شبیه سازی نحوه عملکرد GPS

بدون ديدگاه

سیستم مکان یابی جهانی (GPS)، یک سیستم موقعیت یاب جهانی است که حداقل توسط  بیست و چهار ماهواره تشکیل شده است. GPS در هر شرایط آب و هوایی، در هر نقطه از جهان، 24 ساعت شبانه روز، بدون هزینه اشتراک کار می کند. این سیستم قابلیت های حیاتی برای کاربران نظامی، مدنی و تجاری در سراسر جهان را فراهم می کند.  وزارت دفاع ایالات متحده (DOD ایالات متحده) ابتدا این ماهواره ها را برای استفاده نظامی از مدار زمین قرار داد اما در دهه 1980 از آنها برای مقاصد غیر نظامی نیز استفاده شد.

 

نحوه عملکرد GPS

ماهواره های GPS در یک مدار دایره ای شکل حرکت کرده و در طول روز دو بار زمین را دور می زنند.  هر ماهواره سیگنال و پارامترهای مداری منحصر به فرد را فراهم می کند. این سیگنال ها به دستگاه های GPS امکان می دهند تا مکان دقیق ماهواره را رمزگشایی کرده و محاسبه کنند. گیرنده های GPS نیز  از این اطلاعات برای محاسبه دقیق مکان کاربر استفاده می کنند.

اساسا گیرنده GPS برای اندازه گیری فاصله از هر ماهواره از مدت زمان دریافت سیگنال ارسال شده استفاده می کند. با اندازه گیری های از راه دور از چند ماهواره، گیرنده می تواند موقعیت کاربر را تعیین کرده و آن را به صورت الکترونیکی نمایش دهد تا بتواند به عنوان مثال مسیر در حال اجرا را اندازه گیری کند، زمین گلف را نقشه بگذارد، راهی برای خانه یا ماجراجویی در هر نقطه پیدا کند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + یک =