• دانلود نرم افزار OMNET به همراه فیلم آموزش نصب

  در این پست دانلود نرم افزار OMNET را به همراه فیلم آموزش نصب در ویندوز آماده کرده ایم که امیدواریم مورد رضایت شما کاربران عزیز قرار گیرد. در ادامه به معرفی این شبیه ساز پرداخته و لینک دانلود رایگان و مستقیم نسخه ۴٫۶ و ۵٫۰ و ۵٫۱ به همراه فیلم آموزش نصب قرار داده شده است. این فیلم آموزش نصب OMNET در ادامه به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده است.

  نرم افزار OMNET از معروف ترین و محبوب ترین ابزار های شبیه سازی شبکه های کامپیوتری است که عملکرد آن بر اساس رویداد های گسسته می باشد که ابزاری کد باز (open source) و با قابلیت توسعه است. شبیه ساز امنت دارای محیط گرافیکی می باشد و ماژول های مختلف را نیز در خود جای داده است. امنت یک نرم افزار شبیه ساز مبتنی بر زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس می باشد که از کتابخانه ها و چارچوب های متنوع این زبان استفاده می کند. وظیفه اصلی این نرم افزار در درجه اول، شبیه سازی ساختمان شبکه است.

  توضیحات بیشتر و دانلود رایگان نرم افزار OMNET به همراه فیلم آموزش نصب در ادامه مطلب.

  کار اصلی نرم افزار OMNET++ شبیه سازی شبکه های سیمی و بیسیم است و با پشتیبانی از شبکه های ادهاک بیسیم (Wireless Ad Hoc Networks)، شبکه های حسگر بیسیم (WSN)، شبکه MANET، شبکه بین خودرویی (VANET)، شبکه های نوری (Photonic Networks)، پروتکل و استاندارد های متنوع شبکه و … محبوبیت مطلوبی را در مقایسه با نرم افزار های مشابه شبیه ساز شبکه نظیر NS2, NS3, OPNet, QualNET, GloMoSIM, JSIM و … به خود اختصاص داده است.

  شبکه در نرم افزار OMNET یک مفهوم گسترده تر را در بر می گیرد که شامل شبکه های ارتباطی سیمی و بیسیم است. با استفاده از این نرم افزار می توان روی تراشه شبکه ها برنامه ریزی کرد. بسته های ساخته شده در این شبیه ساز یک شبکه را صف بندی کرد. همپنین می توان با این نرم افزار، عملیات پیشرفته روتینگ در سطوح مختلف را پیاده سازی کرد.

  این شبیه ساز شبکه در سیستم عامل های windows و Mac و توزیع‌ های مختلف Linux قابل نصب می باشد. نرم افزار OMNET فریم ورک های متنوعی دارد که هر یکی از آنها عملکرد خاصی را در شبیه سازی ارئه می کند که از در معروف ترین آنها INET, INETMANET, Simulte, OverSIM, Veins, ReaSE, Castalia می باشند.


  فرم ثبت سفارش

  • تمامی درخواست های شما شامل: دوره های آموزشی تخصصی شبیه سازی دوره های آموزشی اجرای پیاده سازی مقاله دلخواه شما دوره های آموزشی پیاده سازی مقاله با آموزش ویدیویی دوره های آموزشی پیاده سازی Ns2 دوره های آموزشی شبکه در Ns3 , Cooja دوره های آموزشی پایتون دوره های آموزشی متلب دوره های آموزشی C++ مشاوره در پایان نامه (ایده پردازی) پیاده سازی فصل 4 پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی پایان نامه پیاده سازی و شبیه سازی مقالات پایه دوره های آموزشی درخواستی و غیره... درخواست های مربوط به دوره ها آموزشی تخصصی در رشته سازی های مهندسی کامپیوتر ، فناوری اطلاعات، مخابرات و غیره می تواند به ما ارسال شود.
  • این فیلد بسیار مهم می باشد. درخواست ها بر اساس ایمیل دسته بندی شده و پاسخ داده می شوند. لطفا ایمیل را صحیح وارد کنید.
  • در این بخش موارد مربوط به درخواست خود را توضح دهید عنوان پروژه عنوان درخواست شما ( پیاده سازی ، شبیه سازی مقاله ، دوره های آموزشی و ...) توضیح از کارتون و دقیقا درخواست شما چیست
  • در صورتی که فایلی میخواهید ارسال کنید می توانید از این بخش ارسال کنید - مانند : (jpg, gif, png, pdf)
  بخش اول: معرفی و نصب شبیه ساز Omne
  معرفی شبیه ساز آمنت

  نصب شبیه ساز آمنت و ماژول Inet

   

  بخش دوم: مباحث پایه در شبیه سازی با Omne
  مفهوم مدل درآمنت

  ایجاد یک پروژه شبیه سازی در آمنت

  افزودن فایل NED به پروژه

  افزودن فایل های C++ به پروژه

  افزودن فایل omnetpp.ini به پروژه

  اجرای برنامه شبیه سازی

  انجام شدن فرآیند شبیه سازی

   

  بخش سوم: افزودن قابلیلت های پیشرفته به شبیه سازی
  افزودن آیکون و قابلیت logging به شبیه سازی

  افزودن متغیرهای وضعیت (state variables)

  افزودن پارامترها

  استفاده از قابلیت وراثت در زبان NED

  مدل کردن تأخیر پردازش

  اعداد و پارامترهای تصادفی

  تایمرهای Timeout و Cancelling

  ارسال مجدد یک پیغام

   

  بخش چهارم: شبیه سازی در مقیاس های بزرگتر و واقعی تر
  افزایش تعداد گره ها

  کانال ها و تعریف type های داخلی

  استفاده از کانکشن های دو طرفه

  تعریف یک کلاس پیغام جدید

   

  بخش پنجم: جمع آوری اطلاعات و ترسیم نمودارهای شبیه سازی
  نمایش تعداد بسته های ارسال/دریافت شده

  افزودن قابلیت جمع آوری آماره های شبکه

  جمع آوری آماره های شبکه بدون انجام تغییرات در مدل

  افزودن تصویر به شبیه سازی

  نمایش تصویری کمیت ها و بردارهای خروجی

   

  بخش ششم: تحلیل نتایج شبیه سازی با تنظیم پارامتر در آمنت
  تعیین هدف از شبیه سازی

  ایجاد یک توپولوژی شبکه پارامتریک

  تنظیمات مربوط به یک بررسی پارامتر (parameter study)

  اجرای بررسی پارامتر

  تحلیل نتایج شبیه سازی

 برچسب ها
omnetomnet چیست؟آمنت چیست؟آموزش omnetآموزش omnet فارسیآموزش آمنتآموزش امنتآموزش شبیه ساز omnetآموزش شبیه سازی با omnetآموزش کار با omnetآموزش کار با آمنتآموزش نرم افزار omnetدوره omnetدوره آمنتدوره آموزش omnetدوره آموزش آمنتدوره آموزش مجازیدوره آموزش مجازی آمنتدوره آموزشی omnetدوره های آموزشی omnetشبیه سازی شبکهفیلم آموزش آمنتکلاس آمنت