علم داده
ژوئن 20, 2019
همایش از آینده شغلی و اپلای در رشته های کامپیوتر
ژوئن 25, 2019
Show all

کلاس های آنلاین از طریق اسکایپ

شبیه سازی های کامپیوتری با نرم افزار های مربوط به شبکه به صورت کلاس های آنلاین از طریق اسکایپ برگزار می شود. در این کلاس ها کارشناسان با استفاده از ابزار های تحت شبکه با شما ارتباط بر قرار کرده، موارد مربوط به آموزش، اشکال یابی، نحوه صحیح کد نویسی و … را با شما حل خواهند نمود.

E-learning Ondernemingsplan Schrijven

 

راه برای افزایش مشارکت در کلاس آنلاین

دانشجویان در کلاس های آموزشی آنلاین (ELearning) مشارکت کمتری دارند اما استادان چطور می توانند با برقراری ارتباط درست مانع رشد نرخ این موضوع شوند؟

 

استادان و مدرسین در کلاس آنلاین، زمان کمتری در ارتباط مستقیم با شاگردان قرار می گیرند. طبق مطالعات، از جمله علت های عدم مشارکت و یا مشارکت کمتر دانش آموزان، فاصله با محیط کلاس، احساس عقب ماندن از موضوعات تدریس و یا کاهش علاقه و پیگیری در طول دوره می باشد.

با دانشجویان بیشتر آشنا شوید

کلاس های آنلاین به صورت بالقوه به همراه کاهش تعاملات بین دانش آموزان و مدرسین می شود. پس استادان باید به دنبال هر فرصتی برای شناخت بیشتر دانش آموزانشان باشند تا با نیازها و دیدشان بیشتر آشنا بشوند.از آنجایی که دسترسی به کلاس آنلاین بسیار راحتتر است، تنوع دانش آموزان هم بیشتر میشود. پس اساتید هم باید بیشتر تلاش کنند تا این تفاوت ها را درک کرده و بر اساس آن دانشجویان  را حمایت کنند.

 

اگر دانش آموزان در موضوع مورد نظر مجرب و آموزش دیده هستند آیا سرفصل های تدریس برایشان کارایی لازم را دارد؟

 

آیا تمرینات خواسته شده به تکنولوژی و زمان قابل دسترس برای دان آموزانم است؟اگر نیست آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟ مثلا برای استفاده از تکنولوژی جدید بک ویدئو ی آموزشی کوتاه تهیه کنید و در اختیارشان قرار دهید.

 

به عنوان تمرین اول، از دانشجویان بخواهید در یک پاراگراف خودشان را معرفی کنند. از کجا آمده اند، به چه دلیلیی در این کلاس حضور پیدا کردند و چه انتظاری از این کلاس دارند؟همچنین قرار دادن فیلم معرفی خودتان برای شروع کلاس به دانش آموزانتان کمک زیادی میکند. تلاش کنید نشان دهید شما یک ربات نیستید و واقعا شخصی برای تدریس در مقابل آن ها حضور دارد.

 

در ارتباطاتان واضح و خلاق باشید.

به طور کلی، در ارتباطات، لحن و body language بسیار تاثیر گذار است و باید از آن ها استفاده مناسب و به جا صورت پذیرد.

 

استیدی که کلاس آنلاین تصویری دارند باید به استفاده صحیح از آن ها دقت کنند و کلاس آنلاین غیر تصویری باید شامل ویدئو هایی با محتوای متنوع از اساتید باشد که این ارتباط درست بین دانش آموز و آموزگار صورت بگیرد.

 

اگر در کلاس احتیاج به بحث و گفتگوی دانش آموزان با یکدیگر می باشد پیش از آن باید قوانین لازم را با آنها در میان بگذارید تا از اظهارنظرات  نا مناسب جلوگیری شود.

 

در روش های تدریس خود تنوع ایجاد کنید تا دانش آموزان با دیدگاه ها و نیاز های متفاوت بتوانند از کلاس های شما لذت ببرند. برای مثال میتوانید از کلیپ ها و sound های متنوع استفاده کنید.یا در ارائه های خود از تم اسلاید های مختلف استفاده کنید . همچنین در تمرین های خود می توانید از دانش آموزان بخواهید از کار هایی که برای کلاس انجام دادند عکس بگیرند یا روش های حل خود را در یک ویدئو توضیح بدهند.و هزاران راه دیگر که به ارتباط شما کمک های بسیاری میکند.

 

فرآیند بهبود را کنترل کنید

اساتید باید حداقل هفته ای یک بار فرآیند بهبود دانشجویان خود را کنترل کنند.ممکن است برخی از آنها برای یادگیری کامل مطلب، احتیاج به توضیحات و تمرینات اضافه داشته باشند و یا برای پیگیری درس نیازمند تشویق و توجه هستند. شما می توانید هر هفته ویدئو یا پیام هایی تهیه کنید و در آن موضوعات تدریس شده را دوره کنید و همچنین مطالب اضافه در آن بگنجانید. دراین شرایط، دانش آموزان فکر میکنند شما به آنها اهمیت میدهید و روی آنها حساب میکنید.

به روز و on time  باشید

دانشجویان در کلاس ها و دوره هایی که خود اساتید به موقع به کارهایشان رسیدگی نمیکنند، مشارکت و پیگیری کمتری دارند.

در دسترس باشید

به دانش آموزانتان حداقل دو راه برای برقراری ارتباط با شما ارائه دهید مثلا ایمیل و…. یا اگر در دانشگاه دفتر دارید می توانید امکان ارتباط حضوری برایشان ایجاد کنید. و ساعات آنلاین بودنتان در فضای مجازی و حتی دفترتان را به آنها اعلام کنید. به این ترتیب ارتباط شما بیشتر خواهد شد و دانش آموز بیشتر دعوت به حضور در کلاس می شود و رغبتش برای شرکت در کلاس ها افزایش میابد.

یارآموزان مرجع تدریس خصوصی دروس چه به شیوه  آنلاین چه به صورت حضوری در کنار شما است و برای اساتید و دانشجویان  که آموزش آنلاین را انتخاب میکنند بستر مناسب تدریس را فراهم کرده است.

فرم ثبت سفارش

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *