نرم افزار شبیه سازی ed

بدون ديدگاه
نرم افزار ED یا Enterprise Dynamics از نرم افزارهای معروف شبیه سازی است در این پست به آموزش این نرم افزار به صورت کامل و پروژه محور پرداخته می شود.
آموزش عملی شبیه سازی گسسته پیشامد با نرم افزار Enterprise Dynamics به صورت گام به گام و به زبان فارسی
در این آموزش نحوه مدل سازی سیستم ها به کمک نرم افزار شبیه سازی (Enterprise Dynamics (ED ارائه می شود. همچنین مثال های کاربردی و متنوع از سیستم های تولیدی و …
 آموزش نرم افزار شبیه سازی ED یکی از پر کابردترین نرم افزارهای شبیه سازی می باشد که عملكرد اجرايي يک سيستم را پيش از بوجود آمدن آن ارزيابي …

شبیه سازی چیست؟

شبیه سازی به مجموعه ای از روش ها، برای تقلید رفتار یک سییستم واقعی با کمک کامپیوترمی باشد که هدف آن تحلیل و بررسی عملکرد سیستم تحت مطالعه و ایجاد بهبود در آن و یا انجام پیش بینی است. این روش یکی از تکنیک های مفید برای غلبه بر عدم قطعیت های برنامه ریزی و نیز بهبود مستمر فعالیت های اصلی هر سازمان می باشد. شبیه سازی علم و هنر ساختن نمایشی از یک فرایند به منظور ارزیابی و آزمایش راهبردها یا به تعبیر دیگر روشی برای آگاهی از نتایج ایده های پیشنهادی قبل از اجرای آنها می باشد.

یکی از نرم افزارهای مورد استفاده برای شبیه سازی سیستم ها و مدل ها، نرم افزار Enterprise Dynamics یا ED می باشد. این نرم افزار کامل ترین و پرسرعت ترین نرم افزار گسسته پیشامد است که محیط و ابزارهای طراحی شده در آن، مدت زمان لازم برای ساخت مدل های شبیه سازی گسسته و پیچیده را نسبت به رقبای خود تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

در ادامه لینک دانلود مجموعه آموزش نرم افزار ED به رایگان قرار داده شده است. در این فایل دو آموزش ویژه از نرم افزار شبیه سازی ED قرار داده شده است. فرمت فایل های این آموزش PDF می باشد. نرم افزار ED اكنون یكی از پركاربردترین نرم افزارهای به كار رفته در زمینه مدل سازی و شبیه سازی مسائل مختلف به شمار می رود. برنامه ریزی سیستم های تولیدی، سیستم های جریان مواد و زنجیره تأمین، بالانس خط، برنامه ریزی منابع انسانی، سیستم های حمل و نقل، سیستم های نت و … از جمله كاربردهای این نرم افزار پرطرفدار می باشند.

هدف از شبیه سازی

  • شناختن عملکرد سیستم فعلی.
  • توسعه‌ی سناریوها یا استراتژی‌های مختلف و طراحی آزمایش‌های گوناگون برای بهبود عملکرد سیستم.
  • اجرای سناریوها و ایجاد تغییرات متعدد در آن‌ها در فضای مجازی، بدون نیاز به پیاده‌سازی آن‌ها در دنیای واقعی.
  • جلوگیری از هزینه‌های سنگین ناشی از اعمال تصمیماتی که بر مبنای سعی و خطا گرفته می‌شوند.

نرم افزار ED چیست؟

نرم افزار ED (Enterprise Dynamics) نرم افزاری قدرتمند در زمینه شبیه سازی فزایندهای گسسته پیشامد به شمار می رود كه توسط شركت INCONTROL هلندی برای اولین بار در سال 2003 عرضه شده است. ED نرم افزاری شئ گرا برای مدل سازی، شبیه سازی، تجسم و كنترل پروسه های پویاست. نرم افزار ED بر خلاف نرم افزارهایی همانند Arena که فرایندگرا هستند، یک شبیه سازی شئ گرا می باشد که با روش رخداد محور ترکیب شده است کاربر می تواند شئ های موردنیاز برای شبیه سازی را از میان اشیا استاندارد موجود که اتم نامیده می شوند، انتخاب کند و با توجه به ویژگی های سیستم واقعی، تنظیمات اتم را تعیین کند. نرم افزار ED در تمام مسایل حوزه های جابجایی مواد، حمل و نقل و فرایند تولید به خوبی پاسخگو می باشد. اتم های حاضر در این بسته دارای قابلیت پوشش تمام فرایندهای ذکر شده بوده و به دلیل انعطاف پذیری موجود در عملکرد آنها با توجه به نیاز مدل ساز، این قابلیت به حداکثر خود رسیده است. اتم های ED به نحوی طراحی شده اند تا سیستم ها و طرح های شکل گرفته در ذهن را به راحتی هر چه تمام تر و با جزییات مورد نیاز در نرم افزار پیاده سازی شوند. همچنین با بهره گیری از قوانینی باعث می شود تا مدل را هر بیشتر به دنیای واقعی نزدیکتر ساخته و این امر را تسهیل می کند. این بسته نرم افزاری با بهره گیری از پردازنده های تصاویر سه بعدی این امکان را به کاربر می دهید تا مدل ساخته شده را در شرایط سه بعدی و همانند واقعیت بررسی کند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =