MATLAB

بدون ديدگاه

MATLAB نسل چهارم زبان برنامه نویسی با عملکرد بالا برای محاسبات فنی و محیط تجزیه و تحلیل عددی است. استفاده از آن شامل محاسبات ماتریسی، الگوریتم های در حال توسعه و اجرایی، ایجاد رابط کاربر (UI) و تجسم داده است.

محیط محاسباتی عددی چند پارادایم اجازه می دهد تا برنامه نویسان با برنامه های توسعه یافته در زبان های مختلف رابط کاربری داشته باشند که باعث می شود تا نقاط قوت منحصر به فرد هر زبان برای مقاصد مختلف به کار گرفته شود.

MATLAB توسط مهندسان و دانشمندان در بسیاری از زمینه ها مانند پردازش تصویر و سیگنال، ارتباطات، سیستم های کنترل برای صنعت، طراحی شبکه هوشمند، رباتیک و همچنین مالی و محاسباتی استفاده می شود.

استفاده های معمول عبارتند از:

  1. ریاضی و محاسبات
  2. الگوریتم توسعه
  3. مدل سازی، شبیه سازی و نمونه سازی
  4. تجزیه و تحلیل داده ها، اکتشاف و تجسم
  5. گرافیک علمی و مهندسی
  6. توسعه برنامه، از جمله ساخت رابط کاربر گرافیک

سیستم تعاملی است که عنصر داده اولیه آن یک آرایه است که نیازمند ابعاد نیست. این اجازه می دهد تا شما را حل بسیاری از مشکلات محاسبات فنی، به خصوص کسانی که با فرمول های ماتریس و بردار، در کسری از زمان آن را برای نوشتن یک برنامه در یک زبان غیر فعال مانند C نیازمنداند را پیدا کنند.

MATLAB دارای یک خانواده از برنامه های کاربردی خاص به نام جعبه ابزار است. این ویژگی برای اکثر کاربران آن بسیار مهم است، جعبه ابزار به شما اجازه می دهد تا تکنیک های تخصصی را بیاموزید و استفاده کنید.

جعبه ابزار مجموعه جامعی از توابع (MATLAB (M-files است که محیط را برای حل برخی از کلاسهای خاص گسترش می دهد. مناطقی که جعبه ابزار در آن موجود است عبارتند از پردازش سیگنال، سیستم های کنترل، شبکه های عصبی، منطق فازی، موجک، شبیه سازی و بسیاری دیگر.

محیط MATLAB

مجموعه ای از ابزارها و امکانات است که شما به عنوان کاربر یا برنامه نویس MATLAB کار می کنید. این شامل امکانات برای مدیریت متغیرها در فضای کاری شما و واردات و صادرات داده است. همچنین شامل ابزارهایی برای توسعه، مدیریت، اشکالزدایی و پروفایل M-files، برنامه های MATLAB است.

matlab

The MATLAB Application Program Interface (API)

یک کتابخانه است که به شما امکان می دهد برنامه های C و Fortran را که با MATLAB تعامل دارند، بنویسید. این شامل امکانات برای برقراری تماس از MATLAB (اتصال پویا)، فراخوانی آن به عنوان یک موتور محاسباتی، و برای خواندن و نوشتن MAT-فایل است.

matlab و IOT

MATLAB می تواند به شما در طراحی، نمونه برداری و استفاده از برنامه های IoT نظیر نگهداری پیش بینی شده، بهینه سازی عملیات، کنترل نظارت و غیره کمک کند.

همچنین برای کار با داده های بزرگ حسگرها و دستگاه های IOT و کاوش اطلاعات آن کمک میکند:

  1. دسترسی به مجموعه داده های بزرگ ذخیره شده در طیف گسترده ای از انواع فایل ها و پایگاه های داده (SQL ارتباطی، انبار داده، NoSQL، مورخان داده، جمع آوری داده های IoT)، یا سیستم فایل توزیع (Hadoop HFDS).
  2. کاوش و پردازش داده ها با استفاده از تجسم، پاک کردن داده ها و تکنیک های کاهش اطلاعات برای درک روند.
  3. استفاده از تکنیک های یادگیری دستگاه (یادگیری بدون نظارت) برای ایجاد مدل و الگوریتم برای استفاده در سیستم های جاسازی شده، برنامه های کاربردی تجاری و سایر خدمات.

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 2 =