آموزش شبیه سازی شبکه با متلب کامل

بدون ديدگاه
دوره آموزش مجازی (ویدئو + رفع اشکال آنلاین) شبیه سازی شبکه با متلب Matlab ، کاملاً پروژه محور و کاربردی ، توسط اساتید یارآموزان
شبیه سازی یک باسکول (ترازو) با شبکه عصبی مصنوعی در متلبمتلب تولز.  فیلم آموزشی شبیه سازی شبکه حسگر بیسیم با نرم افزار متلب
در این بخش برای شما کاربران گرامی مطالب مربوط به آموزش شبیه سازی شبکه با Matlab را قرار داده ایم که در ادامه می توانید آنها را مشاهده کنید.

شبیه سازی با نرم افزار MATLAB

شبیه سازی چیست ؟

شبیه سازی یک ابزار قدرتمند برای طراحی و تحلیل سیستم­ها یا فرآیندهای پیچیده مهندسی است که به استفاده کنندگان از آن، امکان انجام آزمایش با سیستم­هایی را می­دهد که در عمل غیر ممکن یا پر هزینه هستند. به عنوان مثال قبل از پرتاب یک ماهواره عملیات پرتاب در شرایط مختلف بارها شبیه سازی می­شود تا هزینه­ها به حداقل برسد.

به عنوان مثالی دیگر فرض کنید بخواهیم طول عمر لامپ­های تولیدی کارخانه­ای را برآورد کنیم. برای این کار باید نمونه­ای تصادفی از لامپ های تولیدی کارخانه را انتخاب کرده و طول عمر آن ها را یادداشت کنیم، سپس بر اساس برآوردگر مناسب، تتا هت را به عنوان برآورد طول عمر محاسبه کنیم. ممکن است تتا هت  برآورد خوبی برای طول عمر لامپ­های کارخانه نباشد، بنابراین بهتر است قبل از نمونه گیری، با استفاده از داده­های تصادفی طول عمر لامپ­ها را از طریق شبیه سازی برآورد کرده و مقادیر مختلف  تتا هت را محاسبه کنیم.

شبیه سازی در آمار از قرن بیستم مطابق با شروع انتشار رادیو و تلویزیون آغاز شده است. همانطور که استفاده از این وسایل در زندگی هر کسی معمول و متداول شده، استفاده از شبیه سازی نیز در بسیاری از شاخه­های علم آمار گسترش یافته است.

از کاربردهای شبیه سازی در آمار می­توان به تولید داده­های تصادفی از توزیع­های گسسته یا پیوسته، تولید اعداد شبه تصادفی (تصادفی)، محاسبه (تقریب) انتگرالها، محاسبه (تقریب) احتمالات پیچیده و محاسبه (تقریب) امید ریاضی توابعی از متغیرهای تصادفی اشاره کرد.

برای پاسخ به سوالاتی که نظریه آمار برای آن جوابی ندارد نیز می­توان از شبیه سازی استفاده کرد و جواب تجربی بدست آورد.

متلب ( MATLAB ) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا با تمرکز بر روی تکنیکهای محاسباتی است. این نرم افزار محیطی مناسب برای انجام عملیاتهای ریاضی، ایجاد محیطهای ویژوال و برنامه نویسی آسان را همزمان فراهم کرده است. در این نرم افزار تلاش بر آن است که مسائل ریاضی و راه حلهای آنها به همان صورتیکه در ریاضیات رایج دانشگاهی وجود دارد ارائه شوند.

از د

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =