تکرار کننده در داده های سیمی

بدون ديدگاه

تکرارکننده (repeater) یک دستگاه شبکه است که یک سیگنال دریافتی را با قدرت بیشتری انتقال می دهد و یک مرز شبکه جغرافیایی را گسترش می دهد. یک تکرارکننده در شبکه های کامپیوتری به منظور گسترش سطح پوشش شبکه، تکثیر یک سیگنال ضعیف یا شکسته و یا سرویس گره های از راه دور اجرا می شود. تکرار کننده ها سیگنال دریافت شده / ورودی را به یک دامنه فرکانس بالاتر تقویت می کنند تا قابل استفاده مجدد، مقیاس پذیر و قابل دسترس باشد.

تکرار کننده ها در شبکه های ارتباطی داده های سیمی به دلیل محدودیت سیگنال در انتشار بیش از یک فاصله طولانی تر معرفی شده اند و در حال حاضر در شبکه های بی سیم برای افزایش اندازه سلول هستند. تکرار کننده ها نیز به عنوان تقویت کننده های سیگنال شناخته می شوند.

تعریف بیشتر

هر شبکه کامپیوتری عملیاتی یا شبکه ارتباطی دارای مرز مشخصی است که می تواند سرویس دهنده ها و گره های متصل و مجاز را اداره کند. این یک محدوده شبکه برنامه ریزی شده است، اما گاهی اوقات شبکه نیاز به گسترش دامنه مسیریابی خود را دارد تا میزبان جدید و یا موجود و یا  سطح خدمات را در یک دامنه توپولوژیکی خاص بهبود دهد. در چنین شرایطی، یک شبکه از سرویس یک تکرارکننده استفاده می کند که سیگنال دریافت شده به قدرت ایده آل یا نزدیک به ایده آل را تقویت می کند به طوری که گره های مقصد یا دریافت می توانند داده ها را دریافت کنند.

نصب تکرار کننده ها در آن حوزه ها حیاتی است، در حالیکه افت ولتاژ و کاهش سیگنال بسیار مهم است. تکرار کننده ها عموما به عنوان دستگاه های غیر منطقی در نظر گرفته می شوند زیرا هر سیگنال را بدون در نظر گرفتن اندازه، نوع و غیره پخش می کنند. تکرار کننده ها هر دو سیگنال های آنالوگ و دیجیتال را پشتیبانی می کنند و می توانند سیگنال های الکتریکی و نور را تکرار کنند.

 

موارد استفاده

 1. در سیستم های ارتباطی دیجیتال، یک تکرار کننده یک دستگاه است که یک سیگنال دیجیتال را بر روی یک رسانه انتقال الکترومغناطیسی یا نوری دریافت می کند و سیگنال را در طول دور بعدی رسانه بازسازی می کند. در رسانه الکترومغناطیسی، تکرار کننده ها از آسیب پذیری ناشی از انحراف الکترومغناطیسی فضای آزاد یا از دست دادن کابل غافل می شوند. یک سری از تکرار کننده ها ممکن است گسترش یک سیگنال را در فاصله انجام دهند.
 2. در سیستم ارتباطی بی سیم، یک تکرار کننده شامل گیرنده رادیویی، تقویت کننده، یک فرستنده، یک جداساز و دو آنتن است. فرستنده یک سیگنال را در یک فرکانس متفاوت از سیگنال دریافتی تولید می کند. این به اصطلاح تعادل فرکانس ضروری است برای جلوگیری از سیگنال انتقال یافته از غیر فعال کردن گیرنده است. این جداساز در این زمینه محافظت بیشتری می کند. یک تکرار کننده، زمانی که به لحاظ استراتژیکی در بالای ساختمان بالا یا کوه قرار دارد، می تواند عملکرد شبکه بی سیم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و ارتباطات را از راه دور بسیار بیشتر از حد امکان بدون آن امکان پذیر کند.
 3. در ماهواره بی سیم، تکرار کننده (که اغلب به عنوان فرستنده نامیده می شود) سیگنال های دریافت کننده را دریافت می کند و آنها را، اغلب در فرکانس های مختلف، به مکان های مقصد ارسال می کند.
 4. در یک سیستم تلفن همراه، یک تکرار کننده یکی از گروهای  گیرنده های فرستنده در یک منطقه جغرافیایی است که به طور جمعی به یک کاربر سیستم خدمت می کند.
 5. در یک شبکه فیبر نوری، یک تکرار کننده شامل یک فتوسل، یک آمپلی فایر و یک LED یا مادون قرمز (IRED) برای هر نور یا سیگنال IR است که نیاز به تقویت دارد. تکرار کننده های فیبر نوری در سطوح قدرت بسیار پایین تر از تکرار کننده های بی سیم کار می کنند و بسیار ساده و ارزان ترند. با این حال، طراحی آنها نیازمند توجه دقیق است تا اطمینان حاصل شود که نویز مدار داخلی به حداقل برسد.
 6. تکرار کننده ها عموما توسط اپراتورهای رادیویی تجاری و آماتور برای گسترش سیگنال در محدوده فرکانس رادیویی از یک گیرنده به دیگری استفاده می شوند. این شامل تکرارهای قطره، شبیه به سلول های رادیویی سلولی و تکرار کننده های توپی است که سیگنال ها را از چندین جهت دریافت و ارسال می کنند.
 7. یک تکرار کننده اتوبوس یک اتوبوس کامپیوتری را به اتوبوس در یک شاسی کامپیوتر دیگر پیوند می دهد، اساسا یک کامپیوتر را به دیگری متصل می کند.

تکرار کننده بی سیم

WL-R-A تکرار کننده بی سیم برای کمک به دروازه شبکه آیوتی است تا پوشش منطقه را بزرگتر کند. این عمدتا برای پوشش سیگنال شبکه بی سیم و پوشش منطقه مورد استفاده قرار می گیرد تا عملیات هموار برای شبکه بی سیم خانگی انجام شود.

 

اصول کار

تکرار کننده بی سیم WL-R-A IOT می تواند به طور موثر با دروازه اتصال اینترنت آیوتی و دستگاه های شبکه Zigbee که فراتر از منطقه پوشش موثر دروازه هستند ارتباط برقرار کند. این می تواند شبکه تکرار کننده خود را تحقق بخشد، منطقه پوشش را بزرگ کند و فرمان کنترل را از دروازه انتقال دهد تا اثر مورد انتظار در انتقال و کنترل برطرف باشد.

تکرار کننده بی سیم WL-R-A IOT از کابل شبکه آزاد است. این می تواند شبکه  را با خود بسازد، سیگنال های شبکه را گسترش دهد و شبکه های درختی عظیم را برای تحقق بخشیدن به عملکرد صحیح شبکه و اطمینان از استفاده ایجاد کند.

ویژگی های اصلی

 • اتصال بی سیم بدون کابل شبکه
 • ارتباط با دستگاه های مرتبط با شبکه
 • تقویت سیگنال های بی سیم و افزایش پوشش منطقه شبکه
 • محدوده پوشش موثر: 50-100 متر در محیط داخلی، 200-300 متر در فضای باز
 • قابل حمل، امن و قابل اعتماد است
 • شبکه  همیشه در همه زمان ها متصل است و همیشه online است.
 • رابط مختصر، مناسب برای نصب و مدیریت
 • محیط کار: -10-50 ℃

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نوزده =