انجام پروژه متلب , شبیه سازی با متلب , توسط مجریان یارآموزان

شبیه سازی با متلب , شبیه سازی با متلب ،آموزش متلب ,برنامه نویسی با متلب, پروژه آماده متلب, انجام پروژه متلب ، انجام پروژه MATLAB ، سیمولینک در متلب ، پیاده سازی با متلب ، شبیه سازی در متلب ، نرم افزار Matlab ، دانلود پروژه های آماده MATLAB.
Administrator
Site Admin
پست: 293
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

انجام پروژه متلب , شبیه سازی با متلب , توسط مجریان یارآموزان

پست توسط Administrator » پنج شنبه ژولای 18, 2019 11:25 pm

انجام پروژه متلب , شبیه سازی با متلب ،آموزش متلب ,برنامه نویسی با متلب, پروژه آماده متلب

انجام پروژه متلب سریع
انجام پروژه متلب فازی
پروژه متلب محاسبات عددی
پروژه برنامه نویسی سریع
انجام پروژه متلب مهندسی شیمی
انجام پروژه متلب با کمترین قیمت
انجام پروژه متلب شبکه عصبی
انجام پروژه متلب پردازش تصویر
انجام پروژه های متلب کنترل
انجام پروژه متلب برق
انجام پروژه متلب مکانیک
انجام پروژه متلب برق قدرت
انجام پروژه متلب مخابرات
انجام پروژه متلب کامپیوتر
انجام پروژه مطلب
انجام پروژه متلب کنترل غیرخطی
انجام پروژه متلب مهندسی پزشکی
انجام پروژه متلب رباتیک

شبیه سازی چیست؟
شبیه سازی علم و هنر ساختن نمایشی (مدلی) از یک پروسه یا سیستم، به منظور ارزیابی و آزمایش راهبردها می باشد، و یا شبیه سازی روشی برای آگاهی از نتایج ایده های پیشنهادی قبل از اجرای آنها ست.

جامعترین‌ و کاملترین‌ تعریف‌ را شانون‌ ارائه‌ داده‌ است:

شبیه‌ سازی‌ عبارت‌ از فرایند طراحی‌ مدلی‌ از سیستم‌ واقعی‌وانجام‌ آزمایشهایی‌ با این‌ مدل‌ است‌ که‌ با هدف‌ پی‌بردن‌ به‌ رفتار سیستم‌ ، یا ارزیابی‌ استراتژیهای‌ گوناگون‌ – درمحدوده‌ای‌ که‌ به‌ وسیله‌ معیار و یا مجموعه‌ای‌ از معیارها اعمال‌ شده‌ است‌- برای‌ عملیات‌ سیستم‌، صورت ‌می‌گیرد.

شبیه سازی را می توان برای:

بررسی و آزمایش روابط متقابل هر سیستم ساده و یا پیچیده.

مشاهده تغییرات اطلاعاتی، سازمانی و محیطی و تاثیر این تغییرات بر رفتار مدل.

شناخت و اصلاح در سیستم در حال بررسی.

به منظور تحقیق در مورد پاسخهای تحلیلی، مورد استفاده قرار داد.

چرا باید شبیه سازی کنیم؟
ممکن است آزمایشها روی سیستم واقعی، عملیات‌ سازمان‌ را مختل‌ سازند.
از آنجا که مردم‌ جزء جدا نشدنی‌ سیستم‌ هستند، نتایج‌ حاصل‌ ممکن‌ است‌ متأثر از اثر هاثورن‌ باشند ، یعنی‌مردم‌ به‌ علت‌ زیر‌ نظر بودن‌ ، ممکن‌ است‌ رفتارشان‌ را تغییر دهند.
ممکن‌ است‌ یکسان‌ نگهداشتن‌ شرایط‌ عمل‌ برای‌ هر بار تکرار یا اجرای‌ آزمایش‌ بسیار مشکل‌ باشد .
به‌دست‌ آوردن‌ حجم‌ نمونه‌ای‌ یکسان‌ (و در نتیجه‌ معنی‌ دار بودن‌ آماری‌) ممکن‌ است‌ به‌ زمان‌ و هزینه‌زیادی‌ نیاز داشته‌ باشد .
ممکن‌ است‌ که‌ آزمایش‌ کردن‌ در جهان‌ واقعی‌ امکان‌ کاووش‌ بسیاری‌ از گزینه‌ها را به‌ دست‌ ندهد.

چه زمان باید از شبیه سازی استفاده کرد؟
شرایطی که تجزیه تحلیل جبری میسر نمی باشد :

سیستم های غیر قطعی
سیستم های پویا
سیستم های پیچیده
شرایطی که امکان آزمایش در دنیای واقعی وجود ندارد :

سیستم هنوز ایجاد نشده است.
ریسک های زیاد و خطرناکی وجود دارد.
هزینه آزمایش بالاست.
چه زمان نباید از شبیه سازی استفاده کرد؟


مسئله به طور کامل بررسی ومطالعه نشده است.
هدف فرموله شده ای وجود ندارد.
مسئله را می توان از طریق محاسبات جبری حل کرد.
هیچ دیدی نسبت به جواب های مسئله وجود ندارد.
بهره وری سیستم بسیار بالاست و الگوی ورود نیز بی نظم می باشد.
شبیه سازی با نرم افزار MATLAB
متلب ( MATLAB ) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا با تمرکز بر روی تکنیکهای محاسباتی است. این نرم افزار محیطی مناسب برای انجام عملیاتهای ریاضی، ایجاد محیطهای ویژوال و برنامه نویسی آسان را همزمان فراهم کرده است. در این نرم افزار تلاش بر آن است که مسائل ریاضی و راه حلهای آنها به همان صورتیکه در ریاضیات رایج دانشگاهی وجود دارد ارائه شوند.

از دیگر کاربرد های نرم افزار MATLAB مدلسازی، شبیه سازی و تحلیل مدل است،که این امکان در قسمت جعبه ابزار Simulink قرار گرفته است.

سیمیولینک (Simulink) یک ابزار شبیه‌سازی همراه با نرم‌افزار MATLAB است. موارد استفاده از سیمیولینک عمومی هستند و مانند بسیاری دیگر از نرم‌افزارهای شبیه سازی مهندسی، منحصر به کاربردهای خاصی نیست. که این مورد مزایا و معایب متفاوتی را برای سیمیولینک ایجاد می‌کند.

با استفاده از سیمولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل نمود. در نتیجه یک مهندس با استفاده از سیمولینک می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان به بررسی تاثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد. همچنین شبیه‌سازی سیستم‌ها این توانایی را در اختیار می‌گذارد تا عکس‌العمل یک سیستم در صورت تغییر پارامترهای ورودی آن به خوبی شناخته شود. سیمولینک به صورت یک کتابخانه در نرم‌افزار MATLAB عرضه شده است که شبیه‌سازی توسط بلوک های این کتابخانه به صورت دیاگرام‌های بلوکی انجام می‌شود.

سیمیولینک را نمی‌توان جداگانه اجرا کرد. برای اجرای آن باید در ابتدا متلب را اجرا کرد و سپس در قسمت منو بار با کلیک بر روی گزینه New سپس انتخاب گزینه simulink model صفحه جدیدی باز می شود که در این صفحه ما می توانیم شبیه سازی های خود را انجام داده و خروجی ها را مشاهده نماییم. سیمولینک نرم افزاری است که شما برای شبیه‌سازی سیستم‌های دینامیکی، می‌تونید از آن استفاده کنید این نرم‌افزار زیرمجموعه نرم‌افزار متلب است که دارای کتابخانه‌های زیادی در زمینه رشته‌های مختلف از جمله برق و مکانیک می باشد. همچنین از این نرم افزار می توان برنامه نویسی نمود و آن را به محیط متلب متصل کرد.

موسسه یارآموزان با در اختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی در تمامی رشته ها، تحقیقات علمی و پروژه های پژوهشگران را با استفاده از انواع نرم افزارهای شبیه سازی (Matlab ، Arenaو…..) به انجام برساند.

Yaramoozan.ir@gmail.com

تصویر

Administrator
Site Admin
پست: 293
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

شبیه سازی با متلب (matlab)

پست توسط Administrator » پنج شنبه ژولای 18, 2019 11:30 pm

شبیه سازی با متلب (matlab)
در این مقاله قصد داریم درباره شبیه سازی و مخصوصا شبیه سازی با متلب صحبت کنیم و امروز در اکثر رشته ها مورد استفاده قرار میگیرد امیدوارم از خوندن این مطلب نهایت استفاده رو ببرید.
شبیه سازی علم و هنر ساختن نمایشی (مدلی) از یک پروسه یا سیستم، به منظور ارزیابی و آزمایش راهبردها می باشد، و یا شبیه سازی روشی برای آگاهی از نتایج ایده های پیشنهادی قبل از اجرای آنها ست.

شانون‌ در رابطه با شبیه سازی یک تعریف کاملی ارائه داده :

شبیه‌ سازی‌ عبارت‌ از فرایند طراحی‌ مدلی‌ از سیستم‌ واقعی‌وانجام‌ آزمایشهایی‌ با این‌ مدل‌ است‌ که‌ با هدف‌ پی‌بردن‌ به‌ رفتار سیستم‌ ، یا ارزیابی‌ استراتژیهای‌ گوناگون‌ – درمحدوده‌ای‌ که‌ به‌ وسیله‌ معیار و یا مجموعه‌ای‌ از معیارها اعمال‌ شده‌ است‌- برای‌ عملیات‌ سیستم‌، صورت ‌می‌گیرد.

شبیه سازی را می توان برای:

بررسی و آزمایش روابط متقابل هر سیستم ساده و یا پیچیده.

مشاهده تغییرات اطلاعاتی، سازمانی و محیطی و تاثیر این تغییرات بر رفتار مدل.

شناخت و اصلاح در سیستم در حال بررسی.

به منظور تحقیق در مورد پاسخهای تحلیلی، مورد استفاده قرار داد.

یا به عبارت کلی تر میتوان گفت شبیه سازی فرآیندی برای بدست آوردن اطلاعات است.

به طور مثال :

سفیته های فضایی یا کاوشگرهای مریخ را در نظر بگیرید

تا کنون کسی به این سیاره قدم نگذاشته و تقریبا از شرایط مریخ آگاهی کافی را نداریم.

پس برای بدست آوردن اطلاعات نیاز است یک مریخ نورد به این سیاره فرستاده شود آیا مریخ نورد ما میتواند با مشکلاتی پیش بینی نشده در مریخ دوام آورد؟

یا برای اینکه بدانیم مریخ نورد ما کارایی لازم را دارد باید آن را به مریخ بفرستیم؟ گیریم که این کار را انجام دادیم و ممکن است بارها در مسیر مریخ نورد از بین برود.

مثال بالا یک روش سعی و خطا است و به عبارتی ممکن است هیچوقت مریخ نورد ما به مریخ نرسد.

هم هزینه زیاد است و ممکن هزینه زیادی برای این کار نیاز داشته باشیم.

شما فکر کنید ما هزینه رو نداریم و فقط سعی داریم اینکارو انجام بدیم برای اینکار از شبیه سازی استفاده میکنیم، شبیه سازی شرایط واقعی رو در یک محیط به ما میده و ما میتونیم رو اون تحقیقاتمون رو انجام بدیم پس نیازی نیست هزینه زیادی واسه این کار خرج کنیم.

مثال بالا درمورد یک پروژه بزرگ بود در مثال بعدی یک شبیه سازی کوچک تری براتون مثال میزنم.

یک بانک رو درنظر بگیرید که دارای ۴ باجه می باشد و این بانک از ساعت ۹ صبح تا ۱ خیلی شلوغه.

واسه اینکه این شلوغی رو کم تر کنیم میایم ۱۰ تا باجه به این بانک اضافه میکنیم.

آیا به نظرتون این روشه خوبیه؟ قطعا بهتره و اینکه بانک شلوغ نمیشه پس حقوق کارمندای این باجه یه مشکل به حساب میاد و نمیشه حقوق کارمندای جدید با توجه به سود بانک داد.

با شبیه سازی میتونیم این بانک و تعداد مراجعه کننده ها و زمان تقریبی هر مراجعه کننده رو تو یه شبیه سازی بدست بیاوریم و با توجه به نیاز تقریبا بگیم که چندتا باجه اضافی باشه بهتره.

حالا تو زمینه شبیه سازی به دوتا واژه برمیخوریم

۱ – شبیه ساز (Simulation)

۲ – تقلید کننده (Emulation)

شبیه ساز (Simulation)
زمانی که سیستمی شبیه به سیستم دیگر عمل میکند ولی پیاده سازی آن کاملاً متفاوت است در اصل عملیات شبیه سازی در حال اجرا میباشد، در این حالت میتوان گفت که شبیه سازی در حال انجام عملیات میباشد. سیمولیشن ها عملکرد پایه ای سیستم رو تکرار میکنند اما قوانینی که در سیستم پایه مدنظر میباشد را بطور کلی پیروی نخواهد نمینمایند، پس با استفاده از شبیه سازها امکان شناخت مناسب از نحوه عملکرد یک سیستم پدیدار میشود.
برای مثال شبیه ساز یک هواپیما فضای کلی پرواز را ایجاد مینماید ولی امکان پرواز واقعی را به کاربر نمیدهد، بلکه برای آموزش ساخته شده و حتی تجهیزات داخلی هواپیما از قبیل اهرم ها و پدال ها و پنجره شبیه سازی شده است و در برخی مواقع قوانین و اصول کلی پراواز را نیز زیر پا میگذارد. حال اگر دانش آموخته در محیط شبیه ساز هواپیمای مسافربری تصمیم داشته باشد به شکل عمود پرواز از زمین بلند شود، تا تجربه جدیدی را کسب نماید و فضای جالبی را برای خود محیی سازد این امکان برای ایشان فراهم آمده است که در واقعیت برای خلبان میسر نمیباشد، پس این شبیه ساز بخشی از قواعد اصلی را نقض نموده ولی بدون پرواز واقعی خلبانی را به دانش آموخته خود آموزش میدهد. همچنین ما میتوانیم در شبیه سازی با متلب هم انجام دهیم.

تقلید کننده (Emulation)
Emulate کردن یک سیستم همان تقلید رفتاری و کلی از آن میباشد که در همه جنبه ها همانند سیستم اصلی خواهد بود، به انجام این عملیات توسط نرم افزار و یا سخت افزاری Emulation گفته میشود. یک امولاتور تمامی قابلیت های سیستم مورد تقلید رو تکرار مینماید که در بهترین حالت به کپی دقیق از آن سیستم تبدیل میگردد. در دنیای کامپیوتر امولاتورهای قدرتمند حتی در سطح باینری با سیستم اصلی سازگار میباشند. برای مثال با یک امولاتور اندروید میتوانید برنامه های تحت این نرم افزار را بروی سیستم عامل لینوکس و یا ویندوز اجرا نمایید، این Emulator با وجود اینکه در محیطی متفاوت از سیستم اصلی قرار دارد ولی سطح ورودی و خروجی کاملا سازگار با سیستم ابتدایی خواهد بود.

مثالی مناسب از این ابزار را میتوان امولاتورهای بازی در محیط های کامپیوتری نام برد، پروژه M.A.M.E امولاتور چندین سخت افزار قدیمی بازی میباشد تا مستقیماً بروی سیستم جدید اجرا شوند. باید در این رابطه خاطر نشان شد که عدم رعایت قوانین اصلی و تقلید از سیستم اولیه بطور کلی فرآیند Emulation را تغییر خواهد داد که در این مثال این مورد کاملاً قابل درک میباشد.


تفاوت ها :
حال با آشنایی در مورد این دو مفهوم امکان بررسی تفاوت میان آنها وجود دارد، network emulation تکنیکی برای آزمودن عملکرد نرم افزارهای در یک شبکه مجازی است که این مفهوم با شبیه سازی شبکه network simulation متفاوت است. شبیه سازی جهت ارزیابی عملکرد، پیش بینی تأثیر تغییرات و کمک به فرایند تصمیم گیری مطلوب مورد استفاده قرار میگیرد. در شبکه ای که از امولاتور استفاده میشود سیستمهای انتهایی end-system مانند کامپیوترها به امولاتور شبکه متصل میگردند بطوری که به یک شبکه واقعی متصل شده اند، حال شبیه سازهای شبکه معمولا نرم افزار هایی میباشند که روی یک کامپیوتر اجرا می شوند و گزارشی از ترافیک شبکه و فرایند ورود جریان و وضعیت بافر را ارائه می دهند. شبیه ساز یا سیمولاتور می تواند نرم افزار و یا سخت افزاری باشد که این سیستم عملکردی نزدیک و مشابه به سیستم واقعی را ارائه میدهد.

نحوه پیاده سازی Simulator ها کاملا متفاوت است، بدلیل آنکه شبیه سازها دقیقا از قوانین و رفتارهایی که سیستم واقعی دارد پیروی نمی کنند و امکان دارد رفتاری را از خود نشان دهند که به هیچ عنوان در سیستم واقعی وجود نداشته باشد. در مجموع Simulator در خصوص ایده و روش کارکرد یک سیستم بحث مینماید و به جزئیات کامل کار کردن سیستم کاری ندارد، مثال شبیه ساز هواپیما نمایانگر همین مورد است. مثال دیگر نرم افزارهایی مانند Packet Tracer یا NetSim هستند که امکان شبیه سازی روترها و سویچ های شبکه را فراهم می آورند، در این ابزار ها کاربر دستوراتی را به اختیار وارد می کند و بصورت شبیه سازی شده اتصالات را برقرار و مورد بررسی قرار میدهد.

اما امکان محاسبه فیزیکی درجه گرمایی که CPU روترها و سویچ ها بعد از هر پیکربندی وجود ندارد یا امکان دارد دستورات مورد استفاده در محیط و شبکه واقعی بدرستی عمل نکنند، درنتیجه شبیه سازها محیطی برای مصارف آموزشی و آشنایی با عملکرد کلی محیط واقعی را فراهم میکنند .

Emulator یا مقلد یک سیستم کاملا مشابه با آنچه در محیط واقعی است را به مشتری ارائه میدهد. سیستم تقلید کننده کاملاً همان قوانینی را اجرا مینماید که در سیستم واقعی بکار گرفته شده اند که همان کپی بدون تغییری از محیط و سیستم واقعی میباشد. میتوان سورس کد و در اصطلاح Clone سیستم اصلی را تقلید کننده آن نام برد، هرگونه عملیاتی که در شبکه و محیط واقعی از نرم افزارها فرض میگردد همان را بدون نقص میتوان در محیط Emulator عملی ساخت. ورودی و خروجی نرم افزار و روش پردازش مقلد مشابه به محیط اصلی نرم افزار میباشد، البته محیط کاری در مقلد بدون شک با محیط نرم افزار واقعی کمی مجزا خواهد بود که این مورد بدلیل طراحی کارشناسان مختلف با سلیقه های گوناگون امری طبیعی میباشد.

لازم بذکر است اصول کاری و قواعد سیستم اصلی با مقلد خود حتی تفاوتی ندارند بلکه قابل تغییر نیز نمیباشند. برای درک بهتر این موضوع مثالی در این خصوص را بررسی مینماییم، برای تولید نرم افزاری تحت سیستم عامل اندروید از امولاتورهای همچون BlueStacks استفاده میگردد که بجایی شبیه سازی محیط سیستم عامل فضایی بدون تغییر و یا همان سیستم عامل را در اختیار برنامه نویسان قرار میدهد تا امکان نصب و تست نرم افزار وجود داشته باشد.

در انتها زمانیکه صحبت از Emulator میباشد به یک کپی از سیستم اصلی اشاره میگردد اما زمانیکه صحبت از Simulator یا شبیه ساز است در واقع یک سیستم مدل سازی یا Modeling از نرم افزار یا محیط واقعی مدنظر میباشد. بدون شک یک سیستم Simulator محیطی مشابه به یک سیستم Emulator را فراهم نمیکند پس میبایست این دو واژاه را از هم متمایز بدانیم و هرکدام را محیطی مخصوص به خود استفاده کنیم، البته باید خاطر نشان شد که از لحاظ سرعت (نرم افزاری و سخت افزاری) سرعت Emulator ها به مراتب کند تر از Simulator ها است.

چرا باید شبیه سازی کنیم؟
ممکن است آزمایشها روی سیستم واقعی، عملیات‌ سازمان‌ را مختل‌ سازند.
از آنجا که مردم‌ جزء جدا نشدنی‌ سیستم‌ هستند، نتایج‌ حاصل‌ ممکن‌ است‌ متأثر از اثر هاثورن‌ باشند ، یعنی‌مردم‌ به‌ علت‌ زیر‌ نظر بودن‌ ، ممکن‌ است‌ رفتارشان‌ را تغییر دهند.
ممکن‌ است‌ یکسان‌ نگهداشتن‌ شرایط‌ عمل‌ برای‌ هر بار تکرار یا اجرای‌ آزمایش‌ بسیار مشکل‌ باشد .
به‌دست‌ آوردن‌ حجم‌ نمونه‌ای‌ یکسان‌ (و در نتیجه‌ معنی‌ دار بودن‌ آماری‌) ممکن‌ است‌ به‌ زمان‌ و هزینه‌زیادی‌ نیاز داشته‌ باشد .
ممکن‌ است‌ که‌ آزمایش‌ کردن‌ در جهان‌ واقعی‌ امکان‌ کاووش‌ بسیاری‌ از گزینه‌ها را به‌ دست‌ ندهد.

چه زمان باید از شبیه سازی استفاده کرد؟
شرایطی که تجزیه تحلیل جبری میسر نمی باشد :

سیستم های غیر قطعی
سیستم های پویا
سیستم های پیچیده
شرایطی که امکان آزمایش در دنیای واقعی وجود ندارد :

سیستم هنوز ایجاد نشده است.
ریسک های زیاد و خطرناکی وجود دارد.
هزینه آزمایش بالاست.
چه زمان نباید از شبیه سازی استفاده کرد؟
مسئله به طور کامل بررسی ومطالعه نشده است.
هدف فرموله شده ای وجود ندارد.
مسئله را می توان از طریق محاسبات جبری حل کرد.
هیچ دیدی نسبت به جواب های مسئله وجود ندارد.
بهره وری سیستم بسیار بالاست و الگوی ورود نیز بی نظم می باشد.
شبیه سازی با نرم افزار MATLAB
متلب ( MATLAB ) یا شبیه سازی با متلب یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا با تمرکز بر روی تکنیکهای محاسباتی است. این نرم افزار محیطی مناسب برای انجام عملیاتهای ریاضی، ایجاد محیطهای ویژوال و برنامه نویسی آسان را همزمان فراهم کرده است. در این نرم افزار تلاش بر آن است که مسائل ریاضی و راه حلهای آنها به همان صورتیکه در ریاضیات رایج دانشگاهی وجود دارد ارائه شوند.

از دیگر کاربرد های نرم افزار MATLAB مدلسازی، شبیه سازی با متلب و تحلیل مدل است،که این امکان در قسمت جعبه ابزار Simulink قرار گرفته است.

با استفاده از سیمولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل نمود. در نتیجه یک مهندس با استفاده از سیمولینک می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان به بررسی تاثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد. همچنین شبیه‌سازی سیستم‌ها این توانایی را در اختیار می‌گذارد تا عکس‌العمل یک سیستم در صورت تغییر پارامترهای ورودی آن به خوبی شناخته شود. سیمولینک به صورت یک کتابخانه در نرم‌افزار MATLAB یا شبیه سازی با متلب عرضه شده است که شبیه‌سازی توسط بلوک های این کتابخانه به صورت دیاگرام‌های بلوکی انجام می‌شود. شبیه سازی با متلب یکی از رایج ترین شبیه سازی ها در اکثر رشته ها می باشد.

سیمیولینک یک ابزار شبیه سازی با متلب بسیار قدرتمند است. موارد استفاده از سیمیولینک بسیار جامع هستند و مانند بسیاری دیگر از نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی، منحصر به کاربردهای خاصی نیست؛ که این مورد مزایا و معایب متفاوتی را برای Simulink ایجاد می کند.

با استفاده از سیمیولینک می توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن تحلیل نمود. در نتیجه یک مهندس با استفاده از سیمیولینک می تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه و زمان، به بررسی تأثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد. همچنین شبیه سازی سیستم ها این توانایی را در اختیار می گذارد تا عکس العمل یک سیستم در صورت تغییر پارامترهای ورودی آن به خوبی شناخته شود. سیمیولینک به صورت یک کتابخانه در نرم افزار MATLAB عرضه شده است که شبیه سازی توسط بلوک های این کتابخانه به صورت دیاگرام های بلوکی انجام می شود.

سیمیولینک را نمی توان به صورت جداگانه از متلب اجرا کرد. برای اجرای آن باید در ابتدا متلب را اجرا کرد و سپس در قسمت منو بار با کلیک بر روی گزینه New سپس انتخاب گزینه Simulink model صفحه جدیدی باز می شود که در این صفحه ما می توانیم شبیه سازی های خود را انجام داده و خروجی ها را مشاهده نماییم. سیمیولینک نرم افزاری است که شما برای شبیه سازی سیستم های دینامیکی می توانید از آن استفاده کنید. این نرم افزار زیرمجموعه نرم افزار متلب است که دارای کتابخانه های زیادی در زمینه رشته های مختلف از جمله برق و مکانیک می باشد.

سیمیولینک برای مدل سازی سیستم ها یک رابط گرافیکی در خود دارد که از نمایش بلوک دیاگرام تنها با کشیدن ماوس بر روی صفحه استفاده می کند.

می توان گفت که متلب شهرت خود را تا حد زیادی مدیون سیمیولینک است. سیمیولینک شامل یک کتابخانه عظیم از بلوک دیاگرام های مختلف است. همچنین شما می توانید به راحتی بلوک دیاگرام هایی را که در سیمیولینک موجود نیستند را در آن ایجاد کنید و از آن بهره ببرید. همچنین در Simulink برقراری ارتباط با شبیه سازی با متلب و کد بسیار به راحتی صورت می پذیرد.

کاربردهای سیمیولینک
از جمله زمینه های کاربردی نرم افزار سیمیولینک، می توان به این موارد اشاره نمود:

پیاده سازی و شبیه سازی سیستم های استاتیک
پیاده سازی مدل های دینامیکی با استفاده از بلاک ست های مشترک و پایه
شبیه سازی، تحلیل و پیاده سازی سیستم های کنترل
شبیه سازی سیستم های الکتریکی در قالب مدل های فیزیکی
شبیه سازی مدارهای الکترونیکی و مدارهای فرکانس بالا
شبیه سازی سیستم های قدرت و ماشین های الکتریکی
شبیه سازی انواع سیستم های مکانیکی در قالب مدل های فیزیکی
شبیه سازی سیستم های الکترومکانیکی در قالب مدل های فیزیکی
شبیه سازی سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیکی در قالب سیستم های فیزیکی
شبیه سازی مدل های گسسته پیشاد یا DES
شبیه سازی سیستم های با حالات محدود
شبیه سازی و تحلیل شبکه های کامپیوتری
شبیه سازی سیستم های مبتنی بر نظریه صف
طراحی و تحلیل سیستم های دیجیتال با استفاده از VHDL
شبیه سازی سیستم ها در حالت بلادرنگ و آنی (Real-Time)
شبیه سازی و تحلیل سیستم های زیستی

موسسه یارآموزان با در اختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی در تمامی رشته ها، تحقیقات علمی و پروژه های پژوهشگران را با استفاده از انواع نرم افزارهای شبیه سازی (Matlab ، Arenaو…..) به انجام برساند.

Yaramoozan.ir@gmail.com
تصویر

Administrator
Site Admin
پست: 293
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

شبیه سازی با MATLAB

پست توسط Administrator » پنج شنبه ژولای 18, 2019 11:37 pm

متخصصین گروه ما آمادگی انجام شبیه سازی با متلب را در رشته و گرایش های مختلف با بهترین کیفیت ، مناسب ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان را دارند.
شبیه سازی با نرم افزار متلب (Matlab)
هم اکنون انجام شبیه سازی با متلب Matlab در پژوهش های صنعتی و رشته های زیر امکان پذیر است:

شبیه سازی با متلب مهندسی برق و الکترونیک ( قدرت ، کنترل, الکترونیک ، مخابرات )
شبیه سازی با متلب مهندسی کامپیوتر ( نرم افزار و سخت افزار و هوش مصنوعی )
شبیه سازی با متلب مهندسی مکانیک ( جامدات ، سیالات ، ساخت و تولید و … )
شبیه سازی با متلب مهندسی شیمی
شبیه سازی با متلب مهندسی عمران
شبیه سازی با متلب مهندسی هوا فضا

بزرگترین سامانه آموزش در قالب شبیه سازی مقاله با متلب به همراه فایل کمک آموزشی است.
سایت ما با تضمین هزینه, پروژه های آماده متلب را در قالب آموزش متلب و مباحث کمک آموزشی در سرتاسر ایران ارائه می کند.
شبیه سازی مقاله برق قدرت , شبیه سازی مقاله برق کنترل و شبیه سازی مقاله پردازش تصویر و پردازش سیگنال و…
مقالات شبیه سازی شده از ژورنال های معتبر Elsevier, IEEE , Springer و… مشخص شده اند.
انجام شبیه سازی با متلب نیز با بهترین کیفیت و ضمانت و ارزان ترین قیمت توسط متخصصین انجام می شود.

انجام پروژه متلب با بهترین کیفیت و کمترین هزینه از سوی اساتید حرفه ای سایت ما قابل انجام است.
کارشناس های متخصص و متعهد می دانند که پذیرفته شدن آن ها برای انجام پروژه متلب شما, نیازمند اعلام هزینه و زمان کم است.
چرا که سایت نسبت به پارامترهای مختلفی آنها را جهت توافق با شما انتخاب کند.
علت اصلی ارائه خدمات آموزشی انجام پروژه متلب با کیفیت و قیمت مناسب همین است.
سایت دارای متخصصین از سرتاسر ایران عزیزمان است که از فیلترهای سختی جهت انجام پروژه متلب شما عبور می کنند.
انجام پروژه متلب با متخصصین و فریلنسرهای آماده به کار سایت ما قابل انجام است.
روی سفارش شبیه سازی کلیک کنید.


دانلود پروژه های آماده متلب
پروژه های آماده متلب به همراه آموزش
کدهای آماده متلب را به همراه آموزش آن
پروژه های متلب در سایت تنها کاربرد آموزشی و کمک آموزشی دارند. می توانید با دانلود پروژه های متلب و آموزش آن, جهت بهره برداری در پروژه های خود استفاده نمایید.
با دیدن روش پیاده سازی مسئله مربوطه توسط نرم افزار متلب, و آموزش پیاده سازی با متلب, خودتان نسبت به پیاده سازی مسائل در متلب اقدام کنید.


نحوه سفارش پروژه متلب ، سفارش پروژه متلب ، سفارش پروژه مطلب ، سفارش انجام پروژه متلب ، سفارش پروژه با متلب ، پروژه Matlab ، پروژه تشخیص اعداد Matlab ، انجام شبیه سازی با Matlab ، دانلود پروژه Matlab پروژه آماده متلب ، آموزش متلب ,تعویض پروژه، پروژه متلب انجام پروژه های برق کنترل، برق قدرت، الکترونیک قدرت،مهندسی پزشکی،کامپیوتر،هوش مصنوعی،مخابرات و مکانیکdsp, bspانجام پروژه با نرم افزار متلب دانلود پروژه هاي انجام شده با نرم افزار متلب تدريس خصوصي دروس مهندسي برق تدريس خصوصي دروس مهندسي شيمي انجام پروزه با نرم افزار matlab انجام پروژه با نرم افزار مطلب دانلود نرم افزار متلب دانلود نرم افزار simulink پروژه هاي شبيه سازي شده با نرم افزار سيمولينک پروزه هاي شبيه سازي شده با نرم افزار simulink مقالات شبيه سازي شده با نرم افزار متلب دانلود مقالات شبيه سازي شده با نرم افزار متلب انجام پروژه مکانيک با متلب ،انجام پروژه محاسبات با متلب ،انجام شبیه سازی با متلب, انجام پروژه برنامه نويسي با متلب، انجام پروژه برق با متلب ،انجام پروژه بهينه سازي با متلب، انجام پروژه فازي با متلب ، انجام پروژه پردازش تصوير با متلب ،انجام پروژه پردازش سيگنال با متلب پروژه مهندسي برق با نرم افزار matlab پروزه مهندسي مکانيک با نرم افزار matlab پروژه مهندسي شيمي با نرم افزار matlab پروژه مهندسي برق با نرم افزار simulink پروزه مهندسي مکانيک با نرم افزار simulink پروژه مهندسي شيمي با نرم افزار simulink آموزش نرم افزار متلب matlab,image processing toolbox پروژه مهندسي برق نرم افزار matlab پروژه مهندسي برق نرم افزار متلب پروژه مهندسي برق نرم افزار مطلب ٰ پروژه های آماده متلب, انجام پروژه با Matlab,Matlabi, برنامه متلب, مطلب, دانلود برنامه متلب , برنامه نویسی متلب, کد متلب, Matlab code, دانلود Matlab, نرم افزار Matlab, download matlab, آموزش Matlab, matlab function,ماتریس در متلب , انجام شبیه سازی با Matlab,انجام شبیه سازی با متلبmatlabmatlab project free دانلود پروژه متلبMatlab r2015ashrinking و zoomingآموزش Simulinkآموزش سیمولینک متلبآموزش متلبآموزش نصب Matlab R2015aآموزش کامل نصب Matlab R2015aانجام شبیه سازی با متلببرنامه متلبدانلود Matlab R2015aدانلود جدیدترین نسخه نرم افزار متلبدانلود رایگان Matlab R2015aدانلود رایگان متلب 2015دانلود مستقیم Matlab R2015aدانلود مستقیم متلب 2015سفارش انجام پروژه متلبسفارش شبیه سازی با متلبشبیه سازی با Matlabشبیه سازی با متلبشبیه سازی در matlabشبیه سازی در matlab پروژه متلبشبیه سازی مقالات با متلبفروشگاه متلبیمتلبمقالات شبیه سازی شدهمقالات شبیه سازی شده با متلبمقالات شبیه سازی شده برق قدرتمقالات شبیه سازی شده در متلبموتور القایینحوه سفارش پروژه متلبپردازش سیگنال و هوش مصنوعیپروزه matlabپروژه Matlabپروژه آمادهپروژه آماده با متلبپروژه آماده متلبپروژه برق قدرت با مطلبپروژه رایگان متلبپروژه متلبپروژه متلب برقپروژه متلب برق کنترلپروژه متلب محاسبات عددیپروژه متلب پردازش تصویر

موسسه یارآموزان با در اختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی در تمامی رشته ها، تحقیقات علمی و پروژه های پژوهشگران را با استفاده از انواع نرم افزارهای شبیه سازی به انجام برساند.
Yaramoozan.ir@gmail.com
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “شبیه سازی با متلب - MATLAB”