شبیه سازی دیتا ساینس - Data science

در یک کلام، می‌توان گفت که در طول دهه‌های گذشته حجم داده‌های تولیدشده توسط کاربران و کمپانی‌های مختلف بسیار قابل‌توجه بوده که از آن به عنوان Big Data (کلان داده) یاد می‌شود اما این داده‌ها زمانی ارزشمند خواهند بود که بتوان آن‌ها را تحلیل کرده و از دل آن‌ها آمار و ارقامی به دست آوریم که با استفاده از آن‌ها بشود به شناخت.
 • انجمن
  موضوعات
  پست
  آخرین پست
 • شبیه سازی یادگیری عمیق با پایتون - Deep Learning
  یادگیری عمیق (Deep Learning) یکی از روش های یادگیری ماشین است که به کامپیوتر می آموزد همانند انسان ها رفتار کند. یادگیری عمیق یک فن آوری کلیدی در ماشین های بدون راننده است و آنها را قادر می سازد تا علامت توقف را شناسایی کنند و یا عابر پیاده را از یک چراغ جلو تشخیص دهند. یادگیری عمیق اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده و دلیل آن رسیدن به نتایج مطلوبی است که قبلا امکان پذیر نبوده است.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی داده کاوی Data Mining
  داده کاوی (Data Mining) به معنی کشف الگو و روابط پنهان میان داده ها با استفاده از الگوریتم های ریاضی است. به بیان ساده تر اگر در میان حجم زیادی از داده ها به  تحلیل و بررسی بپردازیم به صورتی که با استفاده از نتیجه تحلیل بتوانیم تصمیمات آگاهانه تری بگیریم به این معنا است که داده کاوی انجام داده ایم.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • شبیه سازی وب اشیاء WOT
  وب اشیاء ((WOT)) یک مفهوم محاسباتی است  که در آن اشیاء روزمره به طور کامل با وب یکپارچه شده اند به عبارت دیگر استفاده از فناوری وب برای ایجاد قابلیت ارتباطات برای اشیاء هوشمند است. پیش نیاز WoT برای اشیائی است که در سیستم های کامپیوتری تعبیه شده اند و  ارتباط با وب را فعال می کنند و بعد از این قادر خواهند بود بر طبق استاندارد های موجود در وب با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. وب اشیاء با توجه به این که  زیر مجموعه ای از آیوتی است بر استانداردهای نرم افزاری و چارچوب هایی نظیر REST، HTTP و URI تمرکز می کند تا برنامه ها و خدماتی را ایجاد کند که با انواع مختلفی از دستگاه های شبکه ترکیب و ارتباط برقرار می کنند. نکته کلیدی این است که این امر بازنگری وسایل ارتباطی نیست، زیرا از استانداردهای موجود استفاده می شود.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • آموزش داده کاوی یا data mining
  داده کاوی یا data mining  ،دانش استخراج طلاعات از داده های بسیار زیاد می باشد. دیتا ماینینگ ،اطلاعات و داده ها را استخراج و مورد تجزیه تحلیل قرار می دهد. DATAMINING،در مفهوم کلی استخراج داده های نهان از میان بانک های اطلاعاتی می باشد.
  1 موضوعات
  1 پست
  آخرین پست کاربرد تکنيکهاي شبيه سازي برت…
  توسط Administrator مشاهده اخرین پست
  یک شنبه ژولای 21, 2019 11:15 am
 • جزوه داده کاوی کارشناسی ارشد نرم افزار Data mining
  جزوه داده کاوی کارشناسی ارشد نرم افزار Data mining - بخش های مختلف جزوه را دانلود کنید.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • داده کاوی درتجارت الکترونیک و ارتباط با مشتری
  داده کاوی درتجارت الکترونیک شامل بهره گیری ازابزارهای انالیز داده های پیچده برای کشف الگوهای موجود و روابط ناشناخته ی میان داده ها درحجمی وسیع ازاطلاعات و استفاده ازنتایججهت بهبود روند تجارت می باشد این ابزارها شامل مدلهایآماری الگوریتم های ریاضی و متدهای یادگیری ماشین الگوریتم هایی که بازدهی خود را بصورت خودکار ازطریق تجربه افزایش میدهند مانند شبکه های عصبی و درخت های تصمیم گیری می باشد داده کاوی م یتواند برروی داده های ارایه شده درفرم های عددی متنی و یا چندرسانه ای...
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • الگوریتم های داده کاوی در سیستمهای تشخیص نفوذ
  امروزه با گسترش شبکه های کامپیوتری بحث امنیت شبکه ها بیش از گذشته مورد توجه پژوهشگران قرارگرفته است دراین راستا تشخیص نفوذ به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برقراری امنیت در شبکه های کامپیوتری شناخته می شود سیستم کشف نفوذ که به اختصار IDS نامیده می وشد برنامه ایست که با تحلیل ترافیک جاری شبکه و یا تحلیل تقاضا ها سعی در شناسایی فعالیت های نفوذ گرانه می نماید و درصورتی که تشخیص دهد که ترافیک ورودی به شبکه از طرف کاربران مجاز نیست و از فعالیت های یک نفوذ گر ناشی می شود به نحو مناسب ...
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • آموزش داده کاوی با استفاده از WEKA
  داده کاوی مجموعه تکنیک هایی می باشد که پایگاه داده های بزرگ را به منظور دستیابی به دانش، تحلیل می کند. به منظور داده کاوی امروزه از روش های ماشینی و یا نیمه ماشینی استفاده می شود که دلیل آن هم تفاوت عمده در مقیاس، وسعت و گوناگونی زمینه‌ها و کاربردها، و نیز ابعاد و اندازه‌های داده‌هایی می باشد که امروز مورد استفاده قرار می گیرد. داده کاوی یا Data Mining در اصل به معنای استخراج اطلاعات یا الگوهای عملکرد و روابط مشخص در میان داده ها و همین‌طور پایگاه های داده می باشد.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • آموزش داده کاوی و مباحث مربوط به آن
  داده کاوی فرآیندی است که در آن داده‌ها از جنبه های مختلف مورد تجزیه وتحلیل قرار می‌گیرند تا بدین وسیله بتوانیم الگوهای مفید، تازه و قابل استناد در پایگاه داده‌های بزرگ را بیابیم و آن ها را در قالب اطلاعاتی مفید، برای بالا بردن میزان بازده کار بیان نماییم. کشف این روابط به ما برای بهبود تصمیم های مدیریتی کمک می کند.
  1 موضوعات
  3 پست
  آخرین پست Re: در مورد نقشه خودسازماندهی…
  توسط IT_Specialist مشاهده اخرین پست
  دو شنبه ژولای 29, 2019 11:47 am
 • مفاهیم و تکنیک های داده کاوی
  پیشرفت های صورت گرفته در جمع آوری داده ها و امکان ذخیره سازی در طول دهه های اخیر باعث رویارویی ما با بسیاری از علوم با حجم بزرگی از اطلاعات شده است. داده کاوی تلاشی به منظور بدست آوردن اطلاعات مفید از بین این داده می باشد و رشد بی رویه داده ها در سطح جهان اهمیت داده کاوی را دو چندان کرده است.
  0 موضوعات
  0 پست
  بدون پست
 • مقدمه ای بر سامانه های توصیه گر (Recommender Systems)
  شاید تا بحال برای شما این سوال پیش آمده باشد که شرکت گوگل با چه الگوریتمی تبلیغات هوشمند را به کاربران نمایش می دهد ؟  و یا سایتهای تجارت الکترونیک با چه روشی بخش افرادی که این محصول را خریده اند، این محصولات را نیز سفارش داده اند را مدیریت می کنند و یا فیس بوک چگونه هنگام آپلود عکس ها و برچسب زنی آنها توسط ما، نام درست دوستان را به ما پیشنهاد می دهد ؟
  4 موضوعات
  4 پست
  آخرین پست سیستم های توصیه گر. یک مثال و…
  توسط IT_Specialist مشاهده اخرین پست
  شنبه ژولای 20, 2019 10:06 pm
موضوع جدید
 • موضوعات
  پاسخ ها
  مشاهده
  آخرین پست
موضوع جدید

بازگشت به صفحه اصلی

سطوح دسترسي انجمن

در این انجمن میتوانید موضوعات جدیدی ارسال کنید
در این انجمن میتوانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمیتوانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمیتوانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمیتوانید پیوست ارسال کنید