سیستم های مدیریت انرژی در خانه home energy management system

بدون ديدگاه

سیستم های مدیریت انرژی در خانه (home energy management system) یا به اختصار (HEMS) به عنوان هر محصول یا خدماتی تعریف می شود که انرژی را در خانه نظارت ، کنترل و یا آن را تجزیه و تحلیل می کند.

این تعریف شامل برنامه های تقاضای واحدهای مسکونی، خدمات اتوماسیون اتوماتیک، مدیریت انرژی شخصی، تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم، حسابرسی و خدمات امنیتی مرتبط است.

 

HEMS یک سیستم هوشمندانه برای مدیریت انواع انرژی مورد استفاده در خانه است. نصب HEMS ، اطلاعات مربوط به تولید برق و استفاده از وسایل الکتریکی و همچنین مقدار مصرف گاز و آب را قابل مشاهده در مانیتورها و صفحه نمایش های دیگر می سازد و لوازم و دستگاه های خانگی را کنترل می کند.

 

با ساختن HEMS برق مورد استفاده در لوازم خانگی قابل رویت است، هر عضو خانواده شما بیشتر از صرفه جویی در انرژی آگاه خواهد شد، استفاده نادرست از برق حذف خواهد شد و هزینه های انرژی کاهش خواهد یافت.

هنگام خروج از منزل ، شما می توانید با استفاده از یک عمل واحد، “انرژی” را “کنترل” کنید، در نتیجه درمصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد. مثالی که می توان در این خصوص بیان نمود فراموش کردن در خاموشی دستگاه ها می باشد .

 

استراتژی مدیریت انرژی در حال رشد است و این می تواند صرفه جویی در انرژی و حداکثر تقاضا را فراهم کند و در حالی که سرعت و دقت ارزیابی، اندازه گیری و تأییدافزایش می یابد.

خدمات HEMS می تواند به طور گسترده ای به عنوان سیستم هایی تعریف شود که خانوارها را قادر به مدیریت آنها می کند.
HEMS می تواند به مصرف کنندگان اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از انرژی در خانه بدهد یا پیشنهاد به تغییر مصرف دهد.

فرایندهای مصرف انرژی در خانه، از راه دور و از طریق گوشی هوشمند یا خدمات وب یا از طریق صفحه نمایش در خانه کنترل می شوند، این دستگاه ها می توانند به صورت دستی کنترل یا برنامه ریزی شوند و با استفاده از مجموعه ای از قوانین که می تواند بر اساس کاربر برنامه ریزی شده یا بهینه سازی شود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − هفت =