کاربرد NS2 در آموزش شبکه های کامپیوتری

بدون ديدگاه

کاربرد NS2 در آموزش شبکه های کامپیوتری
به منظور حل مشکلات واقعی در آموزش و آزمایش دوره های شبکه کامپیوتری، یک سیستم تظاهرات و آزمایش آزمایشگاهی مبتنی بر NS2 برای دوره های شبکه کامپیوتری ساخته شده است. این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است که یکی از آنها سیستم تظاهایی برای معلمان برای نشان دادن در کلاس است و دیگری سیستم آزمایشی برای دانش آموزان برای انجام آزمایش در آزمایشگاه یا بعد از مدرسه است. این سیستم برخی از مزایای مفید در آموزش و پرورش به دست آورد. کار آتی بر بهبود پایگاه داده تجربی تمرکز دارد.

Administrator

Site Admin

Administrator

Site Admin
پست: 118
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

Q-Analyze Tool برای شناسایی آسیب های مخرب و سیاه چاله در شبیه سازی NS2 برای AODV

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

شبیه ساز شبکه (NS2) توسط UC Berkeley به عنوان یک شبیه ساز شبکه اینترنت پروتکل اینترنت منبع باز ساخته شده است. از TCL برای تفسیر جلویی مبتنی بر موتور عقب پایان C ++ استفاده می کند. اسکریپت مبتنی بر TCL در ایجاد سناریو شبکه استفاده شده است که یک فایل ردیابی فرمت ASCII را ضبط می کند و تمام رویدادهای در طی شبیه سازی را ضبط می کند. فایل ردیابی تولید شده تمام اطلاعات لازم را برای مطالعه و ارزیابی عملکرد شبکه از قبیل انتقال منبع بسته به مقصد، بسته شدن بسته ها، بسته شدن بسته ها و غیره ضبط می کند. اما، فایل ردیابی در نتیجه یک بخش از اطلاعات ASCII در یک فرمت فایل متنی است و برای سنجش و اندازه گیری با تکنیک های پردازش پست در حال حاضر دشوار است. فایل ردیابی ممکن است در بعضی موارد حجم عظیمی داشته باشد و آن را برای اطلاعات معنی داری آسان نیست. Q-Analyze یک ابزار تجزیه و تحلیل فایل ردیابی NS2 است که برای ساده سازی فرایند استخراج داده ها برای اندازه گیری عملکرد متریک و ارائه یک گزارش شبیه سازی ساده به درک شبکه پیشنهاد شده است. این نرم افزار اساسا یک ابزار برای استخراج NS2 فایل های ردیابی برای محیط شبیه سازی شبکه NS2 است. ابزار Q-Analyze شامل سه لایه است. لایه اول لایه داده منبع است که اطلاعات فایل ردیابی NS2 در فرمت ردیف استخراج می شود. لایه دوم لایه پردازش داده است که اطلاعات ردیف شده از فایل ردیابی منبع پردازش شده و تبدیل به قالب معنی دار می شود که در لایه سوم مصرف می شود. لایه ارائه لایه سوم است که در آن داده های معنی دار در قالب جدولی برای مطالعه عملکرد شبکه آماده می شوند. معیارهای عملکردی مختلف مانند کسری بسته تحویل، و تاخیر پایان دادن به پایان در یک گزارش کاربر پسند تولید می شود. تمام گره های مخرب و سیاه چاله در یک گزارش جداگانه نشان داده شده است که نشان می دهد رفتار آنها و چرا آنها به عنوان گره های ناسازگار گزارش شده اند. از طریق ابزار Q-Analyze کاربران می توانند مطالعه عملکرد سناریو شبکه را با استفاده از آسان به استفاده از رابط کاربری گرافیکی اجازه می دهد تا آنها را در توسعه الگوریتم در تمرکز در …

Administrator

Site Admin
پست: 118
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

الگوریتم مورچه Colony مطالعه و پیاده سازی بر اساس NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

با توجه به چرخه کوچک، هزینه کم، شبیه سازی شبکه تبدیل به یک روش مهم برای تحقیق در شبکه شده است. به عنوان یک نرم افزار شبیه سازی به طور گسترده ای استفاده می شود، NS2 دارای مزایای استفاده از کد منبع باز و گسترش قوی است. الگوریتم کلونی مورچه در NS2 به دست می آید و روند پردازش پروتکل معماری و شبکه NS2 در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. برای موضوع جستجوی آرام پارامتر، قانون “سه گانه” برای آن بهینه در این مقاله پیشنهاد می شود. داده ها توسط NS2 تولید می شوند و تاثیر پارامتر (تعداد مورچه، الگوی الهام گرفته شده، عامل الهام گرفته از انتظارات و عامل تبخیر فرومون) بر الگوریتم مورد بحث قرار می گیرد و آزمایش های بسیاری را برای انتخاب ارزش مناسب برای آنها انجام می دهد. نرخ جرقه و نرخ انتقال بسته برای بررسی امکان الگوریتم در این مقاله مورد استفاده قرار می گیرد.

Administrator

Site Admin
پست: 118
تاریخ عضویت: چهار شنبه ژولای 17, 2019 10:01 am
تماس:

پیکربندی ماژول مناسب برای شبکه های خودرویی با استفاده از شبیه ساز NS2

پست توسط Administrator » چهار شنبه ژولای 24, 2019 6:56 pm

وسیله نقلیه به وسیله نقلیه (V2V) یک وسیله ارتباطی مهم برای ایمنی و رانندگی است. بر این اساس، مطالعات V2V بر اساس استاندارد IEEE 802.11p در بسیاری از کشورها مورد بررسی قرار گرفته است. تحقیقات V2V که برای هر مطالعه از بسیاری از شبیه سازی ها و همچنین آزمون خودرو انجام می شود، برای هر مطالعه است. از جمله آنها، ما به ویژه نیاز به استفاده از NS2 است که شبیه ساز مشابه اجرای صرفه جویی در زمان واقعی و هزینه است. اگر چه NS2 به محیط ارتباطی V2V تنظیم شده است، اما NS2 به طور کامل مشخص نشده است و براساس محیط ارتباطی بیسیم محلی (WLAN) است. در مقاله، IEEE 802.11p برای ماژول های مناسب در NS2 پیشنهاد شده است.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =