شبیه سازی PSO یا ازدحام ذرات مقطع دکتری

بدون ديدگاه

امروزه، روبوت های متحرک، کاربرد گسترده ای در زمینه های بسیاری مانند کاربردهای نظامی، جستجوی فضا، وضعیت های اضطراری مانند خطرات آتش سوزی و فوریت های پزشکی و غیره، دارند. روبوت کارهای بسیار وقت گیر را به نحو موثر و کارآمد بدون مداخله انسانی، انجام می دهد. برای مقابله با چنین وضعیت هایی، اصطلاح «برنامه ریزی مسیر» ابداع شده است. در برنامه ریزی مسیر، لازم است روبوت برروی یک مسیر خاص حرکت کند چه آن محیط برای روبوت آشنا باشد یا خیر. در طی کاوش انواع موانع و سدها پیش روی روبوت قرار می گیرند و لازم است به نحو ایمن بدون تصادم بر آنها غلبه کنند و مسیر مناسب را از مبداء تا نقطه هدف، پیدا کنند. بسیاری از محققان، مسئله برنامه ریزی مسیر روبوت متحرک را با استفاده از الگوریتم های کلاسیک و ابتکاری، حل کرده اند.

الگوریتم PSO یا ازدحام ذرات (الگوریتم پرندگان) توضیحات کامل همراه با رفرنس  ها

PSO، یک الگوریتم برپایه جمعیت است که در آن دسته ذره ها در هر تکرار وارد تابع هدف می شوند و طبیعت را به صورت فردی و اجتماعی با تابع برازش مقایسه می کنند و نرخ همگرایی زیادی حاصل می کنند. سرعت هر ذره در هر تکرار با توجه به رفتار درونی و اجتماعی ذرات، به روز می شود. بخاطر این مشخصه آپدیت و به روز کننده PSO، این روش نسبت به همه الگوریتم های تکاملی دیگر منحصربفرد شده است.

شبیه سازی PSO یا ازدحام ذرات مقطع دکتری | شبیه سازی PSO یا ازدحام ذرات مقطع دکتری | شبیه سازی PSO یا ازدحام ذرات مقطع دکتری

جهت اطلاعات بیشتر با ما ماس بگیرید

فرم ثبت سفارش

  • تمامی درخواست های شما شامل: دوره های آموزشی تخصصی شبیه سازی دوره های آموزشی اجرای پیاده سازی مقاله دلخواه شما دوره های آموزشی پیاده سازی مقاله با آموزش ویدیویی دوره های آموزشی پیاده سازی Ns2 دوره های آموزشی شبکه در Ns3 , Cooja دوره های آموزشی پایتون دوره های آموزشی متلب دوره های آموزشی C++ مشاوره در پایان نامه (ایده پردازی) پیاده سازی فصل 4 پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی مقالات پایه دوره های آموزشی درخواستی و غیره... درخواست های مربوط به دوره ها آموزشی تخصصی در رشته سازی های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات، مخابرات و غیره می تواند به ما ارسال شود.
  • این فیلد بسیار مهم می باشد. درخواست ها بر اساس ایمیل دسته بندی شده و پاسخ داده می شوند. لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
  • در این بخش موارد مربوط به درخواست خود را توضح دهید عنوان پروژه عنوان درخواست شما ( پیاده سازی ، شبیه سازی مقاله ، دوره های آموزشی و ...) توضیح از کارتون و دقیقا درخواست شما چیست
  • در صورتی که فایلی میخواهید ارسال کنید می توانید از این بخش ارسال کنید - مانند : (jpg, gif, png, pdf)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 15 =