شبیه-سازی-NS2-NS3-پروژه-پایان-نامه-شبکه

بدون ديدگاه

نصب-شبیه-سازی-NS2-NS3-پروژه-پایان-نامه-شبکه

 

انجمن یارآموزان در زمینه شبیه سازی پروژه و پایان نامه های دانشجویان شبکه ( مهندسین کامپیوتر و برق مخابرات ) قریب به هفت سال فعالیت حرفه ای دارد.

 

در زمینه شبیه سازی شبکه با نرم افزار NS-3 به جرات ادعا می نماییم تنها و برترین موسسه می باشیم و هیچ شخص و موسسه در سطحی از علم نمی باشد که بتواند با یارآموزان رقابت نماید.

 

شبیه سازی شبکه با متلب یا NS-2 در هر حوزه و سطحی، به راحتی قابل انجام است

 

تقدیم به شبکه کارها پکیج آماده نصب شده NS2 به رایگان تقدیم دانشجویان می گردد. دیگر مشکلات نصب NS2 بر روی ویندوز یا ابونتو به فراموشی بسپارید. برای تهیه از ثبت درخواست انجام پروژه و پایان نامه ارشد تقاضا نمائید

 

 

امروزه موسسه های پژوهشی از جمله IEEE و ISI و Sciencedirect و elsevier در زمینه‌ شبکه کابلی و مخابراتی و بیسیم تحقیقات زیادی را برای بهبود عملکرد آنها انجام میدهند. محققان در این موسسات در سدد طراحی یک محیط یکسان برای شبیه‌سازی شبکه های ذکر شده بودند. از این رو شبيه ساز NS در سال 1989توسط گروه تحقيقاتي شبكه NRG در آزمايشگاه LBNL و بر اساس شبيه ساز شبكه ديگري موسوم به REAL طراحي شد كه توسعه آن تا امروز ادامه داشته و بخصوص پس از انتخاب شدن به عنوان ابزار شبيه ساز پروژه VINT جديت و سرعت يافته است.آخرين نسخه آن NS 2.35 روي شبكه اينترنت قابل دسترسي مي باشد.

NS2 از گونه شبيه سازهاي رويدادگردان مي باشد و از طريق پيگيري رخدادها در طول زمان هاي گسسته ، شبيه سازي را پيش مي برد اين شبيه ساز در دو محيط برنامه نويسي C++ و OTCL و بصورت شيئ گرا طرح شده .NS بر اساس مدلي موسوم به VuSystem كار مي كند .

مدل VuSystem

شبيه سازهاي شبكه عمدتآ از دو بخش با تمايلات گوناگون تشكيل يافته اند :

1-         گروهي از بلاك هاي سازنده كه عناصري همچون گره ها ، لينك ها ، صف ها ، مولدهاي ترافيك و پروتكل ها را شبيه سازي مي كنند.

2-         يك رابط كه معمولآ از آن تحت عنوان زبان تشريح شبيه سازي يا SDL ياد مي شود و وظيفه دارد بلوك هاي سازنده فوق را در فرآيند شبيه سازي به يكديگر متصل كند.

بنابراين مدل VuSystem كه توسط David Wetherall در دانشگاه MIT پيشنهاد شده ، راه حل را در استفاده از دو محيط برنامه نويسي جداگانه براي دو بخش فوق مي داند. مطابق اين مدل بلوك هاي سازنده با يك زبان كامپايلي (براي مثال C++ ) و بخش رابط آنها در يك محيط مفسري (مانند OTCL) پياده سازي مي شوند.

طراحان NS-2 با بكار گيري مجموعه اي از اشياء موسوم به اشياء دو تكه موفق به اعمال مدل VuSystem در شبيه ساز خويش گشته اند . مطابق اين مدل NS-2 متشكل از مجموعه اي از اشياء مي باشد كه در دو محيط دوگانه كامپايلي/ مفسري و از طريق فراخواني متدهاي يكديگر ، ارتباط برقرار مي كنند.

امروزه در همه موسسات و دانشگاههای دنیا از شبیه ساز NS2 برای ارزیابی و آزمایش روشهای نوین در همه زمینه‌های شبکه بیسیم، حسگربیسیم و شبکه‌های موردی بیسیم، شبکه‌های کابلی و همچنین در همه مباحث امنیتی از جمله IDS و HoneyPot مورد استفاده قرار میگیرد.

حوزه‌هایی که این شبیه ساز توانایی ارزیابی و آزمایش دارد به شرح زیر است:

 

شبکه پیشرفته کامپیوتری

شبکه های کابلی و تنظیم صف هوشمند برای ارسال داده

شبکه های بیسیم  و مخابراتی

شبکه حسگر بیسیم ( مسریابی – جمع آوری داده – سینک متحرک

– ردیابی جسم متحرک – با انواع الگوریتم های مورچگان و فازی

و PSO و MPSO و زنبور عسل )

امنیت داده – بات نت – شبکه MANET و امنیت آن

– شبکه مش و مسیریابی امنیت

امنیت در سیستم سازمانی

طراحی IDS بر اساس الگوریتم های هوشمند فازی و پرندگان و …

طراحی هوشمند IDS معنایی با شبکه عصبی و فازی

( با نرم‌افزار متلب نیز انجام میشود )

طراحی سیستم بهینه جمع آوری داده در شبکه بیسیم

با پروتکل 802.11n  برای کاهش حجم انباشتگی داده

در همه زمینه های شبکه حسگر بیسیم

توانایی کار با شبیه ساز و انجام پروژه های دانشگاهی

در زمینه cloud با شبیه ساز vcloud

 

آموزش نصب ns3

شبیه‌ساز Ns3 یک محیط جدید برای ارزیابی شبکه های نسل جدید میباشد که قابلیت ارزیابی و بهبود در زمینه های مختلف شبکه‌های 3g یا 4g و Manet را دارا میباشد. همچنین در این شبیه ساز میتوان ماژول‌های مختلفی برای شبکه‌های SDN و NDN اضافه کرد و عموما این شبیه ساز بسیار گسترش پذیرتر از NS2 است. در Ns3 میتوان پروتکل‌های مختلفی را به صورت متن باز با زبان C++ نوشت و به ماژول های شبیه ساز استفاده کرد و با نمونه‌های انجام شده در شبیه ساز مقایسه به عمل آورد. شبیه ساز Ns3 در زمینه شبکه‌های ابری هم ماژول دارد و میتواند شبیه سازی انجام دهد. برای شبیه سازی شبکه ‌های ابری از ماژول متن باز Vcloud استفاده کرد.این ماژول برای انجام ارزیابی و بهبود روشهای جدید در زمینه شبکه های ابری مورد استفاده قرار میگیرد. شایان ذکر است که در شبکه‌های ابری ‌3g،4g و NDN و SDN ماژول های معتبر وجود دارد و برای این کار طراحی شده است و مورد تایید موسسات IEEE و Sciencedirect و ISI و Elsevier و دیگر مجلات و دانشگاه‌های معتبر جهان میباشد.

 

سفارش دهید

فرم ثبت سفارش

  • تمامی درخواست های شما شامل: دوره های آموزشی تخصصی شبیه سازی دوره های آموزشی اجرای پیاده سازی مقاله دلخواه شما دوره های آموزشی پیاده سازی مقاله با آموزش ویدیویی دوره های آموزشی پیاده سازی Ns2 دوره های آموزشی شبکه در Ns3 , Cooja دوره های آموزشی پایتون دوره های آموزشی متلب دوره های آموزشی C++ مشاوره در پایان نامه (ایده پردازی) پیاده سازی فصل 4 پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی مقالات پایه دوره های آموزشی درخواستی و غیره... درخواست های مربوط به دوره ها آموزشی تخصصی در رشته سازی های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات، مخابرات و غیره می تواند به ما ارسال شود.
  • این فیلد بسیار مهم می باشد. درخواست ها بر اساس ایمیل دسته بندی شده و پاسخ داده می شوند. لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
  • در این بخش موارد مربوط به درخواست خود را توضح دهید عنوان پروژه عنوان درخواست شما ( پیاده سازی ، شبیه سازی مقاله ، دوره های آموزشی و ...) توضیح از کارتون و دقیقا درخواست شما چیست
  • در صورتی که فایلی میخواهید ارسال کنید می توانید از این بخش ارسال کنید - مانند : (jpg, gif, png, pdf)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − شش =