شبیه‌سازی الگوریتم رمز Speck به زبان VHDL

بدون ديدگاه

شبیه‌سازی الگوریتم رمز Speck به زبان VHDL

عنوان: شبیه‌سازی الگوریتم رمز Speck به زبان VHDL
توضیحات:

در این پروژه، الگوریتم رمزنگاری Speck با زبان توصیف VHDL شبیه‌سازی شده است. الگوریتم رمز Speck یکی از الگوریتم‌های رمز بلوکی است که یک عملیات مشخص را در طی چندین دور انجام می‌دهد تا داده ورودی را رمز کند. این الگوریتم رمزنگاری در دسته الگوریتم‌های سبک‌وزن قرار می‌گیرد و پردازش پیچیده‌ای ندارد. به صورت خلاصه می‌توان گفت الگوریتم Speck، عملیات add و سپس rotat و در نهایت xor را در چندین دور تکرار می‌کند. در این پروژه می‌توان طول کلید و طول بلوک مورد نظر را از میان مقادیر مجاز انتخاب کرد و سپس نتیجه عملیات رمزنگاری را به صورت سیگنالی مشاهده نمود.

برای بررسی عملکرد الگوریتم ذکرشده، فایل‌های testbench مناسب نیز تعریف شده است که می‌تواند داده‌ای شامل چندین بلوک را رمز کرده و خروجی را نشان دهد. در کنار این پروژه، یک کد پایتون نیز در نظر گرفته شده است که الگوریتم Speck را پیاده‌سازی می‌کند و می‌تواند اعتبارسنجی شبیه‌سازی را به عهده گیرد. از کامپایلر GHDL و نمایشگر GTKWave در این پروژه استفاده شده است.

 

کلمات کلیدی: رمزنگاری، زبان توصیف سخت‌افزار، الگوریتم رمزنگاری، رمز بلوکی VHDL, Speck, Encryption algorithm, Block cipher, GHDL, GTKWave

یارآموزان بزرگترین سامانه شبیه سازی با دراختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پروژه های پژوهشی در تمامی رشته های فناوریاطلاعات و مهندسی کامپیوتر می باشد. برای ارتباط با ما از فرم تماس زیر و یا ایمیل اقدام فرمایید.

Yaramoozan.ir@gmail.comتماس با ما

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − هفت =