انجام پروژه های شبیه سازی 
ژوئن 4, 2019
انجام پروژه متلب , شبیه سازی با متلب ،آموزش متلب ,برنامه نویسی با متلب, پروژه آماده متلب, بیش از 6سال تجربه موفق, انجام پروژه های متلب برق.
ژوئن 6, 2019

شبیه سازی پروتکل MAC جدید در شبکه حسگر بی سیم بدن WBAN با NS2

شبیه سازی پروتکل MAC جدید در شبکه حسگر بی سیم بدن WBAN با NS2

در این بخش پروژه شبیه سازی طراحی یک پروتکل MAC جدید با انرژی کارا به همراه گره Relay در شبکه بی سیم بدن (WBAN) را در نرم افزار شبیه ساز NS2 با عنوان مقاله Energy-aware adaptive topology adjustment in wireless body area networks را آماده کرده ایم. این پروژه شامل یک فیلم آموزشی در مورد چگونگی اجرای پروژه و تصاویری از خروجی شبیه سازی انجام شده به همراه لینک دانلود مقاله پایه می باشد که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

معرفی پروژه شبیه سازی پروتکل MAC جدید
به جرعت می توان گفت که شبکه های بی سیم بدن (WBAN) نشان دهنده ظهور یک تکنولوژی جدید برای حل و فصل مسائل اتصال به داخل یا اطراف بدن انسان است. افزایش دادن طول عمر شبکه یا به حداکثر رساندن آن یکی از مسائل چالشی و مهم در شبکه های WBAN می باشد.

گره Relay در شبکه
به منظور کاهش میزان مصرف انرژی، گره Relay اضافی در منابع مقاله به کار برده شده است. متفاوت تر از کار های مرتبط، ما یک پروتکل MAC تطبیقی جدید به نام NLEEAP جهت افزایش طول عمر شبکه توسط پروتکل دسترسی به رسانه انرژی آگاه را برای شبکه های حسگر بدن (WBAN) طراحی کرده ایم.

روش NLEEAP در شبکه WBAN
درخواست و پاسخ رله تنظیم SUPERFRAME، روش NLEEAP را تشکیل می دهد و زمان آغاز شدن این عملیات Relay هنگامی است که کمبود انرژی باقی مانده در یک گره رخ می دهد. موقعی که Relay موفق شود، الگوریتم NLEEAP همواره توپولوژی شبکه را از تک هاپ به چند هاپ تغییر می دهد. نتایج بدست آمده از شبیه سازی پروتکل MAC جدید در شبکه حسگر بی سیم بدن در شبیه ساز NS2 به خوبی نشان دهنده برتری الگوریتم NLEEAP در بهره وری انرژی در مقایسه با استاندارد های موجود در IEEE 802.15.4 می باشد.

 

فرم ثبت سفارش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *