امنیت رایانش ابری در نرم افزار cloudsim

آموزش شبیه سازی پروژه امنیت رایانش ابری در نرم افزار cloudsim

این نرم افزار در انجام پروژه مهندسی نرم افزار و مهندسی مخابرات و بعضا الکترونیک کاربرد دارد. متخصصین و مدرسین ما دانشجویان را در امر آموزش پروژه cloudsim و انجام پروژه یاری میدهند. شبیه ساز CLOUDSIM یک کتابخانه سورس باز به زبان جاوا. است . یکی از محبوبترین و معروفترین محیط های شبیه سازی Cloud Computing ، شبیه ساز CloudSim می باشد.

آموزش شبیه سازی پروژه CLOUDSIM

simjava یک کلاس بنام entity دارد که موجودیت‌هایی را که می‌خواهیم توسعه دهیم از این کلاس را توسعه خواهد داد. در واقع زیر کلاس این کلاس هستند هر یک از موجودیت‌های توسعه داده شده در این نرم‌افزار بصورت یک نخ مستقل در حین شبیه‌سازی اجرا می‌شوند و پیام‌هایی را بین همدیگر رد و بدل می‌نمایند، پیام‌های رد و بدل شده بین موجودیت‌ها بصورت کلاس event پیاده‌سازی می‌شود. این کلاس شامل آدرس موجودیت مبدا و مقصد و همچنین یک مقدار user_defined است. که در شبیه‌ساز CloudSim از مقدار بیشتر برای اعمال acknowledgement بین موجودیت‌ها استفاده می‌شود،همچنین این کلاس شامل یک متغیر کلاس Object است. با استفاده از این متغیر می‌توان هر چیزی را بین موجودیت‌ها رد و بدل کرد.زیرا در java هر شی‌ای که تعریف می‌گردد زیرکلاس این کلاس است در نتیجه با این کلاس می‌توان هر event یا رویدادی را بین موجودیت‌ها رد و بدل نمود.این کتابخانه همچنین برای مدیریت و کنترل موجودیت‌ها و eventهای رد و بدل شده کلاس  Sim_systemرا توسعه داده است، در واقع شبیه‌سازی با اجرای این کلاس static شروع می‌گردد. با این توضیحات می‌توان گفت با استفاده از این کتابخانه java می‌توان هر سیستمی که به نحوی از چندین موجودیت تشکیل شده و این موجودیت‌ها می‌بایست با همدیگر ارتباط برقرار کنند را شبیه‌سازی کرد، از جمله این سیستم‌ها که با استفاده از این کتابخانه در دانشگاه Edinburg توسعه یافته‌اند می توان موارد زیر را ذکر کرد: ـ انجام پروژه های پروتکل‌های موافقت توزیع‌شده برای کنترل همروند ـ پروژه های شبیه‌سازی برای آموزش معماری کامپیوتر ـ شبیه‌سازی نرم افزاری شبکه interconnection ـ شبیه سازی و مدل‌سازی web chache و غیره نرم افزار کلودسیم از این کتابخانه استفاده کرده است و سیستم ابری را با این کتابخانه توسعه داده. در واقع موجودیت‌های CloudSim زیرکلاسی از کلاس entity این کتابخانه هستند و رویدادها زیرکلاس event آن هستند، البته برای بهتر شدن کارآیی در CloudSim تغییراتی داده شده است. از جمله از آنجایی که در simjava هر یک entityها بصورت یک نخ مستقل و همزمان اجرا می‌شوند. در نتیجه اگر تعداد نخ‌ها زیاد شود آنگاه ممکن است سیستمی که روی آن شبیه‌سازی صورت می‌گیرد hang کند و نتوان شبیه‌سازی را ادامه داد، CloudSim برای افزایش کارآیی و اجرای چندین موجودیت بصورت همزمان از روش دیگری استفاده می‌کند. در CloudSim موجودیت‌ها در صفی قرار داده می‌شوند و به ترتیب زمان وقوع اجرا و در صورت نیاز فراخوانی می‌گردند. یعنی در CloudSim از Multithreading استفاده نمی‌شود و بجای آن از صف برای اجرا و ایجاد ارتباط استفاده می‌شود و به این ترتیب می‌توان  هر چند موجودیت را در سیستم تعریف کرد.

آموزش انجام کدنویسی پروژه cloudsim

موجودیت‌های موجود در CloudSim عبارت‌اند از : CloudInformationServic : از این برای نگهداری اطلاعات موجود در ابر استفاده می‌شود،به عبارت دیگر مراکز داده خودشان را در این سرویس ثبت می‌کنند و کاربر از این سرویس جهت پیدا کردن مراکز داده استفاده نموده و با مرکز ارتباط برقرار مینماید و VMهای خود را بر روی سرویس موردنظر توسعه میدهد. دیتا سنتر یا مرکز داده : منابع رایانشی موجود در محیط ابری در این entity پیاده سازی و مدلسازی شده و رایانش نیازهای کاربران در این کلاس صورت میگیرد. DataCenterBroker: این سرویس وظایف مربوط به کاربران را شبیه سازی و پردازش مینماید CloudSimShutDown: سرویسی جهت اتمام و پایاندهی به شبیه سازی موردنظر میباشد. کارهای مدیریت و کنترل این موجودیت‌ها را کلاس CloudSim انجام می‌دهد و همان طور که بیان کردیم entity هایی که در بالا ذکر شدند , زیرکلاسی از کلاس entity هستند و رویدادها به صورت زیرکلاسی از event رد و بدل خواهند شد. این نرم افزار در انجام پروژه مهندسی نرم افزار و مهندسی مخابرات و بعضا الکترونیک کاربرد دارد متخصصین و مدرسین ما دانشجویان را در امر آموزش پروژه cloudsim و انجام پروژه یاری میدهند.

یارآموزان بزرگترین سامانه شبیه سازی با دراختیار داشتن اساتید مجرب، شبیه سازی پروژه های پژوهشی در تمامی رشته های فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر می باشد. برای ارتباط با ما از طریق فرم ثبت سفارش و یا ایمیل زیر اقدام فرمایید.

Yaramoozan.ir@gmail.com

تماس با ما

YarAmoozan