مقالات پیاده سازی شده در Ns2

بدون ديدگاه

مقالات پیاده سازی شده در Ns2

کاربرد NS2 در آموزش شبکه های کامپیوتری
به منظور حل مشکلات واقعی در آموزش و آزمایش دوره های شبکه کامپیوتری، یک سیستم تظاهرات و آزمایش آزمایشگاهی مبتنی بر NS2 برای دوره های شبکه کامپیوتری ساخته شده است. این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است که یکی از آنها سیستم تظاهایی برای معلمان برای نشان دادن در کلاس است و دیگری سیستم آزمایشی برای دانش آموزان برای انجام آزمایش در آزمایشگاه یا بعد از مدرسه است. این سیستم برخی از مزایای مفید در آموزش و پرورش به دست آورد. کار آتی بر بهبود پایگاه داده تجربی تمرکز دارد.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

Q-Analyze Tool برای شناسایی آسیب های مخرب و سیاه چاله در شبیه سازی NS2 برای AODV

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

شبیه ساز شبکه (NS2) توسط UC Berkeley به عنوان یک شبیه ساز شبکه اینترنت پروتکل اینترنت منبع باز ساخته شده است. از TCL برای تفسیر جلویی مبتنی بر موتور عقب پایان C ++ استفاده می کند. اسکریپت مبتنی بر TCL در ایجاد سناریو شبکه استفاده شده است که یک فایل ردیابی فرمت ASCII را ضبط می کند و تمام رویدادهای در طی شبیه سازی را ضبط می کند. فایل ردیابی تولید شده تمام اطلاعات لازم را برای مطالعه و ارزیابی عملکرد شبکه از قبیل انتقال منبع بسته به مقصد، بسته شدن بسته ها، بسته شدن بسته ها و غیره ضبط می کند. اما، فایل ردیابی در نتیجه یک بخش از اطلاعات ASCII در یک فرمت فایل متنی است و برای سنجش و اندازه گیری با تکنیک های پردازش پست در حال حاضر دشوار است. فایل ردیابی ممکن است در بعضی موارد حجم عظیمی داشته باشد و آن را برای اطلاعات معنی داری آسان نیست. Q-Analyze یک ابزار تجزیه و تحلیل فایل ردیابی NS2 است که برای ساده سازی فرایند استخراج داده ها برای اندازه گیری عملکرد متریک و ارائه یک گزارش شبیه سازی ساده به درک شبکه پیشنهاد شده است. این نرم افزار اساسا یک ابزار برای استخراج NS2 فایل های ردیابی برای محیط شبیه سازی شبکه NS2 است. ابزار Q-Analyze شامل سه لایه است. لایه اول لایه داده منبع است که اطلاعات فایل ردیابی NS2 در فرمت ردیف استخراج می شود. لایه دوم لایه پردازش داده است که اطلاعات ردیف شده از فایل ردیابی منبع پردازش شده و تبدیل به قالب معنی دار می شود که در لایه سوم مصرف می شود. لایه ارائه لایه سوم است که در آن داده های معنی دار در قالب جدولی برای مطالعه عملکرد شبکه آماده می شوند. معیارهای عملکردی مختلف مانند کسری بسته تحویل، و تاخیر پایان دادن به پایان در یک گزارش کاربر پسند تولید می شود. تمام گره های مخرب و سیاه چاله در یک گزارش جداگانه نشان داده شده است که نشان می دهد رفتار آنها و چرا آنها به عنوان گره های ناسازگار گزارش شده اند. از طریق ابزار Q-Analyze کاربران می توانند مطالعه عملکرد سناریو شبکه را با استفاده از آسان به استفاده از رابط کاربری گرافیکی اجازه می دهد تا آنها را در توسعه الگوریتم در تمرکز در …

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

الگوریتم مورچه Colony مطالعه و پیاده سازی بر اساس NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

با توجه به چرخه کوچک، هزینه کم، شبیه سازی شبکه تبدیل به یک روش مهم برای تحقیق در شبکه شده است. به عنوان یک نرم افزار شبیه سازی به طور گسترده ای استفاده می شود، NS2 دارای مزایای استفاده از کد منبع باز و گسترش قوی است. الگوریتم کلونی مورچه در NS2 به دست می آید و روند پردازش پروتکل معماری و شبکه NS2 در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. برای موضوع جستجوی آرام پارامتر، قانون “سه گانه” برای آن بهینه در این مقاله پیشنهاد می شود. داده ها توسط NS2 تولید می شوند و تاثیر پارامتر (تعداد مورچه، الگوی الهام گرفته شده، عامل الهام گرفته از انتظارات و عامل تبخیر فرومون) بر الگوریتم مورد بحث قرار می گیرد و آزمایش های بسیاری را برای انتخاب ارزش مناسب برای آنها انجام می دهد. نرخ جرقه و نرخ انتقال بسته برای بررسی امکان الگوریتم در این مقاله مورد استفاده قرار می گیرد.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

پیکربندی ماژول مناسب برای شبکه های خودرویی با استفاده از شبیه ساز NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

وسیله نقلیه به وسیله نقلیه (V2V) یک وسیله ارتباطی مهم برای ایمنی و رانندگی است. بر این اساس، مطالعات V2V بر اساس استاندارد IEEE 802.11p در بسیاری از کشورها مورد بررسی قرار گرفته است. تحقیقات V2V که برای هر مطالعه از بسیاری از شبیه سازی ها و همچنین آزمون خودرو انجام می شود، برای هر مطالعه است. از جمله آنها، ما به ویژه نیاز به استفاده از NS2 است که شبیه ساز مشابه اجرای صرفه جویی در زمان واقعی و هزینه است. اگر چه NS2 به محیط ارتباطی V2V تنظیم شده است، اما NS2 به طور کامل مشخص نشده است و براساس محیط ارتباطی بیسیم محلی (WLAN) است. در مقاله، IEEE 802.11p برای ماژول های مناسب در NS2 پیشنهاد شده است.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

Rsearch توسعه در پروتکل های مسیریابی شبکه حسگر بی سیم مبتنی بر NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:57 pm

به عنوان یک منبع باز، معماری منطق شبیه سازی شبکه، NS2 به طور گسترده ای در تحقیقات شبکه بی سیم و سیمی مورد استفاده قرار گرفته است. NS2 نسبتا آسان به استفاده از زمانی که شما می دانید شبیه ساز، آن را برای کاربر برای اولین بار بسیار دشوار است، چرا که چند کتابچه راهنمای کاربر پسند وجود دارد. با وجود اینکه مستندات بسیاری از سوی توسعه دهندگان نوشته شده است که عمیقا توضیح شبیه ساز را می دهد، با عمق یک کاربر NS ماهر نوشته شده است. در همین حال، NS2 بر روی سیستم عامل لینوکس و مشکل توسعه، اجرا می شود، بسیاری از مبتدی ها نمی توانند بدانند چگونه از آن استفاده کنند. هدف از این مقاله، دادن یک کاربر جدید به برخی از ایده های اساسی در مورد نحوه کار simultor، نحوه تنظیم شبکه های شبیه سازی است. این مقاله، اصل، روش، فرآیند و ابزار NS2 را از طریق نمونه پروتکل مسیریابی شبکه حسگر بی سیم معرفی کرد.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

مشکل مجدد مرگ مجدد تعداد شماره توالی جریان در Buffer جریان SCTP از شبکه شبیه ساز شبکه و راه حل ns2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 7:01 pm

در سال های اخیر، روش های و ابزارهای ارزیابی عملکرد در جوامع مختلف تحقیقاتی به منظور ارزیابی، طراحی و کاهش مدل توسعه یافته است. از میان آن ها به عنوان ابزار ارزیابی رایگان و قدرتمند، ns2 کاربران بیشتری را جذب کرده است که بر توسعه و طراحی پروتکل های مختلف شبکه تمرکز دارند. از سوی دیگر، پروتکل انتقال کنترل جریان (SCTP) از نظر ویژگی چند جریانی پشتیبانی می کند و ترتیب داده های خارج از دستور را که در بافر جریان، بر اساس شماره توالی جریان (SSN) به عنوان یک جریان جداگانه ذخیره می شود، مرتب می کند. با این وجود، SSN دارای اندازه 16 بیتی است و گیرنده SCTP ns2 به سادگی تکه های داده ذخیره شده را به ترتیب SSN های خود بدون پیش شرط های دیگر ترتیب می دهد. با این وجود در ارتباط طولانی مدت SCTP، این ممکن است باعث ایجاد سردرگمی در مرتب سازی مجدد در بافر جریان شود، در حالی که SSN هر جریان به صفر می رسد و بافر جریان هم خالی نیست. در نهایت، این مشکل منجر به وقفه ترافیکی به دلیل سرریز کل بافر دریافتی خواهد شد و متاسفانه نتیجه ارزیابی ایده های مرتبط را تحت تاثیر قرار می دهد. در این مقاله، مسئله تغییر مجدد فاجعه بالقوه را نشان می دهد و یک راه حل ساده برای حذف این مسئله را به طور دائم معرفی می کند. امکان سنجی این راه حل در شبیه سازی های ما ثابت شده است. در این مقاله، مسئله تغییر مجدد فاجعه بالقوه را نشان می دهد و یک راه حل ساده برای حذف این مسئله را به طور دائم معرفی می کند. امکان سنجی این راه حل در شبیه سازی های ما ثابت شده است. در این مقاله، مسئله تغییر مجدد فاجعه بالقوه را نشان می دهد و یک راه حل ساده برای حذف این مسئله را به طور دائم معرفی می کند. امکان سنجی این راه حل در شبیه سازی های ما ثابت شده است.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

شبیه سازی برای تحرک شبکه بر اساس NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 7:01 pm

تحرک شبکه مبتنی بر IPv6 تلفن همراه است و ابزار شبیه سازی مناسب در این منطقه وجود دارد. NS2 یک نرم افزار محبوب برای شبیه سازی شبکه است و یک پچ به نام ldquoMobiwanardquo برای NS2 منتشر شده است تا IPv6 تلفن همراه بتواند شبیه سازی شود. بر اساس NS2 و Mobiwan، یک طرح توسعه برای شبیه سازی شبکۀ شبکه ارائه شده است. برخی از مشکلات این طرح تحلیل می شود و برخی از فن آوری های کلیدی برای این مشکلات ارائه شده است. اعتبار برنامه های افزودنی آزمایش و اثبات شده است.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

تجزیه و تحلیل تطبیقی ​​Simulators NS2 و OPNET IT Guru Academic Edition

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 7:03 pm

این مقاله تجزیه و تحلیل تطبیقی ​​شبیه سازهای شبکه NS2 و OPNET IT Guru Academic Edition را ارائه می دهد. این تجزیه و تحلیل به شبیه سازی نسخه های مختلف TCP متکی است، با تمرکز بر رفتار آنها در برابر تراکم شبکه. نتایج تجزیه و تحلیل شامل جنبه های زیر است: نصب، رابط کاربر، انیمیشن شبکه، ابزار برای تجزیه و تحلیل نتایج شبیه سازی و مقایسه سناریوهای شبیه سازی.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

تجزیه و تحلیل فایل ردیابی برای شبیه سازی پروتکل های مسیریابی ad hoc با NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 7:03 pm

بررسی پروتکل های مسیریابی ad hoc از طریق سه مرحله اساسی انجام می شود: شبیه سازی، تجزیه و تحلیل عملکرد و در نهایت تفسیر نتایج. بدون شک، NS2 به طور گسترده ای در شبیه سازی شبکه های ad hoc مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، تجزیه و تحلیل ردیابی شبیه سازی تولید اغلب نیاز به استفاده از ابزارهای نرم افزاری مختلف و زبان برنامه نویسی است. این باعث می شود که مرحله شبیه سازی پست مشکل و ناکارآمد باشد. هدف اصلی این کار ساخت یک تحلیلگر از ردیابی های شبیه سازی است که چندین معیار عملکرد را محاسبه می کند و آنها را در نمودارها و فایل های متنی ترکیب می کند.

Administrator

Site Admin
پست: 203
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

معماری پیاده سازی پروتکل IPv6 پروتکل برای نرم افزار شبیه ساز NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 7:03 pm

مدیریت تحرک محلی، یک چالش بزرگ در شبکه های بی سیم است که با هدف توسعه معماری برای انتقال سریع و کارآمد در شبکه اپراتور به منظور به حداکثر رساندن عملکرد مدیریت تحرک به طور کلی. در حال حاضر، مدیریت تحرک جهانی برای حفظ مدیریت تحرک موضعی مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که شناخته شده است [1] که یک پروتکل محلی اختصاصی برای فرآیند انتقال موثر ضروری است. نیروی کار فناوری اینترنت (IETF) IPPRO6 proxy mobile proxy proxy mobile proxy ipv6 (PMIPv6) یک پروتکل تحرک موضعی بسیار امیدوار کننده است و به لحاظ نظری متوجه شده است که استفاده از این پروتکل عملکرد بهترتری نسبت به استفاده از پروتکل انتقال جهانی (برای مثال MIPv6) برای دامنه اپراتور پسیلا دارد. با این حال PMIPv6 هنوز در اکثر شبیه ساز شبکه شناخته شده اجرا نشده است، اگر چه لازم است هر پروتکل قبل از اعمال واقعی آن شبیه سازی شود. در این مقاله، معماری پیاده سازی PMIPv6 توسعه یافته است که بر مبنای روش متد شی گرا است، به طوری که می توان آن را برای پیاده سازی در هر پلت فرم خاص استفاده کرد. معماری پیشنهادی برای پیاده سازی PMIPv6 در Network Simulator 2 (NS2) استفاده شد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =