مورد سرقت اینترنتی قرار گرفته است. کلاهبرداران برای این ژورنال چاپی وب سایتی را طراحی کره اند و از طریق آن اقدام به دریافت پول و چاپ مقالات مختلف در همه زمینه های علمی می نمایند. وبسایت جعلی این ژورنال و ایمیل تبلیغاتی آن جهت اطلاع محققین در این قسمت ارائه می شود.

نمونه ای از ایمیل تبلیغاتی ژورنال Bothalia به نویسندگان مقالات
نمونه ای از ایمیل تبلیغاتی این ژورنال به نویسندگان مقالات

وبسایت جعلی ژورنال Bothalia
وبسایت جعلی ژورنال Bothalia به آدرس www.bothalia.com

۳- Bradleya
Bradleya ژورنالی است که وابسته به انجمن کاکتوس بریتانیا می باشد و به صورت کتاب سالانه سالی یک بار به چاپ می رسد. این ژورنال توسط گروهی هایجک شده (به سرقت رفته) و با دریافت مبالغی مقالات مختلف را چاپ می کند. فرآیند سرقت یک ژورنال بدین ترتیب است که افرادی یک وب سایت دیگر برای یک ژورنال می سازند و از طریق تبلیغ مححقین را فریب می دهند تا مقالاتشان را برای آنها ارسال کنند و در ازای چاپ هر مقاله مقادیری را دریافت می کنند. گاهی این افراد به سراغ ژورنال های چاپی که نسخه ندارند می روند و برای این ژورنال ها نسخه الکترونیکی می سازند.

در مورد ژورنال Bradleya دو وب سایت وجود دارد یک وب سایت مربوط به ژورنال واقعی است که آدرس آن www.bcss.org.uk/brad.php می باشد و یک نسخه هایجک شده وجود دارد که آدرس آن www.britishedu.org.uk می باشد. وبسایت هایجک شده این ژورنال تمامی مقالات را به صورت چکیده در اختیار کاربران قرار می دهد و برای نسخه کامل مقالات نیز دوباره مقادیری را دریافت می کنند که بر خلاف قوانین مجلات (open access که باید دسترسی به آنها برای عموم آزاد باشد) می باشد.

وبسایت واقعی ژورنال Bradleya
(وبسایت مربوط به ژورنال واقعی) www.bcss.org.uk/brad.php

۴- Jokull Journal
ژورنال Jokull یک ژورنال چاپی و معتبر است که از سال ۱۹۵۱ در ایسلند به چاپ می رسد. Jokull به معنی یخچال طبیعی می باشد و این ژورنال وابسته به انجمن یخچالهای طبیعی ایسلند (Jöklarannsóknafélag Íslands) می باشد. این ژورنال که به صورت آنلاین فعالیت کمی دارد چند سال پیش توسط کلاهبرداران (scammers) هایجک شد( به سرقت رفت). سارقان این ژورنال یک وبسایت تقلبی به نام این ژورنال و با ISSN این ژورنال ساختند و مقالات مختلفی را پذیرش می کنند. وب سایت های هایجک شده این ژورنال عبارتند از:

ژورنال تقلبی jokull
ژورنال تقلبی jokull به آدرس www.Jokuljournall.com

ژورنال تقلبی jokull
ژورنال تقلبی jokull به آدرس www.jkljournal.org/en

وبسایت اصلی ژورنال Jokull

وبسایت واقعی ژورنال Jokull به آدرس www.jokulljournal.is

۵- Nationalpark-Forschung in der Schweiz
این ژورنال که وابسته به پارک ملی سویس می باشد توسط کلاهبرداران مورد سرقت قرار گرفته است.کلاهبرداران از طریق وب سایتی با همین نام اقدام به چاپ مقالاتی در زمینه های مختلف علمی می کنند و در ازای چاپ هر مقاله مبلغی حدود ۲۰۰ دلار از نویسندگان دریافت می نمایند.وب سایت جعلی این ژورنال جهت آشنایی کاربران گرامی ارائه می گردد.

وبسایت جعلی ژورنال Nationalpark-Forschung in der Schweiz
وبسایت جعلی ژورنال Nationalpark-Forschung in der Schweiz به آدرس www.naukpublication.org

۶- Mitteilungen Klosterneuburg
ژورنال Mitteilungen Klosterneuburg ژورنال انولوژی اتریش می باشد که به صورت آنلاین فعالیتی ندارد. این ژورنال توسط کلاهبرداران اینترنتی هایجک شد بدین ترتیب که آنها یک وب سایت با نام این ژورنال ساختند و مشخصات آن را جعل کردند تا از این طریق بتوانند نظر نویسندگان و محققان رابه خود جلب کنند و مقالاتشان را برای آنها سابمیت کنند. برخلاف بیشتر ژورنالهای هایجک شده دیگر، نسخه واقعی این ژورنال نیز open access می باشد و به همین خاطر محققین زیادی بدون شک و تردید نسبت به ماهیت این ژورنال مقالات خود را جهت چاپ برای این ژورنال سابمیت کردند.

وبسایت واقعی ژورنال Mitteilungen Klosterneuburg
وبسایت واقعی ژورنال Mitteilungen Klosterneuburg به آدرس bundesamt.weinobstklosterneuburg.at/start.php

وبسایت جعلی ژورنال Mitteilungen Klosterneuburg
وبسایت جعلی ژورنال Mitteilungen Klosterneuburg به آدرس mitt-klosterneuburg.com

۷- Pensee
ژورنال Pensee از سال ۱۹۳۹ توسط انتشارات Espaces Marx در فرانسه به چاپ می رسد. این ژورنال مقالاتی را در حوزه علوم اجتماعی و با تمرکز بر روی روابط بین الملل منتشر می نماید. این ژورنال معتبر که تنها به صورت چاپی فعالیت می کند متاسفانه توسط کلاهبرداران اینترنتی مورد سرقت قرار گرفت. آنها وب سایتی را با عنوان این ژورنال به ثبت رساندند و مقالاتی را در تمام حوزه های دانش بشری از شیمی تا فلسفه و مهندسی به چاپ می رسانند و در ازای هر مقاله مبالغ بالایی را دریافت می کنند. کلاهبرداران ایمیلی را به طور گسترده برای تعداد زیادی از محققین فرستاده اند و از آنها جهت چاپ مقالاتشان در این ژورنال دعوت به عمل آورده اند که در اینجا تصویر این ایمیل و همچنین تصویر وبسایت جعلی این ژورنال جهت آگاهی بیشتر محققین گرامی و کاربران موسسه شریف یار ارائه خواهد شد.

ایمیل تبلیغاتی ژورنال Pensee جهت جلب اعتماد محققان
ایمیل تبلیغاتی ژورنال Pensee جهت جلب اعتماد محققان
وبسایت جعلی ژورنال Pensee
وبسایت جعلی ژورنال Pensee به آدرس www.penseejournal.com

۸- Wulfenia
ژورنالی است که در زمینه گیاهشناسی فعالیت دارد که توسط موزه منطقه ای کارنتیا (ایالتی در اتریش) از سال ۱۹۹۴ فقط به صورت چاپی به چاپ می رسد. این ژورنال به صورت آنلاین مورد سرقت قرار گرفته است. کلاهبرداران چندین وبسایت را برای این ژورنال طراحی نموده اند و با کپی کردن نسخه های چاپی این ژورنال سعی نموده اند برای آن اعتباری فراهم آورند و اعتماد نویسندگان را برای چاپ مقالاتشان در این ژورنال جلب نمایند و از این طریق مبالغ زیادی برای خود کسب درامد نموده اند. در این قسمت تصویر وبسایت هایجک شده این ژورنال جهت اطلاع کاربران محترم شریف یار ارائه خواهد شد.

وبسایت جعلی Wulfenia
وبسایت جعلی Wulfenia به آدرس www.multidisciplinarywulfenia.org

وبسایت واقعی Wulfenia
وبسایت واقعی Wulfenia به آدرس www.landesmuseum.ktn.gv.at/210226w_DE.htm?seite=15

۹- Tomas Publishing
انتشارات توماس انتشاراتی است که ۴ ژورنال جعلی را منتشر می کند که شامل: Systems Science, Education Journal, Politica Economica, Chemical Modelling. می باشد و همه این ژورنالها به دروغ ادعا کرده اند Impact Factor دارند.

انتشارات جعلی توماس
انتشارات جعلی توماس به آدرس www.tomaspubs.com

۱۰- Science record
انتشارات Science record نیز یک انتشارات جعلی است که مقالات ژورنالهای دیگر را با کمی تغییر در وب سایت خود قرار داده و ادعا کرده است مدت زیادی مشغول فعالیت است. اکثر مقالات ارائه شده در این وبسایت در ژورنال های انتشاراتی همچون Elsevior قبلا به چاپ رسیده اند. این انتشارات با استفاده از این حقه توانسته تعداد زیادی از محققان را جهت چاپ مقالاتشان در ژورنالهای این انتشارات فریب دهد. لیست ژورنالهای این انتشارات در سال ۲۰۱۳ عبارتند از:

۱-Science Series Data Report
۲- America Scientist
۳- International Journal of Medical Discovery
۴- International Journal of Professional Artist
۵- International Research Journal of Basic and Applied sciences
۶- International Research Journal of Engineering and Technologies
۷- International Research Journal of Humanities
۸- Pioneer Architects & Urban Designers
۹- Science and Nature 10- Innova Ciencia

۱۱- International Center for Business Research.
این انتشارات نیز همچون انتشارات Science record مقالات ژورنالهای دیگر را با تغییر در عنوان و چکیده آنها در وبسایت خود قرار داده و ادعا کرده است که سابقه فعالیت طولانی دارد و مقالات علمی سطح بالای زیادی در ژورنالهای این انتشارات به چاپ رسیده اند تا از این طریق محققان را ترغیب به چاپ مقالاتشان در این ژورنال نماید.

انتشارات جعلی International Center for Business Researchوبسایت انتشارات جعلی International Center for Business Research به آدرس www.icbr.net

ارسال مقاله (سابمیت کردن مقاله)

ارسال مقاله

پس از در نظر گرفتن معیارهای ذکر شده در قسمت معیارهای انتخاب مجله مناسب ، جهت ارسال مقاله باید چند نمونه از مقالاتی که در شماره اخیر (Current issue) مجله چاپ شده‌اند و معمولا به صورت Sample issue در سایت مجله مشخص می‌شوند، دانلود شود تا با فرمت و شیوه نگارش مقالات آشنا شوید. به عنوان مثال شیوه نوشتن مراجع (References) وابسته به مجله است. اگر موارد نگارشی در نوشتن مقاله رعایت نشود، ارزش مقاله نوشته شده از نظر داوران بسیار پایین بوده و حتی گاهی از اوقات بدون داوری، مقاله از طرف مجله به نویسندگان برگردانده می‌شود.

در صورتی که موضوع مقاله ارسال شده برای مجله از حیطه تخصصی سردبیر اصلی (Editor-in-Chief) مجله خارج باشد، سردبیر اصلی فردی را از شورای سردبیری با عنوان سردبیر مسئول (Associate Editor) انتخاب کرده و مسئولیت مقاله را به او واگذار می‌کند. این سردبیر، مسئولیت تعیین داورها و ویرایش نظر آن‌ها را بر عهده دارد. سردبیر اصلی نیز بر مبنای نظر سردبیر مسئول و داوران، نظر نهایی را در مورد مقاله بیان و به نویسندگان مقاله اعلام می‌کند. (شکل ۲-۳) سردبیران اصلی و برخی از اعضای شورای سردبیری مجله Human Brain Mapping را نشان می‌دهد.

توصیه می‌شود پیش از اینکه نسخه نهایی پیش‌نویس مقاله برای مجله ارسال شود، موارد ذیل به صورت فایل‌های جداگانه تهیه شده تا در موقع لزوم و در هنگام ارسال مقاله آپلود نمود. مثال‌های نمونه در قسمت ضمیمه قرار داده شده است.

Title Page:
این قسمت شامل عنوان مقاله، نام نویسنده‌ها به همراه وابستگی به مرکز تحقیقاتی/ دانشگاهی (Affiliation) هر یک از آنها مشخص کردن نویسنده مسئول مکاتبات (Corresponding author) و ارایه آدرس پستی، ایمیل، شماره تلفن و شماره فکس نویسنده مسئول می‌باشد و ممکن است به صورت یک فایل جداگانه ارسال شود.

Cover Letter:
نامه‌ای است که از طرف نویسنده/ نویسندگان به مجله ارسال می‌شود. در این نامه علاوه بر توضیح مختصری از محتوای مقاله و نتایج آن می‌بایست به موارد زیر نیز اشاره کرد:

تایید می‌شود که پیش‌نویس این مقاله قبلاً در جایی چاپ نشده است و در حال حاضر نیز برای مجله دیگری ارسال نشده و یا تحت داوری نمی‌باشد.
تایید می‌شود که تا زمان اعلام نتیجه داوری، این پیش‌نویس مقاله به مجله دیگری ارسال نخواهد شد.
Suggest Reviewers:
فهرست اسامی داورهای پیشنهادی از طرف نویسندگان برای داوری مقاله ارسال شده. نویسندگان می‌بایست حداقل فهرست اسامی سه داور را با ذکر نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و نام دانشگاه/ موسسه تحقیقاتی را پیشنهاد کنند. برای برخی از مجلات باید فهرست داورهای پیشنهادی را در قالب یک فایل جداگانه آپلود کرد ولی برای بیشتر مجله‌ها، در هنگام ارسال، گزینه‌هایی برای وارد کردن مشخصات داوران پیشنهادی قبل از اقدام به ارسال آماده شده باشد. سردبیر مجله با بررسی داوران پیشنهادی، ممکن است فرد یا افرادی را به عنوان داور مقاله انتخاب کند. مزیت ارسال مشخصات داوران مرتبط و متخصص این است که سریع‌تر داوران انتخاب می‌شوند و لذا فرایند داوری مقاله به سرعت آغاز می‌شود.

Oppose Reviewers:
افرادی هستند که به دلایلی مایل نیستیم داور مقاله ارسالی باشند. این بخش اجباری نبوده و می‌توان کسی را انتخاب نکرد.

Confliet of Interests:
در این بخش بیان می‌گردد که نویسندگان در (پشتیبانی) پژوهش از هیچ لحاظی مشکلی نداشته و از ترتیب اسامی نوشته شده در مقاله نیز راضی هستند. برای بعضی از مجلات می‌بایست فایل جداگانه‌ای برای این قسمت ارسال نمود و برای برخی از مجلات محل و گزینه‌ای برای پاسخ به این پرسش وجود دارد. بهترین حالت ترتیب نوشته شدن نام نویسندگان در یک مقاله، ترتیب سهم مشارکت آنان در (پشتیبانی) پژوهش و تهیه مقاله می‌باشد. در برخی از مجلات همچون Plos Computational Biology در ابتدا (یا انتهای) مقاله، مشارکت هر یک از نویسندگان در تهیه مقاله و (پشتیبانی) پژوهش به طور مشخص نوشته می‌شود.

Research Highlights:
نوشتن نوآوری و نتایج ارزنده بدست آمده از (پشتیبانی) پژوهش در قالب جملات/ عبارت‌های تک خطی و با تعداد محدود کلمات. از نوشتن عبارت‌های طولانی و کلی باید اجتناب کرد. تعداد کلمات بستگی به مجله دارد و معمولا بیش از ده کلمه مجاز نیست.

پس از نوشتن و تهیه موارد فوق، به عنوان نویسنده عهده‌دار مکاتبات می‌توان به ارسال manuscript اقدام نمود. برای ارسال manuscript به مجله، ابتدا می‌بایست در سایت مجله ثبت نام (Register) کنید و پس از پر کردن بخش‌های لازم همچون نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و Affiliation، نام کاربری (Username) و رمز عبور (Password) را انتخاب کنید. سپس از گزینه ارسال مقاله (Submit an article) از سایت مجله استفاده نمایید.

با انتخاب گزینه Submit New Manuscript از شکل (۳-۴)، منوی ارسال مقاله و شکل (۳-۵) پدیدار می‌شود.

اکنون گام‌های زیر را برای ارسال درست مقاله (پشتیبانی) دهید:
انتخاب نوع مقاله (…,original paper, letter, review paper)
وارد کردن عنوان مقاله (با کپی کردن عنوان مقاله از فایل manuscript تهیه شده)
اضافه کردن نام نویسندگان همکار با ذکر وابستگی آن‌ها و رعایت ترتیب بین آن‌ها
وارد کردن چکیده مقاله (با کپی کردن چکیده مقاله از فایل manuscript تهیه شده)
وارد کردن کلمات کلیدی (مشخص کردن سه یا چهار کلمه کلیدی)
وارد کردن اطلاعات تکمیلی مربوط به مقاله
وارد کردن نکات ضروری. این نکات در متن فایل pdf تهیه شده توسط سایت مجله گنجانده نشده و تنها در اختیار سردبیر قرار می‌گیرند. به عنوان مثال اگر این مقاله پیش از این به همین مجله ارسال شده، توصیه می‌شود در این قسمت با ذکر شماره پیگیری مقاله، این مطلب توضیح داده شود. برای برخی از مجلات پر کردن این بخش ضروری نیست (شکل ۳-۱۱)
داوران پیشنهادی (Suggest Reviewers) (شکل ۳-۱۲)
داوران مخالف (Oppose Reviewers) (شکل ۳-۱۳)
انتخاب سردبیر (Request an Editor) (شکل ۳-۱۴)
Conflict of interest
پیوست کردن فایل‌ها (؟) (شکل ۳-۱۵)
در قسمت پیوست کردن فایل‌ها، می‌بایست فایل‌های آماده شده برای Manuscript, Cover Letter و در صورت لزوم Supplementary Materials را آپلود نمود. دقت شود که در فایل manuscript حتما پس از متن مقاله و مراجع، ابتدا جداول و سپس شکل‌ها را از manuscript خارج کرد و سپس هر یک از آن‌ها را در قالب فایل‌های جداگانه یک به یک آپلود نمود. توصیه می‌شود که نسخه اصلی فایل ورد doc یا docx برای manuscript آپلود گردد.

پس از ارسال درست و تکمیل مراحل فوق، با فشردن دکمه Next، شکل (۳-۱۶) نمایان خواهد شد که در آن خلاصه‌ای از فایل‌های ارسال شده، نمایش داده می‌شود. همچنین اگر در پر کردن بخش‌ها و یا ضمیمه کردن فایل‌ها خطایی رخ داده باشد، در این قسمت مشخص می‌گردد تا نویسنده، خطا را اصلاح نماید. در صورتی که همه بخش‌ها به درستی تکمیل شده باشد گزینه Build PDF for my Approval فعال می‌شود. با انتخاب این گزینه شکل (۳-۱۷) نمایان می‌شود. در این حالت به ایمیل نویسنده مسئول نیز پیامی ارسال شده که فایل PDF مقاله ساخته شده است و فرایند ارسال مقاله به تایید نهایی ایشان نیاز دارد. دقت کنید که دکمه Back را فشار ندهید و در عوض گزینه Back to Main Menu را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه دوباره به منوی اصلی باز می‌گردید و گزینه Submissions Waiting for Author’s Approval فعال می‌گردد.

با انتخاب Submissions Waiting for Author’s Approval، شکل (۳-۱۹) نمایان خواهد شد. با کلیک کردن بر روی گزینه Action Links منوی کوچکی ظاهر می‌شود. با انتخاب گزینه View Submission می‌توان فایل PDF ساخته شده توسط سایت مجله را مشاهده و نیز ذخیره کرد. اگر این فایل از نظر شما مورد تایید بوده و مشکلی وجود نداشت با انتخاب گزینه Approve Submission، مقاله تایید نهایی شده و به مجله ارسال خواهد شد. در این حالت امکان هیچ گونه تغییری در محتویات فایل ارسال شده وجود ندارد. همچنین پیامی به ایمیل نویسنده مسئول فرستاده می‌شود که تاییدیه دریافت مقاله توسط مجله می‌باشد.

چنانچه در فایل PDF ساخته شده مشکلی باشد که نیاز به اصلاح داشته باشد می‌توان گزینه Edit Submission را انتخاب کرد و دوباره تمامی موارد و مراحل پیش گفته را ویرایش نمود تا مجدداً فایل PDF توسط سایت مجله ساخته شود. در صورت انصراف از ارسال مقاله می‌توان گزینه Remove Submission را انتخاب نمود.

در صورت تایید نهایی، پس از چند روز شماره پیگیری (Manuscript Number) به مقاله ارسال شده اختصاص داده می‌شود و سردبیر در صورت رعایت موارد نگارشی از سوی نویسندگان و ارتباط موضوعی مقاله با مجله، داوران مقاله را مشخص می‌کند. اگر مقاله‌ای را برای مجله‌ای ارسال کرده‌اید و پس از گذشت مدت زمانی مایل به انصراف می‌باشید، می‌توانید با ارسال یک ایمیل به سردبیر و یا با پاسخ به ایمیلی که از طرف سایت مجله هنگام تایید دریافت مقاله به شما ارسال شده است، داوری مقاله ارسال شده را لغو کنید. برخی از سایت‌های مجلات برای لغو داوری مقاله، گزینه Withdraw دارند و لذا بدون ارسال ایمیل نیز می‌توان مقاله را باز پس گرفت.

لیست مجلات ISI

لیست مجلات ISI
موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information): بانک اطلاعات ISI مرکزی برای فهرست نمودن و پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا به منظور تبادل اطلاعات میان پژوهشگران مختلف می باشد. شمار مجلات ISI ثابت نیست. یک مجله ممکن است در یک زمان٬ از مجلات ISI محسوب شود٬ اما به دلیل کاهش بار علمی٬ بعداً از لیست مجلات ISI کنار گذاشته شود. در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در لیست مجلات ISI قرار دارند. هر ساله ۲۰۰۰ مجله جدید مورد ارزیابی قرار می گیرد و حدود ده درصد آنها به لیست ISI اضافه می شوند

لیست ژورنال های ISI را می توانید از قسمت زیر دانلود کنید:
Master Journal List 2013

JCR Impact Factors List 2013

Science Citation Index Expanded Source Publication

Social Science Citation Index Source Publication

Arts and Humanities Citation Index Source Publication

فرم ثبت سفارش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *