آموزش کاربردی نرم افزار شبیه سازی aimsun کامل

بدون ديدگاه
کتاب آموزش کاربردی نرم‌افزار شبیه‌سازی AIMSUN
 Aimsun نرم‌افزار يكپارچه مدل‌سازي سيستم‌هاي ترافيكي و حمل و … به عبارت ديگر يكپارچگي براي TSS به معني: يك نرم‌افزار كاربردي واحد، يك پايگاه …

نرم افزار ایمسان Aimsun در سالهای اخیر توسط شرکت TSS اسپانیا تولید و تجاری سازی شده است. این نرم افزار می تواند طیف وسیعی از نیازهای مهندسان برنامه ریزی حمل و نقل و راهسازی را قبل از اجرای پروژه برطرف کند. هزینه های پروژه های حمل و نقلی و زیر ساخت های آنها مستلزم برنامه ریزی دقیق و شبیه سازی آنها قبل از فاز اجرایی می باشد از این رو می توان با استفاده از این نرم افزار اقدام به شبیه سازی محیط ترافیک شهری و بررسی تسهیلات و تجهیزات مختلف ترافیکی جهت بهبود شبکه ی ترافیکی نمود.

لازم به ذکر است که این نرم افزار در سال ۲۰۱۸ توسط شرکت زیمنس SIEMENS آلمان خریداری شده است و از مالکیت شرکت TSS انقال یافته است.

در بسیاری از امور مهندسی بخصوص در حوزه مشاوره و طراحی پروژه های عمرانی مراحلی مانند: مطالعات اولیه (فاز صفر)، طراحی و نقشه های اولیه (فاز یک)، طراحی و نقشه های اجرایی و دقیق (فاز دو)، اجرا، بهره برداری و نظارت (فاز سه)، مدیریت و نگهداری و تخریب و بازسازی (فاز چهار) وجود دارند اما در سال­های اخیر موضوعی با نام « فاز شبیه سازی قبل از اجرا» که به عنوان مرحله ای ضروری در مطالعات تمام علوم مهندسی به شمار می آید و به تنهایی می تواند در هر یک از فازهای اشاره شده کارایی داشته باشد، به خوبی مورد پذیرش جوامع مهندسی قرار گرفته است.

از آنجایی که مسیرهای عبوری  و حمل و نقل به عنوان اصلی ترین عامل توسعه شهری و تغییر کاربری به حساب می آید و عدم طراحی و اجرای صحیح اجزای آن مانند تقاطعات، رابط­ های ورودی و خروجی، تبادلات، میدان­ها، دوربرگردان ها و همچنین مدیریت غیر اصولی ترافیک شهرها و راه های برون شهری می تواند خسارات جبران ناپذیری را داشته باشد لذا شبیه سازی در مطالعات امروزه در اولویت بیشتری قرار دارد. از این رو در این دوره به تدریس یکی از نرم افزارهای مطرح در حوزه­ ی حمل و نقل و راهسازی پرداخته می شود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + هشت =