NS2 چیست؟

یک شبکه کامپیوتری یا مخابراتی، شامل یک سری تجهیزات و زیرساخت است که اجرای آن در مقیاس تجاری، معمولاً با هزینه های زمانی و مالی چشمگیری همراه است.

بنابراین لازم است قبل از اجرای واقعی شبکه، یک مدل سازی و آنالیز قبلی در مورد شبکه مورد نظر صورت گیرد و مشکلات احتمالی شبکه، شناسایی و برطرف گردد. برای این کار نیاز به ابزاری داریم که تجهیزات و ارتباطات شبکه را برای ما مدل سازی و شبیه سازی کند.

NS2 یا Network Simulator 2 محیط نرم افزاری است که اکثر شرکت ها و تیم های پژوهشی، دانشجویان و محققین حوزه شبکه برای مدل سازی، شبیه سازی، Emulation و تحلیل و ارزیابی کارآیی شبکه و پروتکل های شبکه از آن استفاده می کنند.

NS2 اکثر پروتکل های متداول شبکه را پوشش می دهد. با استفاده از شبیه سازی شبکه با NS2 می توان یک شبکه را قبل از پیاده سازی واقعی، مدل سازی نموده و پارامترهای مختلف شبکه را در شبیه سازی تغییر داد و نتایج حاصل از شبیه سازی ها را مورد ارزیابی و مقایسه قرار داد.

پس از هر شبیه سازی شبکه با NS2 می توان یک سری آماره یا Statistic را از نتایج شبیه سازی استخراج نمود. آماره ها در واقع پارامترهایی هستند که با انجام شدن هر شبیه سازی، مقدار آنها مشخص می شود.

برای مشاهده مطالب بیشتر در رابطه با آموزش NS2 ، می توانید مقاله آموزش جامع NS2 را مطالعه نمایید.

 

معرفی دوره های NS2

مجموعه دوره های آموزشی شبیه ساز NS2 ، مربوط به آموزش شبیه سازی شبکه های کامپیوتری با استفاده از شبیه ساز NS2 می باشد.

پکیج آموزش NS2

 

شبیه سازی شبکه های بی سیم با NS-2, شبیه سازی شبکه های سیمی با NS-2, شبیه سازی پروتکل های شبکه, محیط آماده ns2, پروژه های شبیه سازی پروتکل های شبکه, پکیج ns2, پکیج آموزش ns2, پکیج رایگان ns2, پکیج شبیه ساز ns2

پکیج آموزش NS2 متشکل از دو عدد DVD است که در کنار DVD مربوط به محیط شبیه ساز ns2، یک DVD آموزش جامع NS2 نیز به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. این DVD شامل دو دوره فیلم آموزشی NS2، سورس کد، نمونه پروژه، جزوه، اسلاید و صدها منابع آموزشی متعدد فارسی و انگلیسی برای NS2 می باشد.

برای ثبت سفارش از فرم زیر استفاده کنید

فرم ثبت سفارش