شبیه سازی منت MANET ها بی سیم

بدون ديدگاه

یک شبکه تبلیغاتی موبایل (MANET) ، که گاهی اوقات به نام شبکه مشی تلفن همراه نیز شناخته می شود ، یک شبکه خود تنظیم کننده دستگاه های تلفن همراه است که توسط پیوندهای بی سیم متصل می شوند. هر دستگاه در MANET آزاد است از هر جهت به طور مستقل حرکت کند و به همین دلیل پیوندهای خود را به طور مکرر با سایر دستگاه ها تغییر می دهد. هرکدام باید ترافیک غیر مرتبط با استفاده خود را پیش رو داشته باشند ، بنابراین روتر هستند. چالش اصلی در ساخت یک MANET ، تجهیز هر دستگاه برای حفظ مداوم اطلاعات مورد نیاز برای هدایت درست ترافیک است. چنین شبکه هایی ممکن است به خودی خود کار کنند یا ممکن است به اینترنت بزرگتر وصل شوند.

MANET ها نوعی شبکه های تبلیغاتی بی سیم بی سیم هستند که معمولاً دارای یک شبکه شبکه قابل مسیریابی در بالای یک شبکه موقت تبلیغاتی Link Layer هستند. آنها همچنین نوعی شبکه مش هستند ، اما بسیاری از شبکه های مش موبایل یا بی سیم نیستند. رشد لپ تاپ ها و شبکه های بی سیم 802.11 / Wi-Fi باعث شده است که MANET ها از اواسط اواخر دهه 1990 به عنوان یک موضوع تحقیقاتی محبوب تبدیل شوند. بسیاری از مقالات آکادمیک پروتکل ها و توانایی های مختلف را با فرض درجه های مختلف تحرک در یک فضای محدود ، معمولاً با تمام گره ها در چند هوپ از یکدیگر و معمولاً با گره هایی که داده ها را با سرعت ثابت ارسال می کنند ، ارزیابی می کنند. پروتکل های مختلف بر اساس نرخ افت بسته ، سربار معرفی شده توسط پروتکل مسیریابی و سایر اقدامات ارزیابی می شوند.

* <em “mso-bidi-font-style:=”” normal”=””>شبکه های ویژه Ad Hoc (VANETs) برای ارتباط بین وسایل نقلیه و بین وسایل نقلیه و تجهیزات کنار جاده استفاده می شود.

* <em “mso-bidi-font-style:=”” normal”=””>شبکه های هوشمند موقت وسایل نقلیه (InVANETs) نوعی از هوش مصنوعی است که به وسایل نقلیه کمک می کند تا در هنگام برخورد وسایل نقلیه به خودرو ، تصادفات ، رانندگی مست و غیره رفتار کنند.

شبکه های موقت مبتنی بر اینترنت (iMANET) شبکه های ad-hoc هستند که گره های تلفن همراه و گره های اینترنت دروازه ثابت را پیوند می دهند. در چنین نوع شبکه ها الگوریتم های مسیریابی ad-hoc معمولی به طور مستقیم اعمال نمی شوند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + دو =