آموزش شبیه سازی شبکه SDN

شبیه سازی Software-defined networking) SDN)

انجام پروژه اي با ns3 که تغييراتي در کنترلر sdn يعني openflow صورت گيرد.
در اين پروژه شبيه سازي يک شبکه است که در ان شامل سرور/کلاينت/ روتر/ سوييچ هاي opeenflow و … مي باشد که قرار است در اين سوييچ ها تغييراتي ايجاد گردد. از طرف ديگر در سمت کلاينت وقتي ديتا دريافت مي شود.

شبکه مبتنی بر نرم افزار SDN 

شبکه اس دی ان یا | SDN | شبکه مبتنی بر نرم افزار از مباحث جدید شبکه ای می باشد که در آن کنترلر ها و دیتاسنتر ها با خدمات برنامه ریزی الگوریتمی قادر به بهینه کردن کیفیت سرویس در شبکه می باشند. نرم افزار پیاده سازی آنها مینی نت | ان اس تو NS2 | ان اس تری NS3 | میباشد.

فن آوری شبکه تعریف شده توسط نرم افزار ( SDN ) رویکردی برای مدیریت شبکه است که پیکربندی شبکه پویا ، برنامه ریزی کارآمد را به منظور بهبود عملکرد شبکه و نظارت امکان پذیر می سازد و باعث می شود آن را بیشتر شبیه به رایانش ابری نسبت به مدیریت شبکه سنتی انجام دهد.SDN است که به منظور رسیدگی به این واقعیت است که معماری استاتیک شبکه های سنتی غیر متمرکز است و پیچیده در حالی که شبکه های فعلی نیاز به انعطاف پذیری بیشتر و عیب یابی آسان است. SDN تلاش می کند تا با جدا کردن فرآیند ارسال بسته های شبکه (صفحه داده) از فرآیند مسیریابی (صفحه کنترل) ، هوش شبکه را در یک جزء شبکه متمرکز کند . هواپیما کنترل متشکل از یک یا چند کنترل کننده است که به عنوان مغز شبکه SDN که کل هوش در آن گنجانیده شده است در نظر گرفته می شود. با این حال، تمرکز هوشمند دارای اشکالاتی خود را هنگامی که آن را به امنیت می آید،مقیاس پذیری و قابلیت ارتجاعی و این موضوع اصلی مورد SDN است.

مهمترین و پر استفاده ترین این شبیه سازها، شبیه ساز NS2 و NS3 هستند که برای شبیه سازی و انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله دکتری مورد استفاده قرار می گیرند.

شبکه تعریف شده توسط نرم افزار 

فن آوری شبکه تعریف شده توسط نرم افزار ( SDN ) رویکردی برای مدیریت شبکه است که پیکربندی شبکه پویا ، برنامه ریزی کارآمد را به منظور بهبود عملکرد شبکه و نظارت امکان پذیر می سازد و باعث می شود آن را بیشتر شبیه به رایانش ابری نسبت به مدیریت شبکه سنتی انجام دهد. SDN است که به منظور رسیدگی به این واقعیت است که معماری استاتیک شبکه های سنتی غیر متمرکز است و پیچیده در حالی که شبکه های فعلی نیاز به انعطاف پذیری بیشتر و عیب یابی آسان است. SDN تلاش می کند تا با جدا کردن فرآیند ارسال بسته های شبکه (صفحه داده) از فرآیند مسیریابی (صفحه کنترل) ، هوش شبکه را در یک جزء شبکه متمرکز کند . هواپیما کنترلمتشکل از یک یا چند کنترل کننده است که به عنوان مغز شبکه SDN که کل هوش در آن گنجانیده شده است در نظر گرفته می شود. با این حال، تمرکز هوشمند دارای اشکالاتی خود را هنگامی که آن را به امنیت می آید، مقیاس پذیری و قابلیت ارتجاعی و این موضوع اصلی مورد SDN است.

SDN از زمان ظهور دوم در سال 2011 با پروتکل OpenFlow (برای ارتباط از راه دور با عناصر هواپیمای شبکه به منظور تعیین مسیر بسته های شبکه در سوئیچ های شبکه ) همراه بود. با این حال ، از سال 2012  OpenFlow را برای بسیاری از افراد آنها تکنیک های اختصاصی را اضافه کردند و شرکت ها دیگر راه حل انحصاری نیستند. این خدمات عبارتند از سیستم های سیسکو ‘باز محیط شبکه و Nicira را پلت فرم مجازی سازی شبکه .

SD-WAN فناوری مشابهی را برای شبکه گسترده ای (WAN) اعمال می کند.

فناوری SDN در حال حاضر برای برنامه های کنترل صنعتی که به سرعت بسیار سریع شکست ناپذیری نیاز دارند ، در دسترس است. یک شرکت 100x سریعتر Failover برای فرآیندهای مهم برای ماموریت (در کمتر از 100 میکرومتر در مقایسه با 10 ms برای شبکه های سنتی) به همراه حذف برخی از آسیب پذیریهای سایبر که با سوئیچ های مدیریت شبکه سنتی همراه هستند ، می تواند افتخار کند. تحقیقات در مورد SDN ادامه می یابد زیرا بسیاری از شبیه سازها برای اهداف تحقیقاتی مانند vSDNEmul ، EstiNet ، Mininet و غیره برای اهداف تحقیقاتی در حال توسعه هستند .

برای شبیه سازی SDN در Ns2 و مینی نت با ما در تماس باشید.

یارآموزان بزرگترین سامانه شبیه سازی با دراختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پروژه های پژوهشی در تمامی رشته های فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر می باشد. برای ارتباط با ما از طریق فرم ثبت سفارش و یا ایمیل زیر اقدام فرمایید.

Yaramoozan.ir@gmail.com

تماس با ما

YarAmoozan