آموزش شبیه سازی مقاله با متلب کامل

بدون ديدگاه
شبیه سازی کامل یک پروژه با فیلتر کالمن در متلب + آموزشمتلب تولز … شبیه سازی مقاله: تخمین مبتنی بر اموزش درکانالهای MIMO رایسی (RICIAN) در متلب.
  آموزش شبیه سازی با متلب. … شبیه سازی مقاله مربوط به اینورترهای ترکیبی در متلب … فیلم پروژه شبیه سازی آسانسور باسیستم نوبت دهی در متلب.
Jul 16, 2014 – آموزش پیاده سازی مقاله با متلب آموزش work mining,آموزش اجرای … بهینه سازی شبیه ساز تبرید,آموزشالگوریتم تکاملی ژنتیک,آموزش الگوریتم جهش …
کسب مفاهیم کلی و اصول پیاده سازی مقاله توسط آموزنده می باشد؛ به گونه ای که آموزنده بتواند در رشته تخصصی خود از آن مفاهیم بهره گیرد. از مزایای این …

شبیه سازی با نرم افزار MATLAB

متلب ( MATLAB ) یکی از زبانهای برنامه نویسی سطح بالا با تمرکز بر روی تکنیکهای محاسباتی است. این نرم افزار محیطی مناسب برای انجام عملیاتهای ریاضی، ایجاد محیطهای ویژوال و برنامه نویسی آسان را همزمان فراهم کرده است. در این نرم افزار تلاش بر آن است که مسائل ریاضی و راه حلهای آنها به همان صورتیکه در ریاضیات رایج دانشگاهی وجود دارد ارائه شوند.

از د

شبیه سازی چیست ؟

شبیه سازی یک ابزار قدرتمند برای طراحی و تحلیل سیستم­ها یا فرآیندهای پیچیده مهندسی است که به استفاده کنندگان از آن، امکان انجام آزمایش با سیستم­هایی را می­دهد که در عمل غیر ممکن یا پر هزینه هستند. به عنوان مثال قبل از پرتاب یک ماهواره عملیات پرتاب در شرایط مختلف بارها شبیه سازی می­شود تا هزینه­ها به حداقل برسد.

به عنوان مثالی دیگر فرض کنید بخواهیم طول عمر لامپ­های تولیدی کارخانه­ای را برآورد کنیم. برای این کار باید نمونه­ای تصادفی از لامپ های تولیدی کارخانه را انتخاب کرده و طول عمر آن ها را یادداشت کنیم، سپس بر اساس برآوردگر مناسب، تتا هت را به عنوان برآورد طول عمر محاسبه کنیم. ممکن است تتا هت  برآورد خوبی برای طول عمر لامپ­های کارخانه نباشد، بنابراین بهتر است قبل از نمونه گیری، با استفاده از داده­های تصادفی طول عمر لامپ­ها را از طریق شبیه سازی برآورد کرده و مقادیر مختلف  تتا هت را محاسبه کنیم.

شبیه سازی در آمار از قرن بیستم مطابق با شروع انتشار رادیو و تلویزیون آغاز شده است. همانطور که استفاده از این وسایل در زندگی هر کسی معمول و متداول شده، استفاده از شبیه سازی نیز در بسیاری از شاخه­های علم آمار گسترش یافته است.

از کاربردهای شبیه سازی در آمار می­توان به تولید داده­های تصادفی از توزیع­های گسسته یا پیوسته، تولید اعداد شبه تصادفی (تصادفی)، محاسبه (تقریب) انتگرالها، محاسبه (تقریب) احتمالات پیچیده و محاسبه (تقریب) امید ریاضی توابعی از متغیرهای تصادفی اشاره کرد.

برای پاسخ به سوالاتی که نظریه آمار برای آن جوابی ندارد نیز می­توان از شبیه سازی استفاده کرد و جواب تجربی بدست آورد.

در این اسلاید آموزشی مبحث شبیه سازی آماری در ۳ فصل و ۱۰۰ صفحه به همراه آموزش کاربردی نرم افزار R توضیح داده شده است . تمامی قسمت ها با مثال و تحلیل کامل خروجی نرم افزار R همراه شده اند .

فصل های ۳ گانه این فایل آموزشی شامل موارد زیر می باشند :

مقدمه

فصل اول : تولید اعداد تصادفی

۱ – ۱ اعداد تصادفی و شبه تصادفی

۱ – ۲ روش توان دوم ارقام میانی

۱ – ۳ روش های همنهشتی

فصل دوم : شبیه سازی توزیع های احتمال

۲ – ۱ مقدمه

۲ – ۲ شبیه سازی توزیع های گسسته

۲ – ۳ شبیه سازی توزیع های پیوسته

فصل سوم : محاسبات تقریبی با شبیه سازی

۳ – ۱ محاسبه تقریبی امید ریاضی

۳ – ۲ محاسبه تقریبی انتگرال ها

۳ – ۳ محاسبه تقریبی احتمالات

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =