طراحی الگوریتم رمز Triple Simplified DES و رخنه در آن به زبان سی پلاس پلاس

بدون ديدگاه

عنوان: طراحی الگوریتم رمز Triple Simplified DES و رخنه در آن به زبان سی پلاس پلاس

 

توضیحات:

در این پروژه، برنامه‌ای به زبان سی پلاس پلاس طراحی شده است که الگوریتم‌های رمزنگاری و رمزگشایی Triple Simplified DES را پیاده‌سازی می‌کند و می‌تواند در آن رخنه کرده و متن رمزشده را بدون داشتن کلید باز کند. این الگوریتم رمز، از مفاهیم الگوریتم DES استفاده می‌کند و یک الگوریتم ساده‌تر را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم مرحله به مرحله آن را مورد بررسی قرار دهیم. به عبارت دیگر الگوریتم Simplified DES یا SDES مقیاس کوچک‌تری از الگوریتم DES است. در الگوریتم Triple SDES همان الگوریتم SDES سه بار و با دو کلید متفاوت به نحوی انجام می‌شود که با اضافه شدن تعداد کلیدها، کارایی الگوریتم را افزایش دهد.

الگوریتم رمز Triple SDES یک الگوریتم رمز متقارن به شمار می‌آید. به این صورت که یک کلید برای رمزنگاری و رمزگشایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فرآیند رمزنگاری یا رمزگشایی طی چندین دور انجام می‌شود و در هر دور با استفاده از جداولی مشخص، جایگشت‌هایی بر روی متن خام اعمال می‌شود تا آن را به متن رمزشده تبدیل کند.

در این پروژه الگوریتم‌های رمزنگاری و رمزگشایی برای هر دو نوع SDES و Triple SDES پیاده‌سازی شده‌اند. سپس متون رمزی که توسط SDES و یا Triple SDES رمز شده‌اند، مورد تحلیل قرار می‌گیرند. سپس کلیدی که با آن رمز شده‌اند تشخیص داده می‌شود و در نهایت متن رمزشده با استفاده از الگوریتم رمزگشایی باز می‌شود و به همراه کلید (یا کلیدهای) مربوطه به کاربر نمایش داده می‌شود.

 

کلمات کلیدی: سی پلاس پلاس، الگوریتم رمز، رمزنگاری، رمزگشایی، رمز متقارن، کلید رمز، جایگشت، رخنه

C++, CPP, Triple Simplified DES, SDES, Encryption, Decryption,  Symmetric cipher, Encryption key, Cracking

یارآموزان بزرگترین سامانه شبیه سازی با دراختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پروژه های پژوهشی در تمامی رشته های فناوریاطلاعات و مهندسی کامپیوتر می باشد. برای ارتباط با ما از فرم تماس زیر و یا ایمیل اقدام فرمایید.

Yaramoozan.ir@gmail.comتماس با ما

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 1 =