آموزش شبیه سازی و اینترنت اشیا SDN

بدون ديدگاه

Notice: Undefined index: IRT in /var/www/vhosts/yaramoozan.ir/httpdocs/wp-content/plugins/xgravityforms-master x/currency.php on line 108

شبیه سازی اینترنت اشیا IOT و SDN انجام شبیه سازی مرتبط در زمینه اینترنت اشیا IOT و SDN و راه اندازی آنها در Ns2 و خدمات متنوعی در این زمینه و سایر فعالیت های مشابه، به دانشجویان ارائه می کند.

 

انجام پروژه شبکه های SDN

انجام پروژه شبکه های SDN

شبکه های SDN گرايش انکارناپذير محصولات آينده دنيای شبکه، به‌ويژه در مراکز داده و محيط‌ های مبتني ‌بر فناوری مجازيی سازی هستند.

طراحی و توسعه داده شده است؛ به اين معنا که از هر نقطه شبکه يا هر سرور مي‌توان به نقطه يا سرور ديگري با کمترين گره يا حلقه متصل شد و کمترين تأخير و بيشترين سرعت را داشت.

در معماري شبکه‌هاي سنتی دو سوئيچ هسته (Core) و لبه (Edge) وظيفه برقراري ارتباطات درون شبکه را برعهده دارند و نميتوان از هر سروري به سرور ديگر در سوئيچ ديگري متصل شد. با معماري  جديد در SDN  (Leaf and Spine) مي‌توان به تعداد دلخواه لايه در بالاي سوئيچ و به تعداد دلخواه لايه در زير سوئيچ تعريف کرد.

پروژه شبکه های SDN

ویژگی شبکه های SDN

يکي از ويژگي‌هاي حائز اهميت اين سوئيچ که آن را از ديگر نمونه‌ها متمايز مي‌کند، استفاده از کنترلر براي سوئيچ است که به‌ نوعي مفهوم قابل برنامه‌ پذيری و SDN را پياده‌سازي مي‌کند و امکان طراحي مراکز داده مدرن با قابليت‌هاي پيشرفته‌اي مانند مقياس‌پذيري و معماري طراحي‌هاي شبکه چندمسيري را فراهم مي‌کند.

اين کنترلر مي‌تواند به‌طور خودکار تمام فعاليت‌ها و چرخه زندگي بار کاري شبکه در سوئيچ را زيرنظر گرفته و با استفاده از قوانين و سياست‌هاي تعريف شده براي آن کيفيت سرويس و مسيريابي‌هاي خودکار را کشف و روي سوئيچ اعمال کند.

پژوهش های مرتبط با انجام پروژه SDN

در پژوهشی نويسنده يک مطالعه و بررسی بر کارايي کنترلر SDN با استفاده از تعدادي از سياست‌هاي موجود براي کنترلر OpenFlow ارائه شده است  و هدف اين مقاله اين است که يک درک بهتر از کارايی کنترلر در معماري SDN ارائه داده شود.

کنترلر nox-mt

در اين مقاله نشان داده شده است که مسئله کارايي يک محدوديت ذاتي شبکه SDN نيست و براي اثبات آن يک کنترلر چند نخي به نام NOX-MT  پيشنهاد شده است که نسخه جديد NOX کنترلر است و کارايي کنترلر NOX 30 مرتبه بهبود يافته است  کنترلر NOX داراي توان راه اندازي جريان بسيار پايين است

و همچنين زمان تأخير راه اندازي جريان بزرگ است و براي بهبود عيب‌هاي کنترلر NOX کنترلر NOX-MT پيشنهاد شده است که اين کنترلر زمان پاسخ و توان را در کنترلر NOX بهبود بخشيده است و کنترلر NOX-MT از روش‌هاي شناخته شده اي براي بهبود کنترلر NOX استفاده کرده است که اين تکنيک‌ها شامل IO/Batching براي کاهش سربار I/O و  تکنيک ASIO  که عمليات چند نخي را ساده مي‌سازد.

مقالات شبکه های SDN

در مقاله ای کنترلر Floodlight که يکي از کنترلرهاي OpenFlow است، مورد بررسي قرار گرفته و هدف آن اين است که نشان دهد که چگونه زمان تأخير بين سوييچ OpenFlow و کنترلر روي کارايي کل شبکه تاثير مي‌گذارد.

مفاهيم اساسي SDN روي Control Plan  از طريق يک کنترلر متمرکز انجام ميشود. يک کنترلر متمرکز يک موجوديت منفرد است که مديريت تمامی دستگاه­هاي ارسال را به عهده دارد.

طراحی کنترل کننده شبکه

در اين مقاله از کنترلر Floodlight استفاده شده است. اين کنترلر يکي از کنترلرهاي متمرکز است که ممکن است نقطه شکست منفرد و محدوديت­هاي مقياس­پذيري را به بار بياورد.

اين کنترلر زماني که المان­هاي Data Plan افزايش مي­يابد نمي‌تواند مديريت کافي را بر روي شبکه فراهم کند. محققان توسعه چندين کنترلر براي مديريت مختلف اجزاي شبکه را پيشنهاد مي‌دهند.

نحوه انجام کدنویسی پروژه های SDN

SDN با به کارگيري مجازي­ سازي در ساختار شبکه و جداسازي عناصر مختلف تجهيزات شبکه­اي از جمله کنترل پلين و ديتا پلين به کمک رابط برنامه نويس سطح کاربر و به بوجود آوردن دسترسي مستقيم به جداول مختلف ارسال بسته ­ها اين امکان را فراهم مي‌کند که مديران شبکه بتوانند بدون نياز به دسترسي فيزيکي به تجهيزات، نسبت به مديريت بهينه و متمرکز آنها اقدام کنند. قابل توجه­ترين مثال از رابط برنامه­نويسي سطح کاربرOpenFlow  است

کاربرد شبکه های SDN

شبکه‌هاي کامپيوتري SDN با جدا کردن لايه کنترل تعداد زيادي از سوالات پاسخ داده نشده در مورد قابليت اطمينان، کارايي، مقياس­پذيري هنگامي که با سيستم­هاي توزيع شده کاملاً سنتي مقايسه مي­شوند را پاسخ مي­دهد.

شبکه‌هاي کامپيوتري SDN با ايجاد لايه‌هاي مجازي در مدل لايه‌بندي شبکه و استفاده از کنترلر مرکزي و استانداردهاي ارتباطي مانند پروتکل OpenFlow برخي از وظايف سخت‌افزار شبکه و به طور خاص، سوييچ و مسيرياب را به صورت نرم‌افزاری پياده‌سازی مي‌کند. به عبارت ديگر  SDNوابستگي به سخت‌افزار را کاهش داده و قابليت‌هاي نرم‌افزاري و هوشمندی شبکه را افزايش مي‌دهد

پروژه شبکه های SDN

مفهوم تخصصی اینترنت اشیا

در حالت کلی میتوان گفت اینترنت اشیا شبکهای از اشیاء فیزیکی تعبیه شده با قطعات الکترونیکی، نرم افزار، ‫سنسورها و اتصالات است تا آن‌ها توسط تبادل اطلاعات با تولید کننده، اپراتور یا دستگاه‌های دیگر قادر به ارائه ‫ارزش و خدمات بیشتر باشند.

هر کدام از اعضای اینترنت اشیاء به تنهایی توسط سیستم تعبیه شده در آن، قادر ‫به شناسایی هستند

و می‌توانند با زیرساخت اینترنتِ موجود نیز تعامل داشته باشند.

اینترنت اشیا مفهومی ‫محاسباتی است برای توصیف آینده‌ای که در آن اشیای فیزیکی یکی پس از دیگری به اینترنت وصل می‌شوند و ‫با اشیای دیگر در ارتباط قرار میگیرند.

در این تکنولوژی به هر چیز یک شناسه »‪ «IDمنحصر به فرد و همچنین یک ‪ IPتعلق می‌گیرد که بتواند داده‌ها را برای پایگاه داده مشخص شده ارسال کند.

مفهوم مهم دیگر، اینترنت اشیا ماشین به ماشین یا ‪ M2Mاست.

این مفهوم راهی را که یک ماشین با ماشین ‫دیگر جهت برقراری ارتباط انتخاب می‌کند نشان میدهد.

اینترنت اشیا هم چگونگی برقراری ارتباط یک دستگاه ‫هوشمند با سرویس ابری و هم چگونگی اتصال دستگاهها به همدیگر را نشان میدهد.

انتقال اطالعات از طریق ‫وایفای، بلوتوث و ایمیل مثال‌هایی از نحوه برقراری دستگاه‌ها به همدیگر است.

در مبحث ماشین به ماشین اینترنت اشیا، موضوع مهم منابع محدودی مانند قدرت پردازش، حافظه‌ی رم و غیره است

پروژه های نرم افزاری اینترنت اشیا

اجرای کدنویسی و آموزش شبیه سازی در اینترنت اشیا

تحلیل و شبیه سازی پروژه IOT

شبیه سازی نرم افزاری اینترنت اشیاء

اینترنت شبکه‌ی جهانی است که ارتباط تمامی کاربران را با هم برقرار می‌کند،

اما ساختار این شبکه در حال ‫تغییر است. همه‌ی ما از لپتاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند جهت برقراری ارتباط بین دوستان خود استفاده ‫می‌کنیم.

اغلب اطلاعات بین ما و دوستان از طریق سرورهایی که وظیفه‌ی باز کردن وبسایت را برعهده دارند و ‫نرم‌افزارهای ایمیل رد و بدل می‌شود.

درنهایت میتوان گفت اینترنت از کاربران، دستگاه‌های سمت مشتری و ‫سرورها تشکیل شده است؛ اما عضو جدیدی در حال اضافه شدن به این مجموعه است.

این عضو جدید کاربر نیست  ‫و از آن به عنوان »‪ «Things یا اشیا یاد میشود، این کلمه از عبارت »‪«The Internet of the Things ‫برگرفته شده است. یک «شی» ممکن است به هر دستگاهی که دارای سنسوری جهت تبادل اطلاعات است خطاب ‫شود.

مثال‌هایی از این سنسورها شامل سنسور دما، سنسورهای ترافیک و سنسورهای اندازه گیری انرژی است.

کاربردهای IOT

اینترنت اشیا می‌تواند در زمینه‌های مختلفی باعت بهبود کیفیت زندگی شود از جمله ان موارد خدمات

‫پزشکی ،خانه های هوشمند، شهر هوشمند، صنعت، محافظت از محیط زیست و آب، مدیریت انرژی و مصرف آن ‫و .. می باشد.

کاربرد اینترنت اشیاء در پزشکی

کاربرد اینترنت اشیا در محیط زیست

کاربرد IOT در شهر هوشمند

معماری و ساختار اینترنت اشیاء

حال قصد داریم بدانیم که اینترنت اشیا چه ساختاری دارد؟

جواب بسیار آسان است. کلمه‌ی اشیا به ‫تمامی دستگاه‌هایی که مانیتور می‌کنند یا درهای دارای سنسور و دستگاه مانیتور کردن دما اشاره میکند.

این ‫دستگاه‌ها اطلاعات خود را به دستگاههای پیشرفتهای انتقال میدهند.

این دستگاه ‫پیشرفته ممکن است گوشی هوشمند، واحد کنترل مانند ترموستات هوشمند یا دستگاه اختصاصی که حکم دروازه اینترنت را دارد، باشند؛

دستگاههای اختصاصی به عنوان دروازه دستگاههای اینترنت اشیا نیز شناخته میشوند.

این دستگاه‌ها ‫بسیار مهم هستند زیرا یک سنسور ممکن است دارای ارتباط مستقیم به اینترنت ‫نباشد.

ارتباط دستگاههای اختصاصی از طریق ارتباطهای دارای مصرف انرژی کم مانند بلوتوث می پذیرد.

آموزش شبیه سازی IOT

شبیه سازی نرم افزاری

فرم ثبت سفارش

  • تمامی درخواست های شما شامل: دوره های آموزشی تخصصی شبیه سازی دوره های آموزشی اجرای پیاده سازی مقاله دلخواه شما دوره های آموزشی پیاده سازی مقاله با آموزش ویدیویی دوره های آموزشی پیاده سازی Ns2 دوره های آموزشی شبکه در Ns3 , Cooja دوره های آموزشی پایتون دوره های آموزشی متلب دوره های آموزشی C++ مشاوره در پایان نامه (ایده پردازی) پیاده سازی فصل 4 پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی مقالات پایه دوره های آموزشی درخواستی و غیره... درخواست های مربوط به دوره ها آموزشی تخصصی در رشته سازی های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات، مخابرات و غیره می تواند به ما ارسال شود.
  • این فیلد بسیار مهم می باشد. درخواست ها بر اساس ایمیل دسته بندی شده و پاسخ داده می شوند. لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
  • در این بخش موارد مربوط به درخواست خود را توضح دهید عنوان پروژه عنوان درخواست شما ( پیاده سازی ، شبیه سازی مقاله ، دوره های آموزشی و ...) توضیح از کارتون و دقیقا درخواست شما چیست
  • در صورتی که فایلی میخواهید ارسال کنید می توانید از این بخش ارسال کنید - مانند : (jpg, gif, png, pdf)

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + چهار =