مرجع شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

آموزش تخصصی شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی
 • انجمن
  موضوعات
  پست
  آخرین پست
 • شبیه سازی سیستم حمل و نقل هوشمند VANET
  به استفاده از فناوری های سنجش، تحلیل، کنترل و ارتباطات در حمل و نقل زمینی به منظور بهبود ایمنی، تحرک و کارایی سیستم حمل و نقل هوشمند ((Intelligent Transportation System (ITS) گفته می شود. به طورکلی ITS شامل طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است که شامل پردازش و به اشتراک گذاری اطلاعات برای کاهش تراکم، بهبود مدیریت ترافیک، به حداقل رساندن تاثیر محیط زیست و افزایش مزایای حمل و نقل برای کاربران تجاری و عمومی است. سیستم حمل و نقل هوشمند تأثیر قابل توجهی در حمل و نقل و برنامه های کاربردی مانند جمع آوری عوارض الکترونیکی، رمپ متر، دوربین های ترافیک، هماهنگی سیگنال ترافیک، اولویت سیگنال ترانزیت و سیستم های اطلاعات مسافرتی دارد.
  1 موضوعات
  14 پست
  آخرین پست مانع سایه افتادن در ایمنی VAN…
  توسط Administrator مشاهده اخرین پست
  یک شنبه ژولای 21, 2019 8:30 pm
 • شبیه سازی وب اشیاء WOT
  وب اشیاء ((WOT)) یک مفهوم محاسباتی است  که در آن اشیاء روزمره به طور کامل با وب یکپارچه شده اند به عبارت دیگر استفاده از فناوری وب برای ایجاد قابلیت ارتباطات برای اشیاء هوشمند است. پیش نیاز WoT برای اشیائی است که در سیستم های کامپیوتری تعبیه شده اند و  ارتباط با وب را فعال می کنند و بعد از این قادر خواهند بود بر طبق استاندارد های موجود در وب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وب اشیاء با توجه به این که  زیر مجموعه ای از آیوتی است بر استانداردهای نرم افزاری و چارچوب هایی نظیر REST، HTTP و URI تمرکز می کند تا برنامه ها و خدماتی را ایجاد کند که با انواع مختلفی از دستگاه های شبکه ترکیب و ارتباط برقرار می کنند. نکته کلیدی این است که این امر بازنگری وسایل ارتباطی نیست، زیرا از استانداردهای موجود استفاده می شود.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی رایانش ابر یا Cloud Computing
  اصطلاح  رایانش ابر یا Cloud Computing اغلب در محافل فن آوری امروزه استفاده می شود. صدها کسب و کار از سراسر جهان در این مفهوم سرمایه گذاری کرده اند تا شرکت های خود را به جلو ببرند. رایانش ابر، تحویل خدمات محاسباتی سرورها، ذخیره سازی، پایگاه های داده، شبکه، نرم افزار، تجزیه و تحلیل، اطلاعات تا نوآوری سریع تر، منابع انعطاف پذیر و صرفه جویی در مقیاس را ارائه دهد، در واقع ابر به معنای دخیره سازی همه چیز معنا شده است.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی رایانش مه (Fog Computing)
  رایانش مه (Fog Computing) مفهومی از یک شبکه یکپارچه است که گستردگی آن از محل تولید داده تا محل ذخیره داده  ( چه در Cloud و چه در Data Base کاربر) می باشد. مه یک لایه از محیط شبکه های توزیع شده است و وابستگی زیادی بارایانش ابری و آیوتی دارد. به عبارت دیگر رایانش مه یک زیرساخت محاسباتی غیر متمرکز است که در آن داده ها، محاسبه و ذخیره سازی و به صورت کارآمد و منطقی بین ابر و منبع داده توزیع می شوند.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی اینترنت اشیاء Internet Of Thing
  محیط IOT شامل دستگاه هایی است که توسط وب فعال شده اند و به وسیله پردازنده ها و سنسور های تعبیه شده درونشان اطلاعات به دست آمده از محیط اطراف و کاربران را جمع آوری کرده و به تجزیه و تحلیل آن می پردازند. در همین راستا دستگاه های IOT از ابر و پردازش ابری نیز بسیار استفاده می کنند. اگرچه افراد می توانند با دستگاه ها ارتباط داشته باشند اما دستگاه ها اکثریت کارها را بدون دخالت انسان انجام می دهند.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی شبکه های هوشمند ابری
  رایانش ابر، تحویل خدمات محاسباتی سرورها، ذخیره سازی، پایگاه های داده، شبکه، نرم افزار، تجزیه و تحلیل، اطلاعات تا نوآوری سریع تر، منابع انعطاف پذیر و صرفه جویی در مقیاس را ارائه دهد، در واقع ابر به معنای دخیره سازی همه چیز معنا شده است.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی ارتباط در بلاک چین
  بلاک چین یا Block Chain یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش توزیع شده به صورت غیرمتمرکز است . در واقع یک دفتر کل است که داده های آن به صورت P2P ذخیره و نگهداری میشود.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی لایه مک - پروتکل دسترسی به رسانه (MAC)
  پروتکل دسترسی به رسانه (MAC) - LoRaWAN پروتکل دسترسی به رسانه (MAC) برای شبکه های گسترده ای است. این پروتکل به دستگاه های کم قدرت اجازه می دهد تا با برنامه های مرتبط با اینترنت ارتباط برقرار کنند. LoRaWAN را می توان به لایه دوم و سوم مدل OSI مرتبط کرد. این پروتکل در بالای پردازش LoRa یا FSK در باند های رادیویی صنعتی، علمی و پزشکی (ISM) اجرا می شود. پروتکل LoRaWAN توسط LoRa Alliance تعریف شده.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
موضوع جدید
هیچ موضوع و یا پستی در این انجمن موجود نیست.

بازگشت به صفحه اصلی

سطوح دسترسي انجمن

در این انجمن میتوانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن میتوانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمیتوانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمیتوانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمیتوانید پیوست ارسال کنید