خرید کتاب آموزشی Ns3

بدون ديدگاه

کتاب ns-3

ژو ، مشارکت کننده طولانی ns-3 ، کتاب جدید ns-3 را به زبان چینی تالیف کرده است. نام انگلیسی این کتاب “Open Source Network Simulator ns-3 – Architect and Practice” است. پس از مرور سریع شروع به کار در مورد نوشتن و اجرای شبیه سازی ns-3 ، این کتاب ns-3 را از سطح زیر پوشش می دهد ، توصیف پیشرفت ها و الگوهای طراحی زبان C ++ مورد استفاده ns-3 ، از جمله مدیریت حافظه ، مدیریت پیکربندی پیش فرض مقادیر موجود در شبیه ساز و یک سیستم نوع پویا. بر این اساس ، مدل های لایه های مختلف پروتکل در ns-3 ، از لایه برنامه شروع می شود و به لایه های بی سیم ختم می شوند. در فصل های باقیمانده ، خواننده با چارچوبی برای جمع آوری داده ها و آمار ، پسوندهایی آشنا می شود که اجازه می دهد شبیه سازی های ns-3 با جهان خارج ، ساختار بسته های ns-3 و نمونه برداری از پروژه های مرتبط ارتباط برقرار کنند. این کتاب را می توان در JD و Taobao خریداری کرد .

برنامه نویسی برنامه نویسی شبکه شبیه ساز شبکه کاربر پروتکل پروتکل رویداد کنترل کد Snippet 

مستندات

این صفحه یک نقطه ورود به مستندات ns-3 است که توسط این پروژه نگهداری می شود (آموزش های دیگر در بلاگ های خارجی و یوتیوب وجود دارد اما به طور معمول در اینجا ذکر نشده اند).

مستندات برای نسخه فعلی ( ns-3.29 ) ، نسخه های قدیمی تر ، و همچنین درخت توسعه ما موجود است .

شروع شدن

 • آموزش: آموزش آخرین نسخه ما در نسخه های HTML و PDF موجود است.
 • دستورالعمل نصب: ما به طور معمول این اطلاعات را در ویکی خود حفظ می کنیم .
 • فیلم ها: کنسرسیوم ns-3 جلسات آموزشی را در جلسه سالانه خود ارائه داده است ( برنامه ریزی بعدی برای ژوئن 2019 ) ، و فیلم های ضبط شده از آموزش های قبلی را می توانید از این صفحه مشاهده کنید . اولین جلسات این چنینی بررسی های مقدماتی برای کاربران جدید است.
 • لیست های پستی: ما چندین لیست پستی داریم ، اما به ویژه ، انجمن Google Groups ns-3 کاربران ، به سوالات بسیاری از افرادی که سعی در شروع کار دارند پاسخ می دهد.

توسعه

بیشتر کاربران برای انجام کار خود نیاز به نوشتن اسکریپت های شبیه سازی جدید و احتمالاً تغییر کتابخانه های ns-3 دارند. سه منبع اصلی برای این کتابچه راهنمای مرجع ، اسناد کتابخانه ای مدل و Doxygen ما است.

 • ما یک کتابچه راهنمای مرجع در هسته ns-3 و یک مجموعه مستندات کتابخانه ای مدل جداگانه ، همچنین در قالب های مختلف برای آخرین نسخه ما نگه می داریم.
 • تمام API های ما با استفاده از Doxygen ثبت شده است
 • اسناد سبک کدگذاری ns-3 در این سایت نگهداری می شود.
 • اجرای کد مستقیم : مستندات مربوط به محیط اجرای کد ns-3 مستقیم نیز از این سایت پیوند دارد.
 • Netanim : انیماتور شبکه ای برای ns-3.
 • Bake : ابزار مدیریت بسته برای ساخت ns-3 پیشرفته.
 • ns-2

متفرقه

پیدا کردن آنچه شما به دنبال آن هستید؟ به ویکی ns-3 نگاهی بیندازید ، در آنجا مباحثی مانند توسعه فعلی ، برنامه ریزی انتشار ، پروژه های تابستانی ، کد مشارکت ، سؤالات متداول و HOWTO. همه چیز از قسمت اصلی مرتبط نیست بنابراین سعی کنید کلمات کلیدی را در کادر جستجو وارد کنید.

ما تعدادی دیگر از اسناد بایگانی شده مانند آموزش های قدیمی تر یا گفتگوهایی که در مورد ns-3 ارائه شده است.

NS-3 آموزش 

این آموزش ns-3 است . مستندات اولیه پروژه ns-3 به پنج شکل موجود است:

 • ns-3 Doxygen : مستندات API های عمومی شبیه ساز
 • آموزش (این سند) ، کتابچه راهنمای کاربر ، و کتابخانه مدل برای آخرین درخت انتشار و توسعه
 • ns-3 ویکی

این سند در reStructuredText برای Sphinx نوشته شده است و در doc/tutorialفهرست منبع منبع ns-3 نگهداری می شود.

مقدمه 

NS-3 Simulator یک شبیه ساز شبکه رویداد گسسته در درجه اول برای تحقیق و استفاده های آموزشی هدف قرار داده است. پروژه ns-3 که از سال 2006 آغاز شده است ، یک پروژه منبع باز است که ns-3 را توسعه می دهد .

هدف از این آموزش معرفی کاربران جدید ns-3 به صورت ساختاری به سیستم است. گاهی اوقات برای کاربران جدید دشوار است که اطلاعات ضروری را از کتابچه های راهنمای دقیق جمع آوری کرده و این اطلاعات را به شبیه سازی کاری تبدیل کنند. در این آموزش چندین شبیه سازی مثال ساختیم و مفاهیم و ویژگی های کلیدی را هر چه بیشتر معرفی می کنیم توضیح می دهیم.

با آشکار شدن آموزش ، ما مستندات کامل ns-3 را معرفی خواهیم کرد و برای کسانی که علاقه مند به کاوش های عمیق تر در کار سیستم هستند ، نشانگرهایی را به کد منبع ارائه می دهند.

در ابتدا چند نکته کلیدی قابل ذکر است:

 • ns-3 منبع باز است ، و این پروژه در تلاش است تا محیطی آزاد را برای محققان فراهم کند تا بتوانند نرم افزار خود را به اشتراک بگذارند.
 • ns-3 یک پسوند سازگار با عقب ns-2 نیست . این یک شبیه ساز جدید است. این دو شبیه ساز هر دو در C ++ نوشته شده اند اما ns-3 یک شبیه ساز جدید است که از API های ns-2 پشتیبانی نمی کند .

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 4 =