سامانه شبیه سازی و سامانه مدل سازی شبیه سازی مهندسی فناوری اطلاعات

بدون ديدگاه

Notice: Undefined index: IRT in /var/www/vhosts/yaramoozan.ir/httpdocs/wp-content/plugins/xgravityforms-master x/currency.php on line 108

چرا از مدل سازی شبیه سازی استفاده می کنیم؟

مدل سازی شبیه سازی ، مشکلات دنیای واقعی را با خیال راحت و کارآمد حل می کند. این یک روش مهم برای تجزیه و تحلیل است که به راحتی تأیید ، ارتباط و درک می شود. در صنایع و رشته ها ، مدل سازی شبیه سازی با ارائه بینش روشن در مورد سیستم های پیچیده ، راه حل های ارزشمندی ارائه می دهد.

شبیه سازی آزمایش بر روی یک نمایش دیجیتال معتبر از یک سیستم را امکان پذیر می کند. بر خلاف مدل سازی بدنی ، مانند ساختن کپی مقیاس ساختمان ، مدل سازی شبیه سازی مبتنی بر رایانه است و از الگوریتم ها و معادلات استفاده می کند. نرم افزار شبیه سازی یک محیط پویا را برای تجزیه و تحلیل مدل های رایانه ای در هنگام اجرا فراهم می کند ، از جمله امکان مشاهده آنها در 2D یا 3D.

کاربردهای شبیه سازی در تجارت متنوع است و غالباً هنگام انجام آزمایشات بر روی یک سیستم واقعی غیرممکن یا غیر عملی ، اغلب به دلیل هزینه یا زمان مورد استفاده قرار می گیرد.

توانایی تجزیه و تحلیل مدل در هنگام اجرا ، مدل سازی شبیه سازی را از سایر روشها ، مانند آنهایی که از Excel یا برنامه نویسی خطی استفاده می کنند ، جدا می کند. با داشتن امکان بازرسی فرایندها و تعامل با یک مدل شبیه سازی در عمل ، هم درک و هم اعتماد سریعاً ایجاد می شوند.

 • محیط بدون خطر

  مدل سازی شبیه سازی روشی ایمن برای آزمایش و کشف سناریوهای مختلف “چه- اگر” فراهم می کند. تأثیر تغییر سطح کارکنان در یک گیاه بدون ایجاد خطر در معرض خطر دیده می شود. قبل از ایجاد تغییرات در دنیای واقعی تصمیم درست بگیرید.
 • صرفه جویی در وقت و وقت

  آزمایش های مجازی با مدل های شبیه سازی ارزان تر هستند و زمان کمتری نسبت به آزمایش های دارایی های واقعی دارند. مبارزات بازاریابی بدون هشدار دادن به رقابت یا صرف هزینه غیر ضروری می تواند مورد آزمایش قرار گیرد.
 • تجسم

  مدل های شبیه سازی را می توان در 2D / 3D متحرک کرد ، اجازه می دهد تا مفاهیم و ایده ها به راحتی تأیید ، ارتباط و درک شوند. تحلیلگران و مهندسان با دیدن آن در عمل به یک مدل اعتماد می کنند و می توانند به روشنی یافته ها را به مدیریت نشان دهند.
 • بینش به دینامیک

  بر خلاف تجزیه و تحلیل مبتنی بر صفحه گسترده یا حل کننده ، مدل سازی شبیه سازی اجازه می دهد تا رفتار سیستم در طول زمان ، در هر سطح از جزئیات مشاهده شود. به عنوان مثال ، بررسی میزان استفاده از فضای انبار در هر تاریخ معین.

  افزایش دقت

  یک مدل شبیه سازی می تواند جزئیات بیشتری را نسبت به یک مدل تحلیلی ضبط کند و باعث افزایش دقت و پیش بینی دقیق تر شود. شرکت های معدن می توانند با بهینه سازی مصرف دارایی و دانستن نیازهای تجهیزات آینده خود ، هزینه های قابل توجهی را کاهش دهند.
 • رسیدگی به عدم اطمینان

  عدم اطمینان در زمان بهره برداری و نتیجه می تواند به راحتی در مدل های شبیه سازی نشان داده شود ، این امر باعث می شود تا میزان ریسک تعیین شود و برای یافتن راه حلهای قوی تر. در تدارکات ، یک تصویر واقعی می تواند با استفاده از شبیه سازی تولید شود ، از جمله داده های غیرقابل پیش بینی ، مانند زمان سرب حمل.

استفاده از شبیه سازی با یک مثال: مدل سازی شبیه سازی برای خدمات کارآمد مشتری

این مثال خاص ممکن است برای مسئله عمومی تر مدیریت منابع انسانی و فنی نیز کاربرد داشته باشد ، جایی که شرکت ها به طور طبیعی به دنبال کاهش هزینه منابع کم استفاده شده ، به عنوان مثال کارشناسان فنی یا تجهیزات هستند.

یافتن تعداد بهینه کارکنان برای ارائه کیفیت خدمات از پیش تعریف شده به مشتریانی که از یک بانک مراجعه می کنند.

اولا که برای بانک سطح خدمات به عنوان متوسط ​​اندازه صف تعریف شده است. سپس اقدامات مربوط به سیستم برای تعیین پارامترهای مدل شبیه سازی – تعداد و فراوانی ورود مشتری ، زمان لازم برای حضور مشتری و حضور در مشتری ، و تغییرات طبیعی که در همه این موارد ، به ویژه در ساعت ناهار می تواند انجام شود ، انتخاب شد. عجله ها و درخواست های پیچیده

نمودار جریان متناسب با ساختار و فرآیندهای دپارتمان ایجاد شد. مدل های شبیه سازی فقط باید فاکتورهایی را در نظر بگیرند که بر مسئله در حال تجزیه و تحلیل اثر می گذارند. به عنوان مثال ، در دسترس بودن خدمات اداری برای حسابهای شرکتها یا واحد اعتباری هیچ تأثیری در مورد آن برای افراد ندارد ، زیرا از نظر جسمی و عملکردی از هم جدا هستند.

نمودار نمودار برای مدل شبیه سازی

سرانجام ، پس از تغذیه داده های مدل ، شبیه سازی می تواند اجرا شود و عملکرد آن با گذشت زمان دیده شود ، و این امکان را برای اصلاح و تجزیه و تحلیل نتایج فراهم می آورد. اگر متوسط ​​اندازه صف بیش از حد تعیین شده باشد ، تعداد کارمندان موجود افزایش یافته و یک آزمایش جدید انجام می شود. تا زمانی که یک راه حل بهینه پیدا نشود ، ممکن است این اتفاق به طور خودکار رخ دهد.

داده های مدل شبیه سازی
نتایج مدل شبیه سازی

به طور کلی ، چندین سناریو ممکن است خیلی سریع با متغیرهای مختلف مورد بررسی قرار گیرد. آنها می توانند در حین عمل مورد بازرسی و پرس و جو قرار بگیرند و در برابر یکدیگر مقایسه شوند. بنابراین نتایج حاصل از مدل سازی و شبیه سازی ، به تحلیلگران ، مهندسین و مدیران به طور یکسان اطمینان و شفافیت می بخشد.

فرم ثبت سفارش

 • تمامی درخواست های شما شامل: دوره های آموزشی تخصصی شبیه سازی دوره های آموزشی اجرای پیاده سازی مقاله دلخواه شما دوره های آموزشی پیاده سازی مقاله با آموزش ویدیویی دوره های آموزشی پیاده سازی Ns2 دوره های آموزشی شبکه در Ns3 , Cooja دوره های آموزشی پایتون دوره های آموزشی متلب دوره های آموزشی C++ مشاوره در پایان نامه (ایده پردازی) پیاده سازی فصل 4 پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی مقالات پایه دوره های آموزشی درخواستی و غیره... درخواست های مربوط به دوره ها آموزشی تخصصی در رشته سازی های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات، مخابرات و غیره می تواند به ما ارسال شود.
 • این فیلد بسیار مهم می باشد. درخواست ها بر اساس ایمیل دسته بندی شده و پاسخ داده می شوند. لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
 • در این بخش موارد مربوط به درخواست خود را توضح دهید عنوان پروژه عنوان درخواست شما ( پیاده سازی ، شبیه سازی مقاله ، دوره های آموزشی و ...) توضیح از کارتون و دقیقا درخواست شما چیست
 • در صورتی که فایلی میخواهید ارسال کنید می توانید از این بخش ارسال کنید - مانند : (jpg, gif, png, pdf)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 8 =