پیاده سازی شبکه حسگر بدن WBAN

بدون ديدگاه

شبیه سازی کامپیوتری و پیاده سازی شبکه حسگر بدن WBAN

ارزیابی لایه PHY و MAC در WBAN با استفاده از Castalia: پارامترهای Layer Layer WBAN در Castalia
پیشرفت در شبکه ارتباطات بی سیم و استفاده از تجهیزات مینیاتوری باعث شده است محققان شبکه های بی سیم بدن (WBANs) را توسعه دهند. این شبکه شامل چندین سنسور متصل به بدن و خارج از بدن است و برخی از آنها در داخل بافت های بدن انسان قرار می گیرند. این مناظر بی سیم یک شبکه و طیف وسیعی از سنسورها، برنامه های مدرن، عملی و نوآورانه ای را برای بهبود مراقبت های بهداشتی و کیفیت زندگی فراهم می کند. سنسورهای سنسور در اندازه گیری ضربان قلب، دما و رطوبت و همچنين مستند سازی الکتروکاردیوگرام طولانی مدت در بدن انسان مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های ارتباطی قابل حمل و قابل حمل که در WBAN درگیر هستند، نیاز به داشتن فاکتور فرم کوچک، مصرف کم مصرف و سرعت داده های مقیاس پذیر از Kbps به Mbps دارند. کم هزینه، پیاده سازی سخت افزار ساده و قدرت پردازش کم نیز الزامات کلیدی برای گره های حسگر در یک WBAN است. بنابراین، برنامه زمان واقعی است و ارزیابی پارامتر شبکه برای کار کارآمد است. بنابراین طرح پیشنهادی ایده ی کوتاهی از پارامترهای لایه ی پایین در WBAN را با استفاده از شبیه سازی های خاص در Castalia ارائه می دهد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

طراحی لایه فیزیکی باریک برای سیستم WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:30 pm

این مقاله پیشنهاد طراحی شبیه ساز PHY برای سیستم WBAN را در IEEE 802.15.6 ارائه می دهد. اخیرا سیستم WBAN محبوب ترین سیستم ارتباط بی سیم است. بر اساس الزامات فنی گروه WBAN، بسیاری از شرکت ها و موسسات تحقیقاتی معماری لایه های فیزیکی را برای ارائه فن آوری های اساسی برای سیستم های ارتباطی WBAN پیشنهاد کرده اند. از آنجا که سناریوهای مختلف خدمات برای برنامه های درون بدن و یا درون بدن وجود دارد، پیشنهادات لایه فیزیکی شامل UWB و همچنین تکنیک های باند باند هستند. شبیه ساز WBAN PHY (در این مقاله) نقطه ثابت طراحی شده است که ساختار PPDU و روش مدولاسیون در WBAN TG6 مشخص شده است. در مورد WBAN PHY روش مدولاسیون توسط باند فرکانس و سرعت داده تغییر می کند. پس از اجرای شبیه ساز، ما قصد داریم WBAN را برای اجرای سخت افزار طراحی کنیم. ما قصد داریم معماری یک تراشه که حالت ترکیبی PSK و FSK را در Baseband برای WBAN دارد، اجرا شود. شبیه ساز WBAN با استفاده از MATLAB طراحی شده است.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

I-WBAN: فعال کردن بازیابی اطلاعات محور در WBAN ناهمگن

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:30 pm

بازیابی اطلاعات قابل اطمینان در شبکه های بی سیم بدن (WBAN) در نظارت بر بیمار و دیگر خدمات پزشکی بسیار مهم است. محدودیت عرضه انرژی و تحرک سنسورهای بدن، مشکلات انتقال داده کارآمد را تشدید می کند. در این مقاله، بازیابی اطلاعات محور در WBAN (به نام I-WBAN) برای بهبود قابلیت اطمینان و کارآیی پیشنهاد شده است که توسط (i) اتخاذ تحویل مبتنی بر نام به جای آدرس مبتنی بر یک؛ (ii) از محتویات ذخیره سازی تکراری به جای سنسورهای خالی استفاده کنید؛ (iii) استفاده از انتقال داده ها بر اساس گیرنده به جای یک فرستنده محور. نتایج شبیه سازی نشان داد که I-WBAN بهبود قابل ملاحظه ای در رابطه با نسبت خسارت بسته ها، تاخیر انتقال و مصرف انرژی با توجه به رویکرد سنتی مانند 6LoWPAN به دست آورد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

تشکیل گروه های مجازی در WBAN برای نظارت بر مراقبت های بهداشتی

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:30 pm

شبکه های بی سیم بدن (WBAN) فرصتی عالی برای نظارت بر مراقبت های بهداشتی فراهم می کند. نیاز به نظارت بر بیمار کارآمد WBAN که در آن استخراج اطلاعات انجام می شود، برای بسیاری از افراد مانند پزشکان و پرستاران برای تحلیل وضعیت بیمار ارسال می شود. در این مقاله چالش های مشخصی برای انتقال کارآمد داده ها با ارائه توپولوژی که اجازه می دهد گروه های مجازی بین دستگاه ها (گره های حسگر و دستگاه های تلفن همراه) بیماران، پرستاران و پزشکان برای انجام تجزیه و تحلیل از راه دور از داده های WBAN تشکیل شده است. تشکیل گروه توسط به موقع به روز رسانی داده های بیمار برای حیاتی مانند دمای، ECG، EEG، ضربان قلب و بسیاری دیگر انجام می شود. داده های WBAN جمع آوری شده توسط اعضای گروه مجازی از طریق یک شبکه حسگر محیطی تحت پوشش قرار می گیرند. این گروه مجازی با استفاده از پروتکل های شبکه، داده ها را برای یک مقدار مشخصی از زمان ارسال و دریافت می کند. با انجام این کار، افراد پزشكی برای مراقبت از بیماران بحرانی آسان تر می توانند در صورت كمك به موقع، بلافاصله به آنها كمك كنند تا مانع از از دست دادن زندگی به علت تاخیر در انتقال شوند. رویکرد پیشنهادی از طریق یک سری شبیه سازی با استفاده از شبیه ساز شبکه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

آمادگی جرم و جنایت برای سیستم بیسیم بدن منطقه (WBAN)

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:31 pm

شبکه بیسیم شبکه بیسیم (WBAN) یک شبکه بی سیم است که با استفاده از سنسور بیسیم می توان آن را به بدن انسان متصل کرد یا آن را وارد کرد. از آنجا که WBAN برای وسایل پزشکی طراحی شده است، سیستم باید برای طیف گسترده ای از کاربر نهایی با گروه های مختلف حرفه ای طراحی شود. این به سیستم WBAN باید باز، دقیق و کارآمد باشد. همانطور که از تجربه قبلی ما، هر سیستم باز آسیبپذیر است، مانند هر سیستم دیگر موجود موجود بیسیم، مانند شبکه بیسیم محلی (WLAN). با این حال، در حال حاضر بحث های زیادی در مورد آسیب پذیری های امنیتی WBAN و تهدیدات امنیتی وجود نداشت و در صورت وجود هر گونه مشکلی، از طریق داده های نظری، مفهوم و شبیه سازی مورد بحث قرار گرفت. در این صفحه،

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

مدل سازی سیگنال BC-GPPM برای ارتباط WBAN بر اساس IEEE 802.15.6

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:31 pm

در این مقاله، مدل سازی سیگنال مدولاسیون موقعیت پالس گروه (BC-GPPM) برای شبکه بی سیم بدن (WBAN) پیشنهاد می شود. BC-GPPM یکی از روشهای مدولاسیون برای برنامه WBAN است که نیازهای فنی مانند مقیاس پذیری نرخ داده، پیچیدگی کم و قدرت کم را دارد. این مقاله مفهوم استاندارد غیر انسجام WBAN مربوط به BC-GPPM را توصیف می کند و پیشنهاد می کند که سیگنال مدل BC-GPPM مشتق شده از مدولاسیون موقعیت پالس معمولی (PPM) را ارائه دهد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

یک میان افزار مبتنی بر SOA برای WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:31 pm

پیشرفت در شبکه بیسیم بدن (WBAN) به طیف وسیعی از برنامه های پزشکی اجازه می دهد که کیفیت مراقبت های بهداشتی را به طور قابل توجهی بهبود بخشد. قرار دادن تعدادی از سنسورهای کوچک بی سیم، بر روی بدن انسان یک شبکه شبکه بی سیم ایجاد می کند که می تواند علائم حیاتی مختلف را نظارت کند، بازخوردی را برای کاربر و پرسنل پزشکی ارائه می دهد، چیزی که قول می دهد انقلاب نظارت بر سلامت را تحریم کند. با این وجود پتانسیل استفاده از یک شبکه محدوده بدن با چند سنسور برای نظارت بر عملکرد حیاتی بدن انسان تنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد اگر ما به راحتی استفاده و سهولت پیکربندی دست یابد. در این مقاله، ما یک میان افزار طراحی سرویس گرا برای میان افزار WBAN پیشنهاد می کنیم. در معماری پیشنهادی سنسورها توسط یک گره دروازه هماهنگ می شوند. که به نوبه خود، داده ها را به یک واحد مرکزی از راه دور ارسال می کند و اطلاعات کنترل کننده WBAN و پرس و جو از این واحد مرکزی را دریافت می کند. از سوی دیگر، واحد مرکزی مسئول ذخیره اطلاعات سنسورها، بازنشانی سنسورها و مشتریان مدیریت منابع، شناسایی هشدارها و ارسال اطلاعات بیمار به پرسنل پزشکی خواهد بود. کاربر هدف بیمارانی است که نیاز به نظارت منظم دارند. بیمار معمولا در یک واحد مراقبت یا اقامت برای افراد مسن اقامت دارد. WBAN در این مورد باید راحتی بیمار را افزایش داده و مانیتورهای دوره ای را که امکان نظارت از راه دور را فراهم می کند، کاهش دهد. ما بر این باوریم که استفاده از خدمات وب و استاندارد سازی پیام های مبادله شده، یک راه حل بالقوه برای قابلیت همکاری و سهولت استفاده و تنظیمات است. این یک استخر بزرگتر از توسعه دهندگان نرم افزار را جذب می کند که منجر به برنامه های نوآورانه ای می شود.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

برنامه ریزی بهبود یافته برای پروتکل MAC در محیط نظارت مبتنی بر WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:31 pm

به تازگی، محدوده کاربرد WBAN به تدریج به علت تکنیک های پیشرفته ارتباطات بی سیم و محیط های فعال در همه جا گسترش یافته است. WBAN محیط شبکه ای است که در آن انواع مختلفی از سیگنال های پزشکی یا غیر پزشکی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم در داخل بدن و خارج از بدن ایجاد می شوند اندازه گیری می شوند و برای انتقال به دستگاه های مختلف تلفن همراه در نزدیکی آنها پردازش می شوند. پروتکل MAC پیشنهاد شده در این مقاله در قالب تکنیک مبتنی بر TDMA در محیط CSMA / CA است. طرح پیشنهادی حداکثر محدودیت تاخیر برای هر نوع بسته داده را به منظور برخورد با بسته های تاخیر به دلیل برخورد از انتقال دو یا چند بسته در یک زمان اعمال می کند. ما تاخیر بسته را با برنامه انتخابی تصادفی با توجه به تنوع ترافیک داده ارائه شده مقایسه می کنیم.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

تکنیک های اصلاح برای IEEE 802.15.6 فرستنده های IR-UWB DBPSK WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:31 pm

در این مقاله، گیرنده های مختلفی از DBPSK (Differential binary phase-shifting) برای IEEE 802.15.6 IR-UWB (Broadband Radio Ultra Wide Band) WBAN (شبکه های بی سیم بدن منطقه) برای QoS بالا پیشنهاد شده است (کیفیت سرویس ) و برای برنامه های کاربردی پزشکی اولویت بالا. تکنیک های Demodulation پیشنهادی DBPSK تحت مدل های مختلف کانال WBAN (CM3 و CM4) برای میزان خطای بیت / خطای بسته بندی (BER / PER) مورد ارزیابی قرار می گیرند. علاوه بر این، عملکرد BER / PER از فرستنده های کامل IR-UWB DBPSK WBAN با استفاده از تکنیک های تخلیه پیشنهاد شده نیز ارائه شده است. نتایج شبیه سازی BER / PER نشان می دهد که تکنیک های تخریب پذیری پیشنهادی با الزامات BER / PER مشخص شده از تعاریف PHY (Physical) لایه IEEE 802.15.6 مطابقت دارند. نتایج شبیه سازی به وضوح نشان می دهد که تکنیک پیشنهادی EDD (Demodulation Based Detection Based Remodeling) دارای عملکرد برتر BER / PER در مقایسه با سایر مدل های Demodulation مبتنی بر Detection Corelator و Demodulation Based Detection Based WDD است. این به نوبه خود منجر به کاهش پیچیدگی سخت افزار از نقطه نظر پیاده سازی می شود.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

یک مدل کارایی برای رویکردهای تأیید اعتبار در WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:32 pm

اسکن WBAN نقش حیاتی در تشخیص پزشکی و درمان پیشگیرانه پزشکی تا سطح بعدی بازی می کند. تا کنون بسیاری از سنسورهای مینیاتوری مستقل برای نظارت و ثبت قرائت های حیاتی بیمار استفاده می شوند. این سنسورهای مینیاتوری نیز می توانند بر روی بدن انسان نصب شوند تا WBAN را تشکیل دهند تا بتوانند خواندن گروه ها را جذب کنند و اطلاعات جامعتری را برای متخصصین پزشکی برای تصمیم گیری در مورد آنها ایجاد کنند. با این حال، مسئله امنیت در WBAN نیاز به گسترده شدن دارد، بیشتر وقتی WBAN در حال تبدیل شدن به محبوبیت بیشتر است. امنیت جامع در WBAN پیروی از روشهای بیرونی همان است که در شبکه های دیگر دنبال می شود. روش های درونی شامل یک گام بسیار حیاتی از ایجاد کلیدی و مبادله کلیدی است. احراز هویت کلی در WBAN به این بستگی دارد. این مقاله تلاش می کند اطلاعات بیشتری در مورد روش های کنونی و پیشنهادی موجود در ادبیات مختلف ارائه دهد. مقاله بر پایه نگرانی های اساسی تمرکز دارد و بر اساس این مدل کارایی برای مقایسه مدل های مختلف تأیید اعتبار در شبکه های بی سیم، بیشتر در WBAN ارائه شده است. علاوه بر این، تلاش می کند تا برخی از ادبیات مرتبط و در دسترس بر روی مدل بهره وری را به منظور نشان دادن مناطق شکاف هایی که تا کنون بی نظیر در اختیار دارند، نشان دهد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

بررسی پروتکل انتقال داده های با کارایی و قابل اطمینان (EERDT) برای WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:32 pm

در این کار، ما یک پروتکل مسیریابی قابل اعتماد، قدرت کارآمد و با توان بالا ارائه دادیم که به نام انتقال انرژی (EERDT) انرژی و کارآمد برای WBAN پیشنهاد شده است. ما مسیریابی سلسله مراتبی را برای به حداقل رساندن مصرف انرژی و مسیریابی تک-هاپ برای انتقال اطلاعات بحرانی به طور مستقیم به ایستگاه پایه استفاده کردیم. پروتکل ATTEMPT به اختصار به عنوان پروتکل Multi-hop Thermal-aware Energy-efficient کارآیی Adaptive Based on Threshold در مقایسه با روش پیشنهادی EERDT مورد استفاده قرار می گیرد. در پروتکل ATTEMPT، تک-هاپ و همچنین ارتباطات چندتایی استفاده می شود. ارتباط مستقیم با ایستگاه پایه برای ارسال داده های بحرانی استفاده می شود و مسیریابی چندمتغیره برای انتقال اطلاعات معمول استفاده می شود. نتایج شبیه سازی نشان داد که پروتکل EERDT ثبات شبکه را بهبود می بخشد که به نوبه خود باعث افزایش تحویل بسته به ایستگاه پایه می شود که منافع عمده ای برای نظارت بر بیمار و همچنین در برنامه های دیگر است. نتایج شبیه سازی نشان داد که EERDT بیشتر انرژی کارآمد و قابل اعتماد از ATTEMPT است.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

خصوصیات کانال WBAN مبتنی بر سناریو در مکان های مختلف در محیط داخلی

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:33 pm

خواص بسیار خاصی از کانال پخش لینک های مختلف رادیویی مورد استفاده در ارتباطات WBAN به طور گسترده ای برای حدود پانزده سال مورد مطالعه قرار گرفته است. اولین مدل های منتشر شده بر اساس روش “کلاسیک” در مدل سازی کانال، با توجه به فاصله بین آنتن به عنوان پارامتر غالب [1] – [4]. این رویکرد هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال برای مدل سازی کانال WBAN در محدوده موج میلیمتری (در 60 گیگاهرتز) [5]، به ویژه به این دلیل که در این طیف فرکانس افت ولتاژ بسیار زیاد است، سیگنال به سرعت با فاصله (بیش از فقط چند سانتی متر تا چند ده سانتی متر). این رویکرد مزیت نزدیکی با فیزیک و فضیلت “مفصل” آن است. در نتیجه برای نزدیکی آن به مکانیسم های انتشار، مثلا: انتشار در امتداد بدن، با هر امواج سطحی (به عنوان مثال امواج نورتون در امتداد تنه، عمودی) یا امواج خزنده (یعنی پراش در اطراف بدن، معمولا به صورت افقی)، انتشار در فضای آزاد با بازتاب یا از قسمتهای بدن (به عنوان مثال سلاح) و یا از محیط اطراف (زمین، دیوارها و غیره) )، اما هیچ گونه انتشار از طریق بدن (برای ارتباطات درون و بیرونی بدن)، امواج انشعاب به شدت کاهش می یابد. با این حال، امروزه به طور گسترده ای شناخته شده است که رویکردهای مبتنی بر سناریو، با توجه به کاربردهای مربوط به ارتباطات مختلف رادیویی، بیشتر مرتبط هستند، عموما دقیق تر، ساده تر از استفاده و سازگاری بیشتر با نیازهای عملی مانند ارزیابی عملکرد سیستم هستند. و یا از محیط اطراف (زمین، دیوارها و غیره)، اما هیچ گونه انتشار از طریق بدن (برای ارتباطات درون و بیرونی)، امواج انشعاب به شدت کاهش می یابد. با این حال، امروزه به طور گسترده ای شناخته شده است که رویکردهای مبتنی بر سناریو، با توجه به کاربردهای مربوط به ارتباطات مختلف رادیویی، بیشتر مرتبط هستند، عموما دقیق تر، ساده تر از استفاده و سازگاری بیشتر با نیازهای عملی مانند ارزیابی عملکرد سیستم هستند. و یا از محیط اطراف (زمین، دیوارها و غیره)، اما هیچ گونه انتشار از طریق بدن (برای ارتباطات درون و بیرونی)، امواج انشعاب به شدت کاهش می یابد. با این حال، امروزه به طور گسترده ای شناخته شده است که رویکردهای مبتنی بر سناریو، با توجه به کاربردهای مربوط به ارتباطات مختلف رادیویی، بیشتر مرتبط هستند، عموما دقیق تر، ساده تر از استفاده و سازگاری بیشتر با نیازهای عملی مانند ارزیابی عملکرد سیستم هستند.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

طراحی آنتن پاتچ به شکل کپسول پارچه ای برای برنامه های WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:33 pm

در این مقاله طراحی آنتن پاتچ به شکل کپسول بر روی بستر پارچه برای برنامه های WBAN در باند ISM 2.45GHz ارائه شده است. آنتن از Fabric Taffeta Polyester Copper به عنوان یک بستر رسانایی برای لایه های زمین و رادیاتور استفاده می کند و از جنس دی الکتریک استفاده می کند. به طور معمول یک آنتن مستطیلی مستطیلی دارای پهنای باند باریک است. در این مقاله، طراحی جدید با ترکیب یک شکل مستطیلی با شکل نیم دایره ای در هر دو طرف، پیشنهاد می شود که آنتن آن به شکل کپسول نامیده می شود. هدف دیگر این تحقیق، طراحی یک آنتن است که می تواند به طور مستقیم بر روی یک پارچه برای یک حسگر کوچک WBAN نصب شود. پارامترهای مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل به فرکانس رزونانس متکی هستند. فرکانس عمل می تواند بر اساس ضرایب انعکاس تجزیه و تحلیل شود؛ از نتایج شبیه سازی بدست آمده است. نمونه های آنتن ساخته شده اند و اندازه گیری شده اند. پهنای باند امپدانس آنتن نمونه در 10dB با مقدار 11.95٪ در مقایسه با 7.34٪ از شبیه سازی، مرکز 2.45GHz. دریافت شد که افزایش آنتن از شبیه سازی و اندازه گیری به ترتیب 5.63dB و 3.53dB بود. در نهایت، الگوی تابش آنتن کپسول با نتایج اندازه گیری تأیید شد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

تعویض کانال آگاهانه برای استفاده در WBAN با رابط کاربری سنسور انسانی

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:33 pm

یک شبکه بیسیم بدن (WBAN) شامل سنسورهای پزشکی مختلفی است که از یک محیط بی سیم متصل به یک هماهنگ کننده بر روی بدن است. سنسورها برای نظارت مداوم پارامترهای فیزیولوژیکی بر بدن انسان قرار می گیرند. اطلاعات شناخته شده توسط گره ها به هماهنگ کننده بر روی بدن منتقل می شود. پس از دریافت این اطلاعات از گره های حسگر، هماهنگ کننده را برای تجزیه و تحلیل داده ها ارسال می کند. هر دستگاه بی سیم مبتنی بر فرکانس رادیویی از دخالت به علت وجود سایر دستگاه های بی سیم که در همان باند فرکانسی بدون مجوز فعالیت دارند رنج می برد. در این مقاله، ما در مورد مشکل تداخل در زمانی که WBAN های متعدد در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند، رسیدگی می کنیم. در چنین سناریویی، WBAN وجود سایر WBAN های تداخل را براساس نسبت سیگنال به دخالت (SIR) حس می کند. ما الگوریتم سوئیچینگ کانال آگاه (InterACS) را برای WBAN ها پیشنهاد می کنیم، به طوری که ارتباط بدون درز با حسگر های آنها بدون دخالت در میان آنها وجود دارد. ما راه حل پیشنهادی را با استفاده از شبیه ساز شبکه NS-3 شبیه سازی کردیم و مشاهده کردیم که با استفاده از طرح راه حل پیشنهادی، کاهش تعداد تداخل ها کاهش می یابد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

سیستم چندرسانه ای WBAN برای سیستم های IoT Healthcare

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:34 pm

انتظار می رود که برنامه های کاربردی اینترنت (IoT) برای خدمات پزشکی یکی از قابل توجه ترین راه حل ها برای مراقبت از جمعیت پیرامون است که در رشد سریع است. IoT شامل ارتباطات و سنسورها برای رسیدن به هدف است. در انواع شبکه های مختلف، شبکه منطقه ای بی سیم (WBAN) یک وسیله ارتباطی بسیار مناسب برای دستگاه های پزشکی IoT است. تحقیقات زیادی در مورد WBAN و شبکه های حسگر وجود دارد که عمدتا بر بهره وری انرژی تمرکز دارند. با این حال، در این مقاله ما مسائل عملی بیشتری را برای اجرای WBAN به خدمات بهداشتی در نظر می گیریم. بنابراین، ما یک طرح ساخت و ساز چندبعدی WBAN را پیشنهاد می کنیم که شامل 4 عملیات، تنظیم توپولوژی خوشه ای، پشتیبانی تحرک و افزایش بهره وری انتقال است. به عنوان یک مزیت کمکی طرح پیشنهادی با کاهش تعداد پیام های کنترل کامل، یک ویژگی کارآمد انرژی به دست می آورد. شبیه سازی گسترده نشان می دهد که طرح پیشنهادی به طور قابل توجهی عملکرد WBAN را بهبود می بخشد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

ابعاد تعداد WBAN ها برای ساختار شبکه نوع خوشه ای

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:34 pm

در این مقاله، WBAN ها (شبکه های بیرونی شبکه های بدن) روش اندازه گیری عددی برای ساختار شبکه خوشه ای را پیشنهاد می کنند. WBAN ها در این ساختار، همراه با گره های سینک، در انتهای شبکه قرار می گیرند. یک طرح دسترسی فراهم شده است به طوری که گره های سینک که به طور موقت بسته های داده WBAN را ذخیره می کنند، این بسته ها را به گره های جمع کننده انتقال می دهند. گره های گردآورنده یک خوشه را تشکیل می دهند و با یکدیگر همکاری می کنند تا بسته های داده را به گره هماهنگ ارسال کنند که به طور مستقیم به بیمارستان به طور مستقیم یا از طریق اینترنت دسترسی به بیمارستان دارد. تمام لینک های انتقال مورد استفاده در این ساختار بی سیم از ظرفیت نسبتا کم هستند. علاوه بر این، از آنجا که اطلاعات پزشکی هستند، نیاز به چنین اطلاعاتی برای رسیدن به بیمارستان در اسرع وقت وجود دارد. برای محاسبه تعداد WBAN ها، روش اندازه گیری پیشنهادی، به عنوان معیار اصلی، محدودیت کل تأخیر در شبکه را مورد استفاده قرار می دهد. نتایج نشان می دهد که ظرفیت اتصال و کل تأخیر شبکه برای اندازه گیری تعداد WBAN ها ضروری است.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

مقایسه عملکرد پروتکل های مختلف مسیریابی در WSN و WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:34 pm

WBAN نسخه محدودی از WSN است. منطقه تحت پوشش شبکه اصلی در WBAN در مقایسه با WSN محدود است. پروتکل های مختلف مسیریابی قابل اجرا در WSN باید عملکرد بهینه در WBAN داشته باشند. این مقاله عملکرد پروتکل های مختلف مسیریابی شبکه بی سیم در WBAN و WSN را تحلیل می کند. علاوه بر این، مقاله همچنین عملکرد خود را در همان شبکه و در شبکه های مختلف با استفاده از پارامترهای مختلف، مانند PDR، زمان تاخیر و سرعت و غیره مقایسه می کند. مقاله نشان می دهد که پروتکل های بی سیم نیاز به به روز رسانی برای انجام خوب در WBAN.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

یک تارنمای شبکه بیسیم (ET-WBAN) مبتنی بر تاتو بر اساس IEEE 802.15.6: بررسی و پیشنهاد

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:36 pm

شبکه محلی شبکه بی سیم (WBAN) برای بسیاری از برنامه های کاربردی مانند نظارت بر سلامت و نظارت بر عملکرد استفاده شده است. این به دلیل نیاز به راه حل های موثر برای کنترل رشد سلامت برای جمعیت رو به رشد اهمیت دارد. چنین نظارت نیاز به جمع آوری منظم سیگنال های بحرانی از بدن دارد؛ معمولا توسط سنسورها انجام می شود. این سیگنال ها پس از آن به صورت بی سیم از طریق فن آوری های مختلف مانند WiFi، ZigBee یا بلوتوث منتقل می شود. با توجه به برخی محدودیت های این فن آوری های بی سیم، استاندارد های WBAN جدید IEEE 802.15.6 تعریف شده است. استانداردهای IEEE 802.15.6 یک استاندارد جدید است، بنابراین در آزمایش عملکرد سیستم برای بررسی امکان پیاده سازی IEEE 802.15.6 باید تحقیقات قابل توجهی انجام شود. سنسورهای WBAN اغلب سنسورهای غیر تهاجمی هستند که روی پوست یا لباس نصب می شوند. محققان اخیرا یک سنسور اپیدرمی به نام Electronic Tattoos (ET) ایجاد کرده اند. با این حال، ETs در WBAN به ندرت استفاده شده است. در این مقاله، معماری های مختلف WBAN و پیشنهادات WBAN مبتنی بر ET به عنوان استاندارد IEEE 802.15.6 بررسی شده است. ما ET-WBAN مفهومی را پیشنهاد می کنیم که در آینده برای آزمایش نتایج و درک عملکرد ET-WBAN مورد آزمایش قرار می گیرد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

یک پروتکل مسیریابی پیشرفته WBAN بر اساس DSR

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:42 pm

یک شبکه بی سیم بدن (WBAN) معمولا به عنوان یک نوع خاص از شبکه حسگر بی سیم (WSN) با چالش ها و الزامات خاص خودش در نظر گرفته می شود. بنابراین در بسیاری از برنامه های WBAN، روش یا پروتکل ارتباط WSN به طور مستقیم استفاده می شود. اما معمولا در عمل اشتباه است. در مقایسه با WSN، دستگاه های WBAN در بسیاری از جنبه ها، مانند عملکرد سخت افزاری و فرکانس مجموعه، با یکدیگر متفاوت هستند، بنابراین برخی از نظریه WSN بر اساس شبکه همگن ناپذیر است. در همان زمان، توپولوژی WBAN به طور مداوم تغییر می کند و کاراکترهای حداقل تاخیر، حداکثر توان، طول عمر شبکه نیز بیشتر از WSN تأکید دارند. بنابراین یک مکانیزم جدید که براساس اسلات زمان و برنامه ریزی خواب DSR (BTSASS-DSR) نامیده می شود، در این مقاله بحث شده است. ایده اصلی DSR بهبود یافته ما، افزودن زمانبندی قطعی و مکانیزم خواب عمیق در DSR سنتی است. تئوری و قدم های خاصی از نحوه تحقق BTSASS-DSR نیز داده شده است. از سوی دیگر، از منظر مدل ریاضی غیر خطی تخلیه باتری، ثابت شده است که BTSASS-DSR انرژی صرفه جویی بیشتری نسبت به DSR دارد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

تعيين تجربي پارامترهاي پراكندگي و رديابی مسیر برای کانال WBAN UWB بر روی بدن

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:42 pm

فناوری رادیویی UWB (Ultra-Wideband) نامزد عالی برای برنامه های WBAN (شبکه بیسیم بدن منطقه) به علت ویژگی های ذاتی آن مانند سطح پایین قدرت تابش، استحکام در برابر چند لبه و جمع و جور اندازه است. مدل سازی ریاضی کانال مورد بررسی و تعیین تجربی پارامترهای آن لازمه توسعه یک سیستم ارتباطی قابل اعتماد است. خصوصیات کانال UWB در سناریوهای WBAN به طور قابل توجهی متفاوت از کانال های معمول داخلی است. این مقاله نتایج آزمایشگاهی برای از دست دادن مسیر، سایه محو شدن و پارامترهای پراکندگی تاخیر کانال WBAN UWB را گزارش می دهد. اندازه گیری کانال در حوزه فرکانس با استفاده از یک VNA (Vector Analyzer Network Analyzer) در محیط آزمایشی برای باند فرکانس 3.1 تا 10.6 گیگاهرتز انجام می شود. هر دو سناریو LOS (خط چشم انداز) و NLOS (غیر خطی دید) از کانال WBAN برای اندازه گیری در نظر گرفته می شوند. از دست دادن مسیر، پارامترهای پراکندگی ضخیم شدن سایه و سایه، از نظر آماری در این مقاله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. تغییر اندازه پارامترها با اندازه بدن بررسی و گزارش می شود.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

گروه مدولاسیون گروه manchester برای سیستم های پزشکی WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:44 pm

در این مقاله، ما برنامه مدولاسیون گروهی منچستر (GM) را برای سیستم های بدن شبکه بی سیم بدن (WBAN) پیشنهاد می کنیم. در IEEE، سیستم WBAN به عنوان 802.15 تعیین شده است. وظیفه 6 (TG6) و استانداردسازی مربوطه در حال پیشرفت است. اخیرا در این گروه، گروه مدولاسیون موقعیت پالس (GPPM)، که می تواند با استفاده از نمادها مدولاسیون موقعیت پالس (PPM) افزایش می یابد، افزایش می یابد، به عنوان یک روش مدولاسیون جدید برای عملکرد کم توان در سیستم WBAN پیشنهاد می شود. با این حال، روش متداول از تخریب عملکرد BER رنج می برد به دلیل عدم وجود کدهای خاکستری و ویژگی های تخریب آن. بنابراین، در این مقاله، ما یک طرح GM اصلاح شده را پیشنهاد می کنیم که کد منچستر را به جای PPM گروه بندی می کند. در طرح GM پیشنهادی، برای به حداکثر رساندن عملکرد BER، یک روش demodulation حداکثر احتمال (ML) کم پیچیدگی استفاده می شود. همچنين، روش تصميم گيري نسبت (LLR) ورودي (LLR) براي استفاده از کد توربو به عنوان تصحيح خطاي پيش بيني (FEC) پيشنهاد مي شود. در نهایت، ما تأیید کردیم که روش پیشنهادی دارای عملکرد خوب است و یک طرح مناسب برای سیستم بدن WBAN از طریق ارزیابی عملکرد گسترده است.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

مقایسه عملکرد دو آنتن های مختلف UWB برای استفاده در ارتباط WBAN در بدن

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:45 pm

تجهیزات فرسوده بدن دستگاهی است که برای تشخیص و نظارت بر سلامت در شبکه های بی سیم بدن (WBANs) استفاده می شود. تکنولوژی فوق العاده باند (UWB) یکی از تکنولوژی های ممکن برای ارتباط WBAN در بدن است که در IEEE 802.15.6 استفاده می شود که استاندارد برای WBAN است. در این مقاله، ما مقایسه دو آنتن مختلف UWB را برای ارتباطات درون بدن در WBAN ارائه می دهیم: آنتن های monopole UWB و آنتن حلقه. اول، آنتن ها به گونه ای طراحی شده اند که عملکرد رضایت بخش در فضای آزاد داشته باشند. دوم، عملکرد آنتن ها در تماس مستقیم با بدن مدل شده آزمایش شده است. با داشتن یک عملکرد فضایی آزاد و عملکرد قابل قبول در هنگام تماس مستقیم با بدن، آنتن را می توان در هر دو محیط بدون هیچ گونه تنظیم دیگر استفاده کرد. در شبیه سازی ها یک مدل بافت لایه ای بافت بدن انسان مورد استفاده قرار گرفته است. بر اساس این مطالعه، نتایج شبیه سازی نشان داد که آنتن مونوپول کوچک با هواپیما زمین برای حل مسأله بهتر از حلقه ارائه شده است، زمانی که عملیات در تماس مستقیم با بدن مورد نیاز است.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

اندازه گیری ضایعات تکثیر بدن در WBAN موجی میلیمتر جهت

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:45 pm

انتظار می رود که شبکه بی سیم بدن (WBAN) با استفاده از موج میلیمتری موجب کاهش تداخل بین WBAN شود، اما لازم است ارتباط اتصال موج W میلیبازی بین WBAN را بررسی کند. در این مقاله، WBAN جهت موجی WBAN را در مکالمه پیاده روی پیشنهاد می کنیم، به این ترتیب با توجه به جهت گیری انتخابی میان ارتباطات درون WBAN و دخالت WBAN، پیشنهاد می کنیم. اندازه گیری از دست دادن انتشار در بدن در 60 گیگاهرتز در مقایسه با آزمایش خطی هندسی (LoS) با استفاده از یک چراغ قوه برای موج WBAN جهت میلیمتر نشان داده شده است. از نتيجه اندازه گيری، به علت کاهش تماس بدن در ارتباط WBAN در داخل آنتن آنالوگ Tx و آنتن Rx، مشکل جدی وجود ندارد.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

بهبود پروتکل MAC برای مدیریت اضطراری در WBAN

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:45 pm

افزایش عمر طول عمر و پیری جمعیت با افزایش بیماری مزمن، نیاز به نظارت بر وضعیت سلامت بیمار در هر کجا در بیمارستان و خارج از بیمارستان وجود دارد. این نیاز به پیشبرد فن آوری مراقبت های بهداشتی بیشتر است. با توجه به رشد چشمگیر فن آوری سنسور، برنامه های مراقبت های بهداشتی توسط چند منظوره افزایش می یابد. این فرصت ها بسیاری از پیشنهادات تحقیقاتی را در حوزه مراقبت های بهداشتی آغاز کرده اند. با توجه به نیاز گسترده آن، فن آوری حسگر دارای زیر مجموعه ای به نام شبکه بی سیم بدن (WBANs) است. این برنامه ها برای مراقبت از شرایط اضطراری برای کمک به فرد برای رسیدگی به وضعیت سلامت اضطراری طراحی شده اند. برای غلبه بر این مشکل تحقیق، بسیاری از مطالعات تحقیقاتی در حال انجام است و برخی از آنها قبلا ارائه شده است. کنترل دسترسی متوسط ​​(MAC) برای رسیدگی به اورژانس، رویکرد اخیر مدت زمان و دوره متناوب (MPEP) به مشکلات مربوط به پروتکل 802.15.4 غلبه کرده است. رویکرد MPEP براساس پروتکل های MAC ساختار سوپرفروش با در نظر گرفتن تخصیص آزاد بودن رقابت (CFP) است. با این وجود مشکل با این روش، تکنیک تخصیص حافظه اسلات ناکارآمد است که ممکن است موجب تاخیر در مدیریت اضطراری در WBAN شود. برای غلبه بر این مشکل، در این مقاله MPEP با افزودن روش تخصیص حافظه پیشوندی برای بهبود عملکرد تخصیص اسلات و در نتیجه دستیابی اضطراری در WBAN، که به عنوان Hybrid MPEP (HMPEP) نامگذاری شده، گسترش یافته است. برای بررسی نتایج عددی، ما راه اندازی و شبیه سازی با استفاده از NS-2. رویکرد MPEP براساس پروتکل های MAC ساختار سوپرفروش با در نظر گرفتن تخصیص آزاد بودن رقابت (CFP) است. با این وجود مشکل با این روش، تکنیک تخصیص حافظه اسلات ناکارآمد است که ممکن است موجب تاخیر در مدیریت اضطراری در WBAN شود. برای غلبه بر این مشکل، در این مقاله MPEP با افزودن روش تخصیص حافظه پیشوندی برای بهبود عملکرد تخصیص اسلات و در نتیجه دستیابی اضطراری در WBAN، که به عنوان Hybrid MPEP (HMPEP) نامگذاری شده، گسترش یافته است. برای بررسی نتایج عددی، ما راه اندازی و شبیه سازی با استفاده از NS-2. رویکرد MPEP براساس پروتکل های MAC ساختار سوپرفروش با در نظر گرفتن تخصیص آزاد بودن رقابت (CFP) است. با این وجود مشکل با این روش، تکنیک تخصیص حافظه اسلات ناکارآمد است که ممکن است موجب تاخیر در مدیریت اضطراری در WBAN شود. برای غلبه بر این مشکل، در این مقاله MPEP با افزودن روش تخصیص حافظه پیشوندی برای بهبود عملکرد تخصیص اسلات و در نتیجه دستیابی اضطراری در WBAN، که به عنوان Hybrid MPEP (HMPEP) نامگذاری شده، گسترش یافته است. برای بررسی نتایج عددی، ما راه اندازی و شبیه سازی با استفاده از NS-2. در این مقاله MPEP با افزودن روش تخصیص حافظه پیشوندی برای بهبود عملکرد تخصیص اسلات و در نتیجه مدیریت اضطراری در WBAN، که به عنوان Hybrid MPEP (HMPEP) نامگذاری شده، گسترش یافته است. برای بررسی نتایج عددی، ما راه اندازی و شبیه سازی با استفاده از NS-2. در این مقاله MPEP با افزودن روش تخصیص حافظه پیشوندی برای بهبود عملکرد تخصیص اسلات و در نتیجه مدیریت اضطراری در WBAN، که به عنوان Hybrid MPEP (HMPEP) نامگذاری شده، گسترش یافته است. برای بررسی نتایج عددی، ما راه اندازی و شبیه سازی با استفاده از NS-2.

Administrator

Site Admin
پست: 282
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am

ارزیابی عملکرد کدهای LDPC بر روی داده های WBAN الگو

پست توسط Administrator » جمعه ژولای 26, 2019 10:46 pm

در این دهه، WBAN نقش حیاتی در محیط نظارت بر مراقبت از سلامت دارد. این در برنامه های گسترده تر مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله، کدگذاری کنترل خطا برای WBAN پیشنهاد می شود. کد های LDPC با اندازه ی بلوک 255 بایت به ویژه از اهمیت برخوردار هستند. اطلاعات الگويي از قبيل مجموعه داده هاي آريتمي MIT-BIH استخراج شده از الکتروکارديوگرافي (ECG) بيماراني که با بيماري قلبي مواجه هستند. برای اندازه گیری عملکرد سیستم، داده های تصادفی نیز مورد بررسی قرار می گیرند. این سیستم بر روی کانال Rician شبیه سازی شده بود که سر و صدای شدید نسبت به کانال AWGN به WBAN کاملا طبیعی است. کانال Rician با برخی K-factors مورد بررسی قرار گرفت. نتایج به دست آمده نشان می دهد که هر دو داده های الگو و داده های تصادفی می تواند به خوبی به دست آید زمانی که Eb / N0 برابر 3 dB و بالاتر است. در حالی که نرخ کد از 0.50 تا 0.75 متغیر بود،

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 7 =