درباره رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر و شبکه حسگر بی سیم

Administrator
Site Admin
پست: 293
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

درباره رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر و شبکه حسگر بی سیم

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 19, 2019 12:09 pm

درباره رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر
رشته مهندسی کامپیوتر چیست؟ چرا رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد؟ چند درصد دانشگاه‌های ایران رشته مهندسی کامپیوتر را دارا هستند؟ آینده و تضمین کاری رشته مهندسی کامپیوتر در ایران چگونه است؟ آینده و تضمین کاری رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور چگونه است؟ بازار کار رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر در ایران چگونه است؟ بازار کار رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور چگونه است؟
بی شک رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته‌های دانشگاهی می‌باشد که مخاطبان زبادی را دارد. از لحاظ تضمین بازار کار، رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر را میتوان جز رشته‌های کاملا کاربردی دانست که بازار کار بسیار خوبی دلرد. اما اینکه در رشته مهندسی کامپیوتر بتوانیم بازار کار خوبی را پیدا کنیم، به این بستگی دارد که در رشته مهندسی کامپیوتر یک کارشناس یا متخصص مهندسی کامپیوتر شویم که همین امر باعث خواهد شد در رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر در ایران یا حتی خارج از کشور کار کنیم.
از جمله مدارک رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر میتوان گفت که این رشته مانند دیگر رشته‌های دانشگاهی دارای مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و دکتری تخصصی می‌باشد. سامانه هوشمند دانشجو برای انجام پروژه کاردانی یا فوق دیپلم مهندسی کامپیوتر، انجام پروژه کارشناسی یا لیسانس مهندسی کامپیوتر، انجام پروژه کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر، انجام پروژه دکتری مهندسی کامپیوتر و انجام رشته دکتری تخصصی مهندسی کامپیوتر در کنار شما خواهد بود.
رشته مهندسی کامپیوتر مانند دیگر رشته‌های دانشگاهی دارای پروژه‌های زیادی می‌باشد که دانشجو ممکن است برای انجام این پروژه‌ها از لحاظ فنی یا زمانی دچار مشکل شده باشد. سامانه هوشمند دانشجو همیشه و همه جا با افتخار در کنار همه شما دوستان عزیز و گرامی می‌باشد تا بتوانید در رشته مهندسی کامپیوتر، به راحتی پروژه‌های خود را انجام دهید.

حسگر شبکه بی‌سیم
پیشرفت‌های اخیر در زمینه الکترونیک و مخابرات بی‌سیم توانایی طراحی و ساخت حسگرهایی را با توان مصرفی پایین، اندازه کوچک، قیمت مناسب و کاربری‌های گوناگون داده‌است. این حسگرهای کوچک که توانایی انجام اعمالی چون دریافت اطلاعات مختلف محیطی بر اساس نوع حسگر، پردازش و ارسال آن اطلاعات را دارند، موجب پیدایش ایده‌ای برای ایجاد و گسترش شبکه‌های موسوم به شبکه حسگر بی‌سیم (WSN) شده‌اند. یک شبکه حسگر متشکل از تعداد زیادی گره‌های حسگر است که در یک محیط به‌طور گسترده پخش شده و به جمع‌آوری اطلاعات از محیط می‌پردازند. لزوماً مکان قرار گرفتن گره‌های حسگر، از قبل‌ تعیین‌شده و مشخص نیست. چنین خصوصیتی این امکان را فراهم می‌آورد که بتوانیم آن‌ها را در مکان‌های خطرناک یا غیرقابل دسترس رها کنیم.
تصویر

از طرف دیگر این بدان معنی است که پروتکل‌ها و الگوریتم‌های شبکه‌های حسگری باید دارای توانایی‌های خودساماندهی باشند. دیگر خصوصیت‌های منحصربه‌فرد شبکه‌های حسگر، توانایی همکاری و هماهنگی بین گره‌های حسگر است. هر گره حسگر روی برد خود دارای یک پردازشگر است و به جای فرستادن تمامی اطلاعات خام به مرکز یا به گره‌ای که مسئول پردازش و نتیجه‌گیری اطلاعات است، ابتدا خود یک سری پردازش‌های اولیه و ساده را روی اطلاعاتی که به دست آورده‌است، انجام می‌دهد و سپس داده‌های نیمه پردازش شده را ارسال می‌کند.

با اینکه هر حسگر به تنهایی توانایی ناچیزی دارد، ترکیب صدها حسگر کوچک امکانات جدیدی را عرضه می‌کند. در واقع قدرت شبکه‌های بی‌سیم حسگر در توانایی به‌کارگیری تعداد زیادی گره کوچک است که خود قادرند سرهم و سازماندهی شوند و در موارد متعددی چون مسیریابی هم‌زمان، نظارت بر شرایط محیطی، نظارت بر سلامت ساختارها یا تجهیزات یک سیستم به کار گرفته شوند.

گستره کاربری شبکه‌های بی‌سیم حسگر بسیار وسیع بوده و از کاربردهای کشاورزی، پزشکی و صنعتی تا کاربردهای نظامی را شامل می‌شود. به عنوان مثال یکی از متداول‌ترین کاربردهای این تکنولوژی، نظارت بر یک محیط دور از دسترس است. مثلاً نشتی یک کارخانه شیمیایی در محیط وسیع کارخانه می‌تواند توسط صدها حسگر که به‌طور خودکار یک شبکه بی‌سیم را تشکیل می‌دهند، نظارت شده و در هنگام بروز نشت شیمیایی به سرعت به مرکز اطلاع داده شود.

در این سیستم‌ها بر خلاف سیستم‌های سیمی قدیمی، از یک سو هزینه‌های پیکربندی و آرایش شبکه کاسته می‌شود از سوی دیگر به جای نصب هزاران متر سیم فقط باید دستگاه‌های کوچکی را که تقریباً به اندازه یک سکه هستند. شبکه حسگر بی‌سیم (Wireless Sensor Network/ WSN) به یک شبکه بی‌سیم از حسگرهای خودراهبر گفته می‌شود که با فاصله پخش شده‌اند و برای اندازه‌گیری گروهی برخی از کمیت‌های فیزیکی یا شرایط محیطی مانند دما، صدا، لرزش، فشار، حرکت یا آلاینده‌ها، در مکان‌های مختلف یک محدوده کاربرد دارد. شبکه‌های حسگر با انگیزه استفاده در کاربردهای نظامی مانند نظارت بر میدان جنگ، توسعه پیدا کرد. اما امروزه شبکه‌های حسگر بی‌سیم در صنعت و بسیاری از مقاصد غیرنظامی استفاده می‌شوند، از جمله نظارت و کنترل فرایندهای صنعتی، نظارت بر سلامت دستگاه‌ها، نظارت بر محیط یا خانه، کاربردهای مراقبت از سلامتی، خانه‌های هوشمند، کشاورزی و کنترل ترافیک.

علاوه بر یک یا چند سنسور، هر گره از شبکه معمولاً مجهز به یک فرستنده و گیرنده رادیویی (یا هر وسیله مخابراتی بی‌سیم دیگر)، یک میکروکنترلر کوچک، و یک منبع انرژی (معمولاً یک باتری) است. اندازه یک گره سنسوری بسته به اندازه بسته‌بندی آن تغییر کرده و تا یک‌دانه شن قابل کوچک‌سازی است؛ که قطعات این شنریزه در ابعاد میکروسکوپی هنوز باید ساخته شود. به‌طور مشابه قیمت هر گره حسگر می‌تواند بین چند صد دلار تا چند سنت، بسته به اندازه و پیچیدگی مورد نیاز یک گره متفاوت باشد. محدودیت‌های قیمت و اندازه در گره‌های حسگر منجر به محدودیت در منابعی مانند انرژی، حافظه، سرعت پردازش و پهنای باند در آن‌ها می‌شود.

یک شبکه سنسور معمولاً تشکیل یک شبکه‌های بی‌سیم اقتضایی (ad-hoc) را می‌دهد، به این معنی که هر گره از الگوریتم مسیریابی multi-hop استفاده می‌کند. (تعداد زیادی گره یک بسته اطلاعاتی را جلو برده و به ایستگاه مرکزی می‌رساند). در حال حاضر شبکه‌های بی‌سیم حسگر یکی از موضوعات فعال تحقیقاتی در علوم کامپیوتر و ارتباطات است که هر ساله تعداد بیشماری کارگاه و کنفرانس در این زمینه انجام می‌شود.

*یکی از نیازمندی‌های مهم شبکه حسگر، سرویس همزمانی است. اهمیت زمان در شبکه‌های حسگر باعث شده که اخلال در هم‌زمانی حسگرها یکی از اهداف اولیه دشمن برای حمله به این شبکه‌ها باشد. دشمن سعی می‌کند به طرق مختلف مانند اخلال در رسیدن پیغام‌های هم‌زمانی، تغییر یا جعل آنها، تأخیردادن به پیغام‌های حساس به زمان، تسخیر برخی گره‌ها و ارسال پیغام‌های هم‌زمانی غلط توسط آن‌ها مانع از هم‌زمانی صحیح در شبکه شود. علی‌رغم معرفی چند روش هم‌زمانی برای شبکه‌های حسگر در سال‌های اخیر، تا کنون روش هم‌زمانی جامعی که بتواند نیازمندی‌های امنیتی و کارامدی این شبکه‌ها را توأمان برآورده کند، ارائه نشده‌است.

موسسه یارآموزان با در اختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی در تمامی رشته ها، تحقیقات علمی و پروژه های پژوهشگران را با استفاده از انواع نرم افزارهای شبیه سازی به انجام برساند.

Yaramoozan.ir@gmail.com
تصویر

Administrator
Site Admin
پست: 293
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

انجام پروژه شبکه حسگر بی سیم- تضمینی و با آموزش رایگان

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 19, 2019 12:11 pm

انجام پروژه شبکه حسگر بی سیم- تضمینی و با آموزش رایگان
• آموزش انجام پروژه شبیه سازی کامپیوتری – تضمینی و با آموزش رایگان – انجام تخصصی پروژه ها
• مشاوره انجام پروژه بصورت تضمینی
• انجام برنامه نویسی و شبیه سازی آموزش انجام پروژه شبیه سازی
• نرم افزاری ,مشاوره پروژه های کدنویسی و مدلسازی آموزش نرم افزار های مربوطه به همراه حل مسائل مشابه
• ارتباط مستقیم با متخصصین انجام پروژه تخصصی در زمینه های برنامه نویسی و آموزش انجام پروژه تخصصی فنی مهندسی ,
• تحلیل نرم افزاری و مدلسازی پیاده سازی دقیق تضمینی,مشاوره انجام پروژه
• کیفیت اجرا و پشتیبانی علمی ,تضمین صحت اجرا و نتایج محاسباتی دفیق,
• فایل ویدیویی و صوتی نحوه اجرا و ران گرفتن و بدست آوردن خروجی
• یارآموزان به کمک متخصصین خود در گرایسهای مختلف دانشگاهی ، دانشجویان را در جهت فراگیری نرم افزارهای اصلی و مشاوره های دانشجویی یاری میرساند,
• پشتیبانی تخصصی تضمینی ، آموزش نرم افزارهای اصلی و همکاری در پروژه های دانشجویی و تحلیلی و رفع ایرادات احتمالی,
• همکاری در انجام گام به گام تحقیقات و مدلسازی,ارائه دقیق ترین نتایج تحلیل و کدنویسی نرم افزاری ,تحلیل آماری با ابزازهای مختص آمار ,طراحی پرسشنامه
• ارائه سورس کدنویسی و شبیه سازی و برنامه نویسی ,
• تدریس خصوصی و آموزش تخصصی اجرای پژوهشها و ارتباط مستقیم با متخصصین سایت پروژه یارآموزان,
• ارائه فایل آموزشی جهت همکاری در مشاوره برنامه نویسی و نرم افزارهای انجام پروژه دانشجویی,
• ارائه گزارش مکتوب پیشرفت ,آموزش تصویری و تدریس خصوصی ، مشاوره نکارش سمینار, سفارش مدلسازی MATLAB,
• سایت یارآموزان ارائه دهنده خدمات آنلاین وحضوری آموزش مدلسازی ضمانت کامل در زمینه انجام پروژه شبکه حسگر بی سیم یه صورت تضمینی و با آموزش رایگان می باشد.
• پشتیبانی کامل همراه آموزشهای گام به گام در وب سایت مشاوره انجام پروژه های مهندسی شبکه حسگر بی سیم
• دانلود فایل کدنویسی و مدلسازی جهت فهم بهتر دانشجو,برترین سایت و گروه متخصصین آموزش انجام پروژه در زمینه علمی مهندسی شبکه


موسسه یارآموزان با در اختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پایان نامه ها و پروژه های دانشجویی در تمامی رشته ها، تحقیقات علمی و پروژه های پژوهشگران را با استفاده از انواع نرم افزارهای شبیه سازی به انجام برساند.

Yaramoozan.ir@gmail.com
تصویر


Yaramoozan.ir@gmail.com

ارسال پست

بازگشت به “شبکه های حسگر بی سیم یا WSN”