نحوه نصب CloudSim در اوبونتو (در 3 مرحله آسان)

بدون ديدگاه
نحوه نصب CloudSim در اوبونتو (در 3 مرحله آسان)

محتویات این DIY در Ubuntu 12.04 LTS x64 با CloudSim 3.0.3 بتا و JDK8u11 x64 آزمایش شده است. تا زمانی که از نسخه جاوا 1.5 یا جدیدتر استفاده می کنید باید به طور مشابه در سایر دزدگیرهای اوبونتو و برای نسخه های مختلف JDK نیز کار کند. متن نشان داده شده در RED در DIY مقادیری را نشان می دهد که بسته به نسخه JDK و مکان های شما متفاوت خواهد بود.

CloudSim چارچوبی برای مدل سازی و شبیه سازی زیرساخت ها و خدمات محاسبات ابری است. در این DIY خواهیم دید که چگونه CloudSim را در ویندوز به راحتی و به راحتی نصب کنید. توضیحات دقیق تر ، API ها و مقالات تحقیقاتی مربوط به

CloudSim را می توان در اینجا یافت . اجازه دهید ما شروع.
مرحله 1: تنظیم پیش نیازهای

1.اول از همه ما باید CloudSim و آخرین نسخه از ابزار توسعه جاوا (JDK) را بارگیری کنیم. CloudSim را می توان در اینجایافت .

2. CloudSim نیاز به نصب جاوا دارد. بنابراین ، یک ترمینال را باز کنید و موارد زیر را اجرا کنید

1 sudo add-apt-repository ppa: webupd8team / جاوا
2 sudo apt-get update && sudo apt-get install oracle-java8-installer

بارگیری و نصب آن کمی طول خواهد کشید تا بنشینید و صبر کنید. پس از اتمام کار ، باید JAVA_HOME را به محیط اوبونتو اضافه کنیم. موارد زیر را در یک ترمینال اجرا کنید تا پرونده / etc / Environment باز شود.

1 sudo gedit / etc. / محیط

اکنون ، در انتهای پرونده موارد زیر را اضافه کرده و آن را ذخیره کنید:

JAVA_HOME = “/ usr / lib / jvm / java-8-oracle”

3. اکنون وقت آن است که CloudSim را نصب کنید. بسته های ‘CloudSim-3.0.3.tar.gz’ یا ‘CloudSim-3.0.3.zip’ بارگیری شده را باز کنید (بگذارید نام پوشه باز نشده “Cloudim-3.0.3” باشد). همانطور که می بینید هیچ پرونده makefile یا نصب در داخل پوشه وجود ندارد ، بنابراین نیازی به تهیه آن نیست. بعداً اگر می خواهید CloudSim را حذف کنید ، کل فهرست “cloud”-3.0.3 را حذف کنید.

مرحله 2: تنظیم محیط

اکنون قسمت مهم فرا می رسد ، مهمترین قسمت تنظیم CloudSim تنظیم مسیرهای کلاس ها و پرونده های مختلف به صورت صحیح است و یا قادر نخواهید بود برنامه های خود را به صورت کارآمد اجرا کنید.

ما باید متغیر “CLASSPATH” را تنظیم کنیم که شامل محل فایل های کلاس باشد و هنگام اجرای برنامه توسط CloudSim استفاده خواهد شد. بنابراین ما باید دو مکان متوالی را تنظیم کنیم یکی اول مکان gridsim.jar فایل موجود در CloudSim است و بطور انحصاری توسط برنامه های CloudSim استفاده می شود و دوم مکان مکانی که برنامه های خود را ذخیره کرده ایم.

ما CLASSPATH را در پرونده .bashrc کاربر فعلی تنظیم می کنیم بنابراین یک ترمینال را باز کرده و موارد زیر را اجرا کنید

1 sudo gedit / home / dhyan /.bashrc

گذرواژه را تهیه کرده و در انتهای پرونده باز شده خطوط زیر را اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

CLASSPATH = “.: / home / dhyan / Desktop /clordsim-3.0.3/jars/*:
/ home / dhyan / Desktop /cloudsim-3.0.3/examples”
صادرات CLASSPATH

حال باید فایل .bashrc را بار دیگر بارگذاری کنیم ، بنابراین تمام پایانه های باز شده (در صورت وجود) را ببندید و موارد زیر را اجرا کنید

1 منبع / .bashrc

مرحله 3: تست تنظیم (کامپایل و اجرای یک برنامه CloudSim)

در آخر اکنون می توانیم آزمایش کنیم که آیا نصب ما موفقیت آمیز است یا خیر. CloudSim شامل برخی از برنامه های نمونه آزمون در پوشه “CloudSim \ مثال \ gridsim” است که می توانیم از آنها برای آزمایش راه اندازی استفاده کنیم.

1. تدوین برنامه CloudSim: اگر این DIY را دنبال کرده اید ، تدوین برنامه CloudSim کاملاً ساده است. نحو اصلی برای گردآوری دقیقاً مشابه برنامه های جاوا یعنیJavac filename.javaیاjavac file_location / filename.java است. اجازه دهید ما کامپایل Example2.java موجود در «CloudSim / نمونه / gridsim / example02 / ‘پوشه. اکنون دستور زیر را در سریع دستور جدید اجرا خواهیم کرد

1 javac / home / dhyan / Desktop /clordsim-3.0.3/examples/org/cloudbus/cloudsim/examples/CloudSimExample1.java

2. اجرای برنامه کامپایل شده: نحو اجرای یک برنامه کامپایل شده CloudSim شبیه برنامه اجرای برنامه در Java یا نام فایل جاوا است . در مورد ما باید تایپ کنیم (تصویر 1 را ببینید)

1 java org.cloudbus.clordsim.examples.CloudSimExample1

یا اگر می خواهید خروجی برنامه خود را در یک پرونده ذخیره کنید می توانید از موارد زیر استفاده کنید

1 java org.cloudbus.clordsim.examples.CloudSimExample1> output.txt

توجه: نمونه های ذکر شده در CloudSim از مفهوم بسته ها استفاده می کند از این رو توصیه می شود برای درک بهتر دستورات گفته شده ، از اصول اولیه بسته ها در جاوا استفاده کنید.

تصویر 1. تست راه اندازی.

برخی از نکات مهم

  • تنظیم CLASSPATH به طور صحیح بسیار مهم است ، در صورت اشتباه می توانید یک کلاس را که خطایی پیدا نکردید دریافت کنید و اگر می خواهید مسیر را به صورت خارجی تهیه کنید در حالی که با استفاده از -cpیا -classpath کامپایل یا اجرا می کنید. بنابراین به دلایلی ممکن است کار نکند و شما همچنان همان اشتباهات را دریافت می کنید.
  • اگر بعداً تصمیم گرفتید فایل های شیشه ای CLoudSim یا محل برنامه های خود را به ترتیب و به همین ترتیب ، به مکان های دیگر منتقل کنید ، مقادیر CLASSPATH 2 و 3 را تغییر دهید.
  • همچنین می توانید از CloudSim با Eclipse IDE استفاده کنید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر لطفاً به readme.txt و مثال .txt ارائه شده با CloudSim مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 18 =